فهرست
برای تنها بازمانده‌های روزهای طلایی: نفس‌های آخر فوتبال
برای تنها بازمانده‌های روزهای طلایی: نفس‌های آخر فوتبال

برای تنها بازمانده‌های روزهای طلایی: نفس‌های آخر فوتبال

آی اسپورت - روزی که ستاره ها خداحافظی میکنند خیلیاشون تسلیم میشن و گریه میکنند. خیلیام سعی میکنند رو اصالتِ خودشون پایدار بمونن و اشک نریزند. وقتی «سانتیاگو برنابئو» اشک ریخت و گفت میخوام خداحافظی کنم هوادارای مادرید قبول نکردند. شورش در مادرید راه انداختند و باشگاه چندروزی تعطیل شد.هوادارا نمیتونستند بپذیرند ستاره ای خداحافظی کنه. بعد از چندروز اشک و شورش مسولای رئال برای دلِ هواداران راضی شدند استادیومی بسازند که رئالِ مادرید در قلبِ اون بازی کنه. استادیومی با نامِ سانتیاگو برنابئو

«مارادونا» مردِ محبوبِ جهان میگفت این «خاکسترای اغوا کننده رو میخوام» (موادِ مخدر) و میخندید. مَردی که با اسلحه به خبرنگار شلیک میکرد و میخندید, در دادگاه به قاضی توهین میکرد و میخندید, در اتاقِ دوپینگ با صدای بلند قهقهه میزد, روزِ خداحافظیش به همراه دختراش طوری گریه میکرد کـه اختیارِ آبِ دهان و بینی خودش هم نداشت.

«رونالدو دلیما» و اون گریه های داخلِ کنفرانسِ خبریش که دوربین در نیم متریش زوم کرده بود روی صورتش خیلی ناراحت کننده بود,حتی بیشتر ازون روزی کـه پاش رو عوض میکرد تا دریبل بزنه اما به یکباره افتاد و دلِ سنگ رو هم با اون التماساش برای کمک خواستن آب کرد.

روزی که «روبرتو باجو» در سن سیرو خداحافظی کرد در رختکن اشک ریخت و جمله ی عجیبی گفت «میدونم خیلیا من رو دوست ندارند» این جمله ی روبرتو عینِ مردمکِ چشمِ «فوئه» در جامِ کنفدراسیونها که به بالا میرفت وحشتناک بود.

«میـا هام» دخترِ کالیفرنیا از اولِ بازی مقابلِ مکزیک بغض کرده بود وقتی داور سوت میزنه همه می ایستند, اما «میا» میدوئه به طرفِ توپی که وسطِ زمین بود. دخترِ کالیفرنیا میدویید و اشک میریخت و به یکباره افتاد. جولی فـودی و جوی فافـست, میا رو بغلش میکنند و اون مثلثِ امریکا باهم از فوتبال خدافظی میکنند.

وقتی «آریل اورتگا» خداحافظی کرد تا شب در خیابان پرسه میزد اما وقتی به خانه برگشت دید که هزاران نفر اون ساعتِ شب در جلوی منزلش هستند و فریاد میزدند «ما منتظرِ اورتگای کوچک (پسرِ آریل) میمانیم»

وقتی «خاویر زانتی» اشک میریخت کمتر کسی میتونست با اشک های پسری که بوی ایتالیایی گرفته بود گریه نکنه. پیراهنی که پوشیده بود اصلا زیبا نبود «خداحافظ برای همیشه»

قدرِ ته مونده های نجابتِ فوتبال رو بدونیم. شاید چند وقتی دیگه بنویسیم «یه روزی گلری داشتیم که روبروش بنایی به وسعتِ رم می‌ایستاد»

 

شقایق اشکریز

۳ ۴  
آی اسپورت
2016-10-05 15:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
شهرام
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۵
دیگه فوتبال برای نسل ماهایی که با مالدینی و کانتونا و بوفون و مارادونا و باجو و... بزرگ شدیم تموم شده. الان کی اون عظمت و اسطورگی مالدینی رو داره؟ کی رایان گیگز میشه؟ دنیای اسطوره ها تموم شده. چه در سینما چه در موسیقی و چه درفوتبال. همونجوری که دیگه مارلون براندو و آنتونی کویین و بیتلز و پینک فلویدی نخواهیم داشت، باید با مارادونا ها و مالدینی ها و هم خداحافظی کنیم. دنیای امروز دنیای لیدی گاگا و اسنوپ داگ و کریس رونالدو و مسی و این ستاره های فانتزیه.
۳ ۱
برزو
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۴۳
نبايد انتظار داشته باشي يه بازيكن جوون بياد جاي اينايي كه گفتي بگيره همه بعد خدافظيشون يا در اواخر دوران بازيشون ميشن اسطوره. هروقت رونالدو و مسي و راموس و گرت بيل و نيمار و ... خدافظي كردند بازم دل همه واسشون تنگ ميشه
۱
mohammad
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۵۶
با سلام
خانم اشکریز، شما همون نویسنده‌ی صفحه‌ی "فوتبال زمان ما"ی فیسبوک هستین؟
eRضAa
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۴۲
طرفدار هر تیم و ملیتی که باشی اینا بازیکنایین ک هیچوقت نمیشه ازشون تنفر داشت،بازیکنایی که رقیباشونم به خودشون اجازه نمیدن به بدی ازشون یاد کنن و موقعی که تصمیم به خدافظظی بگیرن همه ی فوتبال غمگین میشه ،
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر