فهرست
روایت چهره‌های فینال؛ از اشک تا اشک
روایت چهره‌های فینال؛ از اشک تا اشک

روایت چهره‌های فینال؛ از اشک تا اشک

آی‌اسپورت- بازخوانی فینال لیگ قهرمانان در نگاه چهره‌ها

 

آنها که اشک ریختند

وقتی بر روی زمین افتاد و پزشکان بالای سرش رفتند و بلند شد و با چهره‌ای پر از غم زمین را ترک کرد، انگار معجزه ای رخ داد؛ او به زمین بازگشت. چند دقیقه بعد اما باز هم روی زمین می‌افتد و اشک می‌ریزد و کارگردان چهره راموس را نشان می‌دهد و صحنه برخورد را؛ واضح است راموس همانند جودوکاران صلاح را بر زمین زده و مازیچ داور مسبقه تمرکزش روی توپ و ایسکو است که با فاصله نسبتا کم در محل برخورد ایستاده‌اند و در نهایت صلاح به بیرون می‌رود و نگاهش به روزنه‌ای است که شاید نوری وارد شود و به جام جهانی برسد. چند دقیقه بعد اما جهان وارونه شد. جدال رابرتسون و کارواخ به طرزی عجیب به مصدومیت و در نهایت تعویض کارواخال انجامید تا این اشک تلخ بر گونه او بنشیند با این پرسش که آیا می‌تواند مسافر روسیه شود یا برای حضور در جام جهانی باید چهارسال دیگر منتظر بماند؟

 

پسر ولز

وقتی در آغاز نیمه دوم ایسکو با بغل پای فنی توپ را به تیرک کوبید کمی امید برای رئال زنده شد. پسر قد بلند ولزی که پیش‌تر زمزمه‌های خروجش از رئال به گوش می‌رسید در هفته‌های اخیر توانسته بود خودش را تا حدودی نشان دهد و خوش بدرخشد اما زیدان او را در فینال روی نیمکت گذاشت و حالا بیشتر از گذشته به درهای خروجی باشگاه نزدیک شده بود. همه تعویض او با ایسکو و حضور در فینال را آخرین حضورش در لباس سفیدرنگ مادریدی‌ها می‌دانستند اما درست سه دقیقه بعد از تعویض صحنه‌ای بی‌نظیر رقم خورد توی سر توپ مارسلو و سانترش و ناگهان انفجار قسمت سفیدپوش ورزشگاه. بیل توپ را به صورت برگردان به گل تبدیل کرد تا حکم تعویض طلایی را برای زیدان داشته باشد اما مهر تایید برای بقای بیل در جمع مادریدی‌ها در دقیقه هشتاد وسوم روی فکر کوبیده شد؛ جایی که تردید کاریوس برای مشت کردن یا جمع کردن توپ به اشتباه مرگ‌بار او انجامید تا بعد از بازی اشک از چشمانش سرازیر شود.

 

روستایی برای یک مانه

گفته بود تنها روزی که مردم روستایش کار نمی‌کنند روز بازی فینال لیگ قهرمانان است. سادیو که کل فصل را در پست وینگر چپ بازی کرده بود با مصدومیت صلاح مجبور به بازی در سمت راست شد تا دوباره در پستی بازی کند که پیش از آمدن صلاح به لیورپول در آن بازی می‌کرده و خوش می درخشیده. مانه به خوبی از پس بازی در این پست برآمد. تنها گل لیورپول بر سر اضافه شدن او به شش قدم و زدن توپ در مقابل دست‌های ناواس به ثمر رسید. در دقایق پایانی حرکت خوبی از سمت راست کرد و ضربه‌اش به تیر خورد تا در همان لحظه فینال برای لیورپول تمام شود.

 

کابوس کاریوس

وقتی در ماینتس آلمان خوش درخشید کلوپ به دنبالش آمد تا از دست مینیوله راحت شود. لوریس کاریوس در فصل آخرش در ماینتس چیزی فراتر از باور بود؛ میانگین ۱.۱۸ مهار توپ در هر بازی یعنی عمل‌کردی بهتر از نویر و بورکی و لنو؛ اما ورق برای او زود برگشت. انتقال او به آنفیلد و چند اشتباه که بیشتر به شوخی شبیه بود او را به نیمکت رساند اما زندگی او مانند دفعه قبل تغییر کرد و در میانه‌های فصل دوم حضورش دوباره جای خود را پس گرفت و عمل‌کردی کاملا متوسط داشت. اما گاهی اوقات اشتباهاتی که مثل شوخی هستند جدی می‌شوند و آینده را تحت تاثیر قرار می‌دهند و مانند پتکی بر سر فرود می‌آیند. گل اول و سوم رئال به لیورپول نشان دهنده همین ماجراست. کاریوس با بی‌دقتی توپ را به صورت زمینی برای مدافعش می‌فرستد اما بنزما آماده است تا در فاصله چند سانتی‌متری او کار را تمام کند و بازی را عوض کند ولی اوج اشتباه کاریوس به گل دوم بیل می‌گردد؛ جایی که پسرک ولزی با خود خواهی ضربه را می زند اما شک او میان مشت کردن توپ یا جمع کردنش کار دستش می‌دهد و بازی را برای برگشت لک‌لک‌های قرمزپوش تمام می‌کند. مازیچ سوت پایان را که زد رئال سیزدهمین بار قهرمانیش را جشن گرفت و راموس برا سومین بار پیاپی کاپ را بالا برد و هواداران لیورپول کاریوس را تشویق کردند و به او روحیه دادند و به همه ثابت کردند این ذات فوتبال است که می‌مانند.

۱۳    
آی اسپورت
2018-05-28 00:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر