فهرست
انتخاب سرمربی تیم‌ملی؛ مشمول مرور زمان
انتخاب سرمربی تیم‌ملی؛ مشمول مرور زمان

انتخاب سرمربی تیم‌ملی؛ مشمول مرور زمان

آی اسپورت - پایان رقابت های جام ملت های آسیا برای فوتبال ایران با دو پایان متفاوت همراه بود. پایان اول اینکه حسرت قهرمان نشدن در آسیا ادامه دار شد و دوم اینکه دوباره همه در هیاهوی انتخاب سرمربی بعدی قرار گرفتند. رفتن کارلوس کی روش و ثبت قرارداد این سرمربی پرتغالی با تیم ملی کلمبیا به معنای این بود که ما دوباره باید منتظر فرآیند گزینش نفر بعدی باشیم. کسی که از نظر خیلی ها حداقل باید ادامه دهنده روندی باشد که تیم ملی طی سال های اخیر پیش گرفته. فوتبال ایران اما هیچوقت با چنین فرآیندی غریبه نبوده و شاید به خاطر همین است که هر بار همه چیز عادی تر می شود.

طولانی بودن زمان انتخاب سرمربی از سوی فدراسیون فوتبال همیشه وجود داشته. حتی زمان انتخاب کارلوس کی روش که بعد از حدود یک سال گمانه زنی در رسانه ها فدراسیون بالاخره او را انتخاب کرد. این بار هم مخصوصا طبق گفته رئیس فدراسیون مبنی بر عجله نداشتن برای انتخاب نفر بعدی نباید انتظار سریع طی شدن این پروسه را داشته باشیم. از دل صحبت های تاج می توان این را برداشت کرد که شاید فدراسیون دنبال انتخاب یک سرمربی موقت است. چراکه فعلا مسابقاتی در مسیر تیم ملی ایران نیست. از طرف دیگر این روزها دو قطبی شدیدی بر سر انتخاب مربی خارجی یا ایرانی شکل گرفته.

حتی برخی بازیکنان هم در مصاحبه هایی اعلام کردند بهتر است مربی بعدی ایرانی باشد. منظور بیشتر آنهایی که موافق مربی ایرانی هستند این است که اگر قرار باشد سایر خارجی های اسم و رسم دار هم مثل کی روش بدون در اختیار داشتن امکانات کشورهای دیگر نظیر قطر - قهرمان جام ملت های آسیا - کار کنند، همان بهتر که پای شان به ایران باز نشود. این در حالی است که اکثریت مردم به گزینه ای همسطح و یا بزرگتر از کی روش راضی نمی شوند. برخی معتقدند اگر قرار باشد مدت زمان پروسه انتخاب سرمربی بعدی را حدس بزنیم باید دست کم تا پایان این فصل رقابت های لیگ برتر صبر کنیم. آن دسته از هواداران فوتبال که اعتقاد دارند با وجود عدم دریافت پیشنهاد فدراسیون از سوی برانکو باز هم ممکن است او در صورت قهرمان کردن پرسپولیس به نیمکت تیم ملی هم منتقل شود.

البته که فعلا چنین انتخابی کاملا در حد یک شایعه همیشگی و دور از واقعیت است. یکی دیگر از نکات قابل توجهی که انگار در انتخاب سرمربی بعدی قرار است رعایت شود حضور دستیاران ایرانی است. به طوریکه فدراسیون اگر قصد داشته باشد از بین یکی مثل مارکار آقاجانیان و جواد نکونام مربی موقت را انتخاب کند، همان مربی باید دستیار سرمربی بعدی هم باشد. با توجه به این موضوع که اصلی ترین هدف فدراسیون در امضای قرارداد با سرمربی بعدی این است که نفر بعدی اگر همراه با خودش دو یا سه دستیار خارجی دارد، سایر اعضای کادر باید ایرانی باشند.

 

خبر آنلاین 

۳ ۵  
آی اسپورت
2019-02-11 09:59:00
نظر دهید

۵ نظر
داود
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۰۴
برانکو برای تیم ملی گزینه خوبی نیست. توی کارنامه ش فقط سرمربی گری تیم ملی ایران و چن باشگاه عربی رو داشته بنابراین بدرد نمیخوره.
محمدعلی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰
فقط منتظر هستن لیگ تمام شه برانکو رو به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کنن از قبل برانکو میدونست باهاش بسته بودن برای همین یک سره به تیم ملی و کیروش حمله میکرد
۵
فرامرز
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۰۳
ما که خارج از گود نشستیم از بعد از جام جهانی می دونستیم کی روش بعد از جام ملتها میره. چطور ممکنه مدیران فدراسیون این مسئله رو ندونند. چرا از همون موقع برای انتخاب مربی بعدی رایزنی نکردند. تا قبل از این دلیل همه مشکلات کی روش بود اما الان که نیست کم کاریهاتون رو گردن چه کسی میاندازید؟
۳
امید
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۳۰
مربی ایرانی زمانی خوب نبود که یه عده بیسواد بودند. الان مهدوی کیا و هاشمیان، مدرک A یوفا را دارند و در فوتبال پایه آلمان مربی گری می کنند. بخصوص مهدوی کیا که از هر جهت شایسته سرمربی گری تیم ملی است و ضعف تجربه را با آوردن یه مربی درجه یک آلمانی برطرف میکنه
.
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۱۰
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر