فهرست
اتفاق روز؛ جوکوویچ هو شد و رفت
اتفاق روز؛ جوکوویچ هو شد و رفت

اتفاق روز؛ جوکوویچ هو شد و رفت

آی اسپورت - نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا از گردونه رقابت‌های یو‌اس‌اوپن، آخرین مرحله از گرنداسلم‌های فصل کنار رفت؛ نواک که سال پیش عنوان قهرمانی این تورنمنت را به دست آورده بود در یک‌هشتم نهایی مقابل استن واورینکا قرار گرفت و در شرایطی که دو ست عقب افتاده بود به دلیل مصدومیت کتف از ادامه بازی سرباز زد.

جوکو در این بازی ست اول را ۶ بر ۴ واگذار کرد و در ادامه و در ست دوم هم تلاش‌هایش به جایی نرسید تا بازی را ۷ بر ۵ ببازد. ست سوم را، اما زیاد کش نداد؛ او همان ابتدای بازی که در گیم شماری ۲ بر یک از رقیب سوئیسی اش عقب افتاد به داور مسابقه اعلام کرد که توانایی ادامه رقابت را ندارد. او در شرایطی که عده‌ای از تماشاگران حاضر در ورزشگاه به نشانه اعتراض به تسلیم شدنش سوت می‌زدند از زمین بازی بیرون رفت. به این ترتیب استانیسلاس واورینکا که پیش از این زیاد موفق نشده بود برابر جوکوویچ به برتری برسد دست مثل گرنداسلم ۲۰۱۶ همین آمریکا برابر جوکو به برتری رسید و راهی مرحله بعد شد.

با کنار رفتن جوکوویچ، حالا برای یازدهمین بار است که تنیس‌بازی که فصل پیش قهرمان این رقابت‌ها می‌شود، نمی‌تواند از عنوان قهرمانی اش دفاع کند. پیش از این فقط راجر فدرر سوئیسی در دو نوبت توانسته بود از قهرمانی اش در این رقابت‌ها دفاع کند. البته حذف شدن نواک جوکوویچ، بیش از هر کس دیگری، به نفع راجر فدرر سوئیسی و مرد شماره سه تنیس دنیا شد. او که در همین طرف جدول با نواک هم مسیر بود احتمال داشت در نیمه‌نهایی با این رقیب صربستانی مواجه شود که حالا خطر زیادی تهدیدش نمی‌کند؛ به شرط اینکه البته دوباره همه را غافلگیر نکند و به تنیس‌بازان رده پایین بازی اش را نبازد.

۱    
آی اسپورت
2019-09-03 11:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر