فهرست
خداداد علیه مشهدی‌ها؛ تماشاگران پرسپولیس بیشترند
خداداد علیه مشهدی‌ها؛ تماشاگران پرسپولیس بیشترند

خداداد علیه مشهدی‌ها؛ تماشاگران پرسپولیس بیشترند

آی اسپورت – در بازی پرسپولیس و سیاه جامگان که روز جمعه در ورزشگاه ثامن مشهد برگزار شد اتفاقی افتاد که صدای مسئولان تیم مشهدی را درآورد. موضوع این بود که تعداد طرفداران پرسپولیس بیشتر از طرفداران تیم مشهدی بود. به همین دلیل مدیران تیم میزبان از سازمان لیگ حسابی گله‌مند بودند که چرا سهمیه‌ای بیشتر از آنچه مقرر است به پرسپولیس دادند. اما خداداد عزیزی که خودش مدتی سرمربی سیاه جامگان بوده این حرف‌ها را بهانه جویی دانسته و حسابی از مدیران مشهدی انتقاد کرده.

پرسپولیس کم گل زد!

پرسپولیس انصافاً خوب بازی می‌کند، چون تیمش «جور» است. نفراتش هم «جور» هستند و در همه پست‌ها بازیکنانی دارد که کار را برای این تیم در می‌آورند. فکر می‌کنم در کل بازی پرسپولیس سر بود و موقعیت‌های زیادی داشت. یکی از دلایلی هم که باعث شد این تیم فقط یک گل بزند، چمن نه چندان خوب ورزشگاه ثامن بود.

مشکی پوشان هزار نفر هم طرفدار ندارد

در بازی‌های معمولی مشکی‌پوشان هم هزار نفر به ورزشگاه نمی‌آیند. اینها توقع داشتند جمعه همه در ورزشگاه مشکی‌‌پوشان یا سیاه‌جامگان را تشویق کنند و پرسپولیس فقط سه هزار هوادار داشته باشد؟ استقلال و پرسپولیس همین هستند و هرجا می‌روند تعداد هواداران‌شان بیشتر است. اینهایی هم که این حرف‌ها را می‌زنند، فوتبالی نیستند. من از زمانی که 17 سالم بود و در ابومسلم بازی می‌کردم. آن زمان هم شرایط به همین طور بود. اصلاً بچه که به دنیا می‌آید و مثلاً اسمش را می‌گذارند «حسین»، معلوم می‌شود که این بچه سه روزه طرفدار پرسپولیس است یا استقلال. هر خانواده‌ای می‌روید همین شرایط است. همه‌جا سر استقلال و پرسپولیس دعواست. تنها تیمی که می‌تواند مقابل پرسپولیس و استقلال عرض اندام کند و حرفی برای گفتن داشته باشد، تراکتورسازی تبریز است، اما شما تیم دیگری نمی‌بینید که مقابل استقلال و پرسپولیس طرفدار داشته باشد.

آن ابومسلم بود که طرفدار داشت

محمدرضا و علی عباسی گفته‌اند سال آینده یا تیم را به یک شهر دیگر می‌دهند یا بازی‌های‌شان با پرسپولیس و استقلال را پشت درهای بسته برگزار می‌کنند. اما جدی نگیرید! از این حرف‌ها در فوتبال زیاد می‌زنند! آن تیمی که هوادار برایش می‌آمد، ابومسلم بود، نه این سیاه‌جامگان و مشکی‌پوشان. من سال 85 در ابومسلم بودم، ما هر وقت با پرسپولیس و استقلال بازی می‌کردیم و 20 هزار نفر به ورزشگاه می‌آمدمد که نیمی از آنها ابومسلمی بودند. هنوز هم که هنوز است و ابومسلم وجود ندارد، مردم دل‌شان برای ابومسلم می‌تپد. الان چه توقعی دارید؟ توقع دارید کل استادیوم بیاید برای «مشکی‌پوشان دیار خراسان» که چهار سال قدمت ندارد؟

در تبریز هم پرسپولیسی‌ها بیشترند

این حرف که می‌گویند مردم هر شهر باید طرفدار شهر خودش باشد، حرف درستی است. هیچ‌جای دنیا این‌طور نیست که مردم یک شهر از تیم شهر دیگر حمایت کنند. در جاهای دیگر مردم هر شهری طرفدار تیم خودشان هستند، اما در ایران این‌طور نیست. حتی در خودِ تبریز هم که تراکتورسازی برای خودش «برو بیایی» از لحاظ هوادار دارد، پرسپولیسی‌ها بیشتر هستند. این حرف‌هایی هم که سیاه‌جامگانی‌ها می‌زند، بیشتر بهانه‌جویی است.

۲۸ ۱۱  
آی اسپورت
2018-01-14 10:54:00
نظر دهید

۱۱ نظر
مجتبی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
فقط بند آخرش
وحید بارساپولیسی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۴۷
پرسپولیس کبیر رییس فوتبال ایرانه .. مثل بایرن تو آلمان و الهلال تو عربستان..هرجا هم ادعاش میشه بیاد رای گیری.. خوزستانم که میگفتن خونه آبی هاست.. 70-30 به نفع ماس.. همه استانها در تسخیر ماس.. پرچم بالاس پرچم سرخ عشقپولیس..
farhad rahimi
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۶
من ادعام میشه بیا پرچم گیری. خوبه تا حالا ده دفعه برنامه نود زده تو پوزتون بازم ادعاتون تا کره ماه رفته طرفداران این دو تیم فقط در تهران و روستاهای اطراف شهرها هستند اینها هم که به ورزشگاههای اشهرستانها می روند همگی مربوط به شهرهای کوچک و روستاهای اطراف انها هستند که هنوز مثل 40 سال قبل فکر می کنند یک انسان روشنفکر و با فکر باز هیچگاه به ورزشگاهی نمی رود که به نفع یک تیم تهرانی علیه تیم شهر خودش شعار دهد و از ناراحتی هم شهریانش خوشحال شود
۱
پسرتاجی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۵
اخه احمق، شما یه افتخار آسیایی از چرتپولیست بگو، بعد بیا اینجا رئیس رئیس بکن.
مهدی1
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۸
دمت گرم همشهری خودم...ک همیشه حرف رک و راستو میزنی الحق ک واقعیتو میگه....زنده باشی
آرش6
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۹
خدادا یه پاش رو گذاشت این ور یه پاش رو گذاشت اونور و هواداران تیم باستانی رو قهوه ای کرد
farhad rahimi
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
حرف های خداداد همه چرت است . بچه سه روزه استقلالی یا پرسپولیسی می شود کلا هیچ وقت این بابا یک حرف درست حسابی نزده اصلا کسی نیست بهش بگوید اصلا به تو چه که اظهار نظر می کنی این حرفها مربوط به تیم سیاهجامگان و مسئولین انها با فدراسیون است تو این وسط چکاره ای ؟
۶
اوسا
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
تبریزی ها اول عاشق تراختور هستند دوم پرسپولیس رو دوست دارن سوم از استقلال متنفرند.
۷ ۱
خسته
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۴
اون سومش باحال بود :)))
۱
آیدین
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۵
مطمئنا اگه تبلیغات رسانه‌ای دو تیم پایتخت از همون قبل از انقلاب وجود نداشت، مردم هر شهر و منطقه‌ای طرفدار تیم خودشون بودن و اینجور چیزا وجود نداشت. الان شما لیگ‌های اروپایی نگاه کنید، کوچکترین باشگاه یک کشورم تماشاگرای متعصبی داره که ورزشگاه رو پر میکنن. مردم تو ایران خودشون رو به خاطر بارسا و رئال تا مرز کشتن میرسونن، ولی تو دربیهای داخلیشون هم بعضی وقتا طرفدارای اتلتیکو و اسپانیول گاها بیشترن. فقط تو ایران که یک کشور جهان سومیه اینجور چیزا وجود داره. در ضمن آقای خداداد تو بازیای پرسپولیس در تبریز، احتمالا هوادرانی رو که با پرچم قرمز اومدن اشتباهی پرسپولیسی فرض کرده!!!! والله من خودم تو بازیای تراکتور و پرسپولیس تو تبریز ندیدم، هوادارای پرسپولیس بیشتر از هزار نفر باشن. حتی تو دانشگاه که بودیم، اکثر تبریزیایی که دیدم، تراکتوری بودن. البته در بین اردبیلیا پرسپولیسی هم زیاد بود. اونم فکر کنم بیشتر به خاطر علی دایی هستش.
۸ ۱
وحید بارساپولیسی
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
زنجان اردبیل همدان ارومیه و ساوه و آستارا و خیلی شهرهای آذری (ترک زبان) کشور پرسپولیسیا شک نکن 70-30 تراکتور و میبرن.. تو تبریزم باور کن این مسایل پیش نمیومد همه تراکتوریا بعد تراکتور پرسپولیسین..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر