فهرست
جنجالِ تازه؛ بیرانوند از دربی محروم است؟
جنجالِ تازه؛ بیرانوند از دربی محروم است؟

جنجالِ تازه؛ بیرانوند از دربی محروم است؟

آی اسپورت - در حالی که ماجرای محرومیت دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان از حضور تماشاگران‌شان در اولین میزبانی لیگ نوزدهم حسابی جنجالی شده، امروز یک سوژه جدید هم به این ماجرا اضافه شد و به نظر می‌رسد کمیته انضباطی بیشتر از قبل تحت فشار افکار عمومی قرار خواهد گرفت. این ماجرای جدید مربوط به درگیری علیرضا بیرانوند با یک مامور نیروی انتظامی در بازی فصل قبل با فولاد خوزستان در اهواز است.

در پایان آن بازی که خودش جنجال‌های زیادی داشت، علیرضا بیرانوند در حال خروج از زمین یکی از ماموران نیروی انتظامی را هل داد! این اتفاق توسط دوربین‌ها ضبط و توسط ناظر فدراسیون به کمیته انضباطی هم گزارش شد. نتیجه این که چند روز بعد، حکم کمیته انضباطی درباره این تخلف بیرانوند اعلام شد. بخشی از این حکم چنین است: «با عنایت به مراتب مذکور و نیز بند یک ماده ۱۳ آیین‌نامه اخلاق فیفا و نیز مواد ۵۱ ، ۵۳ و ۵۹ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران آقای علیرضا بیرانوند را به مدت سه بازی رسمی در مسابقات باشگاهی از هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و نامبرده را به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران محکوم می‌نماید که با عنایت به سابقه رفتار و عملکرد و حسن شهرت ایشان در بین اهالی فوتبال مستنداً به ماده ۱۰۷ آیین‌نامه مذکور سه جلسه محرومیت وی را به مدت شش ماه تعلیق می‌کند تا در صورت پرداخت جریمه نقدی و همچنین اعلام عذرخواهی رسمی و کتبی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی محرومیت وی تعلیق و پس از انقضای مدت شش ماه به شرط عدم ارتکاب رفتار غیراخلاقی از سابقه ایشان حذف گردد در غیر این‌صورت رأی محرومیت مستنداً به ماده ۱۱۲ آیین‌نامه انضباطی و ماده ۶۳ آیین‌نامه اخلاق به محض صدور و ابلاغ اجرا خواهد شد.»

در این حکم آمده که ۳ جلسه محرومیت بیرانوند در صورت پرداخت جریمه نقدی و عذرخواهی از مامور نیروی انتظامی، به مدت ۶ ماه به تعلیق در می‌آید و پس از گذشت مدت ۶ ماه، به شرط عدم ارتکاب رفتار غیر اخلاقی، از سابقه او حذف خواهد شد. در غیر این صورت محرومیت به محض صدور و ابلاغ اجرا خواهد شد.

اما در کمتر از ۶ ماه پس از این اتفاق، ماجراهای بازی پرسپولیس و سپاهان پیش آمد و طبق رای کمیته انضباطی، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم پرسپولیس به دلیل رفتار غیر ورزشی به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود محکوم شد و باید ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی هم پرداخت کند. حالا در فضای مجازی این بحث مطرح شده که به دلیل تکرار رفتار غیر ورزشی از سوی بیرانوند در مدت کمتر از ۶ ماه بعد از حکم قبلی، او طبق حکم کمیته انضباطی باید از حضور در ۳ بازی محروم شود. نکته اما این جاست که اگر محرومیت تازه او درباره بازی سپاهان و پرسپولیس هم محاسبه شود، محرومیت او به ۴ بازی افزایش می‌یابد و به این ترتیب دربی تهران را از دست می‌دهد! باید دید مسئولان کمیته انضباطی با این چالش تازه که بسیار هم جدی به نظر می‌رسد چه خواهند کرد.

 

۱۶ ۱۶  
آی اسپورت
2019-08-11 14:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
کالدرون اسمیگل
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۲۶
اگه قانون اجرا بشه که مطمینم نمیشه تیم گاوداري هفته اول بدون تماشاگر های گاو مساوی میکنه. هفته دوم و چهارم هم بدون منقار مقابل تراکتور و تاج شکست میخوره
پدر اسمیگل
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۲۶
کالدرون سلام ویژه به اموی جنابعالی رساند:))))
۱
matt1982
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۰
خبرناهارای ناحترم توضیح دهند بیرانوند بازی با سپاهان دقیقا چیکار کرد که مستحق جریمه باشه؟ توضیح بدن تفاوت برخورد مجیدی و برخورد بیرانوند با مامور نیروی انتظامی دقیقا چی بود که مربی تیم محبوب حکومت کمتر از گل کسی بهش نگفت و بیرانوند به صلیب کشیده شد؟؟؟ حالا نمی خوام وارد گذشته و جک تری دی و ال سی دیکمک داور و... بشم!
۷
رامین
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۶
فصل قبل بازی گاوداري اول با سپاهان بود یا بارس جنوبی؟ اگه با سپاهان باشه که فکر نکنم چهار هفته محروم بشه
مکتب لنگیسم
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۴۷
واستادن اب که از اسیاب افتاد وحشی بازی لنگیا رو طبق معمول بیخیال شدن، حکم قطعیو تعلیقی اعلام کردن حکمی که حتی خود باشگاه لنگ به خاطر محرومیت تماشاگرا اعتراض کرده بود نمیدونم از کی تا حالا به حکم تعلیقی اعتراض میکنن:)))))
این دومین دفه ایه که فدراسیون به خاطر لنگ جعل اسناد میکنه
البته از فدراسیونی که مسئولش دو ساعت میاد تو برنامه زنده اسمون ریسمون میبافه تا گل سالم استقلالو مردود اعلام کنه این کارا عجیب نیست
و در اخر همیشه قوانین به نفع تیم حکومتی بوده از تناقض تو سوپر جان سال 87 و سال 97
سعی فدراسیون واسه بدون تماشاگر بودن بازی افتتاحیه سال 95
در نقطه مقابل سعی واسه دراوردن لنگیا از محرومیت تماشاگر
تا محرومیت تعلیقی جی جی بیرو به خاطر اون سرباز نیرو انتظامی تو خرداد و یک ماه بعد محرومیت تعلیقی به خاطر وحشی بازی تو بازی جام حذفی(که در صورت رعایت قانون به خاطرتکرار تخلف علاوخ بر اجرای حکم تعلیق محرومیت سنگین تریم شامل حال جی جی بیرو میشد ولی چه کنیم که تیم حکومتیه)، البته جی جی بیرو وقتی قضیه رو فهمیده و میخواد بره دل جویی به صورت نا خوداگاه
خوارکیسه
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۲۷
بنده از طرف جانی سینس محله تون سلام ویژه به اموی جنابعالی می رسانم:))))
۲
مکتب لنگیسم
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۷
بنده به عنوان پدر اصلی از تولید شما متاسفم، یک سلام به مادر گرامی بکن و بگو بابا گفته کاش اون شب به حرفت گوش نمیدادم میریختم رو شکمت
۸
حمید
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۳۲
نوابغ قرن:
بیرانوند مرحوم نیست . به یک دلیل ساده.
محرومیت یک جلسه ای بیرانوند اگر چه بعد از محرومیت 6 ماهه تعلیقی اعلام شده اما مربوط به عملی است که قبل از صدور اون حکم انجام شده. یعنی بیرانوند بعد از دریافت حکم محرومیت تعلیقی عملا مرتکب هیچ اشتباهی نشده. پس چراا باید محروم بشه؟
مقصر این وضعیت هم کمیته احمق انظباطیه که یک حکم رو 24 ساعته و یک حکم رو سه ماه اعلام می کنه.
۷
Perspolis
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۱۸
حکم محرومیت بیرانود در رابطه با بازی با پارس جنوبی در خرداد ابلاغ شده و بعد از آن اون مرتکب هیچ تخلقی نشده. تخلف بازی با سپاهان در مسابقه لیگ و در اردیبهشت انجام شده بود.
۸
Redarmys
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۲۸
...
۳
محسن
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۳۰
پرسپولیس با یا بدون بیرو دربی رو می‌بازه
خخخ
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۲۷
باشه:))))*
۱
حرف حساب
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
ماجرای رای علیرضا بیرانوند چیست؟ در رای صادره از سوی کمیته انضباطی آمده که علیرضا بیرانوند یک جلسه محروم شده و رای محرومیت او قابلیت تجدید نظر خواهی ندارد اما جریمه او قابلیت تجدید نظر خواهی دارد. یکی از اعضای کمیته استیناف در پاسخ به این سوال که آیا علیرضا بیرانوند به رای صادره اعتراض کرده است؟ گفت:« باشگاه پرسپولیس به رای صادره اعتراض کرده است. هم چنین علیرضا بیرانوند.» طبیعتا در بررسی مجدد این پرونده بخشی از آراء مورد تجدید نظر قرار می گیرد که قابلیت تجدید نظرخواهی دارد. بنابراین باید گفت علیرضا بیرانوند قطعا در بازی با پارس جنوبی به میدان نخواهد آمد.

اما علیرضا بیرانوند به خاطر تخلفی که در بازی با پارس جنوبی داشت، سه جلسه به صورت تعلیقی محروم شده است. کمیته انضباطی رای مربوط به این تخلف را 4 خرداد صادر کرد و در خبر منتشره به این نکته اشاره کرد که علیرضا بیرانوند به استناد فیلمی که 26 اردیبهشت در فضای مجازی منتشر شده و حکایت از برخورد بد او با سرباز نظام وظیفه در حاشیه برگزاری دیدار پرسپولیس با پارس جنوبی داشت، به مدت سه جلسه و برای 6 ماه به صورت تعلیقی محروم می شود و البته جریمه نقدی 50 میلیون تومانی را باید به حساب فدراسیون فوتبال واریز کند که همان موقع جریمه نقدی 50 میلیون تومانی از سوی باشگاه پرسپولیس به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد تا علیرضا بیرانوند در ادامه هم تیم را در بازی های لیگ برتر همراهی کند. اما این رای به محرومیت یک جلسه ای علیرضا بیرانوند اضافه نخواهد شد. چون این بازی بعد از بازی پرسپولیس با سپاهان بودهر محرومیت تعلیقی وی با محرومیت یک جلسه ای اش اضافه و اجراء نخواهد شد.

علیرضا بیرانوند در بازی با پارس جنوبی محرومیت یک جلسه ای اش را پشت سر خواهد گذاشت و در ادامه به مدت 6 ماه همان طور که در رای آمده هر تخلفی مرتکب شود محرومیت سه جلسه ای هم در رای جدید اعمال خواهد شد. جالب اینکه رای مربوط به تخلفات دیدار پرسپولیس با سپاهان(6 اردیبهشت) با وجود اینکه قبل از دیدار پرسپولیس با پارس جنوبی بود دیرتر صادر شد یعنی 17 تیر که دراین رای علیرضا بیرانوند یک جلسه به صورت قطعی محروم و جریمه نقدی شد که محرومیت وی قابلیت تجدید نظر نخواهی ندارد. رای مسابقه ای که زودتر برگزار شد دیرتر صادر شد و این تضاد بارها و بارها دچار سردرگمی اهالی فوتبال شده است. امیدواریم این فصل همان طور که مهدی تاج بدان اشاره کرد آراء تخلفات به سرعت و بلافاصله صادر شود.

البته از گورخرای آبی انتظار درک و فهم نداشته باشین:)))
۱ ۱
گاوداری علی عبده و شرکا
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۵۷
کصخل دو تا نکته تو رای هست گاو هایی امثال تو یا نخوندن یا نمیخوان بفهمن
اول تو رای سه جلسه تعلیق گفته با توجه به حسن رفتار بیرانوند سه جلسه تعلیقی میشه که با توجه به وحشی بازیش تو بازی با سپاهان کلا این حرف نقض میشه
دوم میگه بعد از دلجویی و عذر خواهی رسمی حکم به صورت تعلیق در میاد که ینی به صورت رسمی از دیروز که رفت خایه مالی سربازه تازه حساب میشه 6 ماه تعلیق که با توجه به سو سابقه محرومیتش باید قطعی بشه مگه اینکه سوگولی حکومت(گاو داری علی عبده) بازم شامل امداد غیبی بشه
۹
احسان
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷
چستقلالی های کثیف صاحبان مکتب قتل ( قائدی و آدم کشی هوادادها) و جعل ( مجوز پاتوسی و محرومیت ۱۵ ساله مدیران چستقلال) و دلالی ( مربی آلمانی تیم کثیف ) بهتره سکوت کنن. محرومیت یک جلسه ای بیرانوند مربوط به اردیبهشت ماه بود و محرومیت تعلیقی سه جلسه ای مربوط خرداد ، این کمیته انضباطی احمقه که احکامو اینطوری دیرو زود اعلام میکنه. آخه طرفدار اینقدر یابو؟
۱
.
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۴
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر