فهرست
حیا کن و رها کن
حیا کن و رها کن

حیا کن و رها کن

آی اسپورت – 1- در جلسه کمیته فنی باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی، وقتی صحبت مربیان و مسئولان به پایان رسید، به‌عنوان یک خبرنگار چند دقیقه‌ای حرف زدم. از این گفتم که چقدر از شنیدن خبر کمبود بودجه باشگاه‌ها خوشحال هستم و این موضوع را عامل پیشرفت می‌دانم نه دلیل ناکامی و ضعف. اینکه چقدر در فوتبال و رشته‌های دیگر، از دادن پول بی‌حساب به بازیکن‌ها ضرر کرده‌ایم و اینکه چقدر مهم است که باشگاه‌ها جوان‌گرایی کنند. از این حرف زدم که دانشگاه آزاد اسلامی جایی است که می‌توان از دلش هزاران استعداد ورزشی بیرون آورد و چقدر خوب که این اتفاق هر سال بیشتر و بیشتر شود.   چقدر برایم شیرین بود که می‌دیدم این ایده بین اهالی داخل اتاق کمیته فنی، چقدر خواهان دارد. اگر باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی به این خوبی نتیجه گرفته، دلیلش چیزی جز این همدلی شگفت‌انگیز نیست.

2- هو شدن وینفرد شفر در پایان بازی با ماشین‌سازی و سرداده شدن شعار حیا کن و رها کن، اتفاق تازه‌ای نیست. شفر مدت‌هاست جایگاه خود روی سکوها را از دست داده. همان رویی که کنایه زد می‌توانم صد دلار بدهم که در فضای مجازی تشویقم کنند، مشخص بود که درک درستی از فضای هواداری در ایران ندارد. او حالا باید هزاران دلار در فضای مجازی هزینه کند و باز هم کسی تشویقش نکند. کسی دیگر برایش مهم نیست که او جوان‌گرایی می‌کند یا نه. او چیزهای بزرگ‌تری را باخته که همین موضوع جایگاهش روی سکوها را به‌شدت تخریب کرده. خریدهای ناکارآمد خارجی‌اش و کوتاه آمدن از اصول مربیگری سبب شده شفر به مردی تبدیل شود که روی سکوها هو می‌شود! چند ماه قبل در روز بازی فینال جام حذفی، شفر فشارهای لازم را به استقلال آورد و قرارداد گرانقیمتی بست. آسیا سقف آرزوهای او در استقلال همین بود؟

3- «فروغ موری بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان به دلیل مصدومیت شدید در بیمارستان بستری شد. در جریان آخرین تمرین تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال اعزامی به مرحله نخست مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو، فروغ موری که در پست مهاجم برای تیم ملی توپ می‌زد به دلیل پاره شدن روده در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری شد. این بازیکن دو سال پیاپی به‌عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر فوتبال بانوان انتخاب شد و برای فصل جدید هم با تیم ملوان بندرانزلی قرارداد بسته بود. به جای این بازیکن، پروین فرهادی به تایلند اعزام شده است.»

تلخ نیست که یک بازیکن بزرگ را قبل از آغاز مسابقات از دست بدهیم؟ بسیار تلخ است اما تلخ‌تر از آن اینکه اگر این بازیکن، در یک تیم دسته دومی فوتبال ایران توپ می‌زد مصدومیتش نمود بیشتری پیدا می‌کرد. این همه خبرنگار خانم داریم و این خبر در رسانه‌های ورزشی اینقدر کم دیده می‌شود؟

 

فرهیختگان

۵ ۳  
آی اسپورت
2018-11-06 10:47:00
نظر دهید

۳ نظر
سعید
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۴
شفر سیاه بازه و درصد بگیر، هنوز متوجه نشدید؟؟؟؟ اون برای استقلال کاری نکرد، بچه ها برای منصوریان بازی نمی کردن و وقتی شفر اومد بازی کردن شما فکر کردید شفر مربیههههههه نه عزیز سرتون کلاه رفته پول مفت دادید به خودش و بازیکنای قلابی که آورد
۹
###
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۲۷
خیلی جالبه که مسئله دلالی این یارو اینقدر واضح و روشنه و کسی بهش کاری نداره
۵
mehran
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۲۳
اقای جعفری وقتی قصدشان تیشه زدن به ریشه استقلال است دیگر گفتن این حرفها چه سودی دارد؟؟شما با شم خبرنگاریتان حقایق را بهتر از ما می دانید اینکه استقلال سه فصل پی در پی چه با علیمنصور و چه با پیرمرد مجرب المانی با بحران کارش را شروع کرده شک نداشته باشید که دست هایی در پشت پرده در حال تخریب است وگرنه به این سادگی ها نیست که تیم پیروز بازی ذوب اهن به این تیم بی رمق و بی محتوا مبدل گردد..هرچند که به شما قول می دهم وقتیکه استقلال بقدر کافی امتیاز از دست داد و از قهرمانی دورشد دوباره تیم تقویت خواهد شد!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر