فهرست
چه مردانى که کى‌روش نمی‌بیند
چه مردانى که کى‌روش نمی‌بیند

چه مردانى که کى‌روش نمی‌بیند

آی اسپورت - ۱-امیر قلعه‌نویى، بازى کلیدى- یکى از بازى‌هاى کلیدى- نیم‌فصل اول را برد! دیدار سپاهان- پدیده را، نه کى‌روش استنلى که غایب بود به سود تیمش تمام کرد و نه ولادیمیر کومان یا سیاوش یزدانى که بازى به بازى و هفته به هفته در تیم زرد‌پوشان بیشتر جا می‌افتد و با احساس مالکیت زیادترى، فضاى قلب دفاع را مال خودش می‌کند!

مسابقه را امیر برد ولى یحیى هم بازنده نبرد روبه‌رو نشد! پدیده را هم تیم مغلوب ندیدیم! واقعیت ماجرا این بود که سپاهان، با پرسینگ پرفشار و حمله‌اى که خیلى زود و از مقابل دروازه یاران گل‌محمدى آغاز می‌کرد، برنده شد! سپاهان، حساس‌ترین ۳ امتیاز نیم‌فصل اول را گرفت ولى با حریف عقب نشسته و تیم عقب کشیده و منفعلى روبه‌رو نشد، سهل است که ١٥ و ٢٠ دقیقه آخر، کم هم آورد! در نبردهاى تن به تن و در جنگ‌هاى دو به دو، پدیده مسلط‌تر نشان داد! تعویض‌هاى یحیى، پدیده را سوار بازى کرد!

همیشه پر، همیشه دیدنى

۲- نقش جهان پر بود از تماشاگر و خود پر بود از تماشا! هیچ مخالفتى هم با گزارشگر بازى و مجرى و صحنه‌گردان مسابقه نداریم که تماشاگران را ٣٥، ٤٠، ٤٥ و حتى ٥٠ هزار نفر دانستند! بلکه باید اذعان کرد و به اقرار نشست که این جمعیت، همه راضى، همه خوشحال و همه با حس خوب برنده شدن، بازى را دیدند و از آنچه دیدند، لذت بردند! سپاهان، حق تماشاگرانش را ادا کرد و تماشاگران هم حق سپاهان را، خیلى زود و بدون فوت وقت به دستشان دادند!

مردم سپاهان را، ٩٠ دقیقه و بلکه ٩٧ دقیقه به سمت پیروزى هل دادند و سپاهانى‌ها، در جواب به مشکل‌پسندى و سلیقه عالى اصفهانى‌ها، که خوب را از بد و دوغ را از دوشاب و سپاهان را از ذوب‌آهن، فرق می‌گذارند! نقش جهان را مردم اصفهان، نه براى دیدن استقلال و تماشاى پرسپولیس و مقابله با تراکتور، بلکه رودررویى با پدیده پر کردند! حضور براى فوتبال خوب! حاضر شدن براى تقدیر از بهترین تیم‌هاى حال حاضر در لیگ برتر!

جفاى کى‌روش به تیم ملى

۳-سپاهان در تیم ملى، یارى ندارد! پدیده هم به شرح ایضاً! اما، هم سپاهان فوتبال بازى می‌کند و هم پدیده در ارائه به نمایش گذاردن سبک مطلوبش، سنگ تمام می‌گذارد! کى‌روش، وقتى از سپاهان همه را خط می‌زند و، چون از پدیده هیچ فردى را به اردوى ملى دعوت نمی‌کند، خودش را و دانش فوتبالى اش را و سلیقه مشکل‌پسندش را زیر سؤال می‌برد و «زحمت ما می‌دارد!» سپاهان روى کاکل کى‌روش استنلى و ولادیمیر کومان می‌چرخد، اما ایرانپوریان را هم دارد، مهرداد محمدى و سعید آقایى و پیام نیازمند و سیاوش یزدانى را هم دارد! به خصوص یزدانى و نیازمند را!

از پدیده هم باید گفت که یحیى را دارد و یوسف بهزادى را، مرتضى منصورى را و ریگى را و قاسمی‌نژاد را و باز هم باید تأکید کرد که خود یحیى را و تیم مربیان را دارد! فرداروزى که کى‌روش رفت- و البته خدا کند که نرود- یحیى گل‌محمدى بیشتر مربى می‌نماید یا دیگران؟ یحیى کارآمدتر است یا بازماندگان دوره چندین ساله کى‌روش؟

یک سؤال! بازى پدیده و سپاهان بیشتر به دل‌ها می‌نشست یا بازى‌هاى تیم ملى، روبه‌روى بولیوى، ترینیداد و توباگو و ونزوئلا؟

 

خبر ورزشی 

۱۷۴ ۶  
آی اسپورت
2018-12-02 13:46:00
نظر دهید

۶ نظر
###
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۵
مهم سردار ازمونه که اسبش از تیم ملی واسش بیشتر اهمیت میده و با هر کم کاری با قهر باز برمیگرده تیم ملی
مهم خانزاده و کنعانی زادگان هستن که پای ثابت اردوها باشن
جمشید
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۷
نمیشه نزدیک جام ملتها کلی بازیکن به تیم ملی تزریق کرد.هماهنگی آنها کار ساده ای نیس.
در ضمن در خط هافبک و حمله کمتر بازیکنی تو لیگ هست بتونن با بازیکنای الان تیم ملی رقابت کنه حتی تو پست دفاع وسط.
شاید تنها پست هایی که تیم ملی نیاز به نیرو جدید داره دفاع گوش ها هستش
بهراد
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴
وقتی منطق نوشتار روزنامه نگار پیشکسوت ورزشی در نقد کیروش این قدر سست و بی مایه باشه چه توقعی از منتقدان فوتبال نشناس و فحاش داریم.؟
۸
...
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
بی منطقی نویسنده این سایت در حاشیه سازی برای تیم ملی
۷
...
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
خداییش بازی های تیم ملی واسه من جذابتره ،هیچکدوم از بازی های ملی رو از زمان کیروش از دست ندادم
۷
....
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۰
این‌اقای لارودی هم دستش تا مفرغ تو زیر میزی گرفتن آلوده هست.فکر کنم مثالهای متعددی از جانبداری ایشون از بعضی بلزیکنها در قبال پول و زیر اب زدن بعضی دیگر که به ایشون زیر نیزی ندادن.خب تو که با این به اصطلاح قدمتت اراحیف میگی وای بحال بقیه.اینقدر مزخرف نوشتی که نگو.خب بازی پدیده و سپاهان از نظر شما که خیلی مسلطی کدوم نکته تاکتیکی مدرن درش دخالت داشت؟ا.زمان میلی کهن هم امثال تو میگفتن تیم خوب هست و اخرش شد باخت به عربستان و قطر و مساوی با کویت.اون فوتبالی که تو را به وجد میاره سقوط به ته دره هست استادا
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر