فهرست
در آستانه ال‌کلاسیکوی سوپرکاپ/ حسرت مسی
در آستانه ال‌کلاسیکوی سوپرکاپ/ حسرت مسی

در آستانه ال‌کلاسیکوی سوپرکاپ/ حسرت مسی

آی‌اسپورت- بارسلونا بامداد دوشنبه در دیدار رفت سوپرجام اسپانیا در نوکمپ به مصاف رئال مادرید می‌رود. لیونل مسی، ستاره آبی‌اناری‌ها برترین گلزن تاریخ ال‌کلاسیکو است اما او ۱۷۷۲ روز است که نتوانسته در نوکمپ دروازه سفیدپوشان را باز کند. آخرین گل او درون دروازه ایکر کاسیاس قرار گرفت. این اتفاق در ۷ اکتبر ۲۰۱۲ زده شد. ضربه آزاد زیبای مسی درون دروازه جای گرفت و ال‌کلاسیکو با دبل کریستیانو رونالدو و مسی با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید.

پس از آن تاریخ، مهاجم آرژانتینی توانست در سانتیاگو برنابئو هت‌تریک کند. این اتفاق در فصل ۱۴-۲۰۱۳ افتاد. همچنین یک بار توانست در دیداری که با نتیجه ۳ بر ۲ به پایان رسید برابر  مادرید دبل کند اما آن‌ گل‌ها برای قهرمانی بارسلونا کافی نبود. با این حال در نوکمپ پس از گلزنی در سال ۲۰۱۲ نتوانست دوباره دروازه مادرید را باز کند و تقریبا پنج سال ناکام ماند.

مسی در سطح کلی هم در نوکمپ برای سفیدپوشان خیلی کم خطرناک است. از ۲۳ گل او در ال‌کلاسیکو تنها ۹ گل در این ورزشگاه به ثبت رسیده است، یعنی تنها ۴۰.۹ درصد. این در حالی است که ۱۴ گل یعنی ۵۹.۱ درصد گل‌ها در ورزشگاه حریف به ثبت رسید. ستاره آرژانتینی ۱۲ بار در سوپرجام اسپانیا گلزنی کرد که پنج گل برابر مادرید به ثمر رسید. سه بار دروازه اتلتیک بیلبائو را باز کرد و چهار بار برابر سویا گلزنی کرد. مسی برترین گلزن این رقابت‌ها است.

۱    
آی اسپورت
2017-08-12 17:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر