فهرست
قطر آتسایدر نیست!
قطر آتسایدر نیست!

قطر آتسایدر نیست!

۱- قطر؛ تیمی که ترکیب نتعادلی از السد و دحیل‌ را داشت. در سبک بازی نزدیک به السدِ فریرا و تا حدودی دحیلِ بلماضی. تیمی که در چهار بازی پایانی تورنمنت، به تناوب از دو سیستم غیر-هم-خانواده استفاده کرد؛ ۲-۳-۵ مقابل کره جنوبی و ژاپن. ۳-۳-۴ مقابل امارات.

۲-  دو مهره چندپُسته کلیدی: خوخی(۱۶) و هایدوس(۱۰). خوخی؛ همان بازیکنی که در مرحله گروهی سی.ال، مقابل پرسپولیس در نیمه دوم به عنوان هافبک میانی به بازی آمد و گل سوم را زد. در نیمه نهایی سی.ال اما رفت و برگشت، کنار پدرو در قلب دفاع بازی کرد. 

۳- خوخی در فینال یکی از سه مدافع میانی قطر بود اما مقابل عربستان، یکی از سه هافبک میانی بود. هایدوس هم امروز یکی از سه هافبک میانی در ۲-۳-۵ بود اما در بازیهای پیشین به عنوان مهاجم راست در ۳-۳-۴ بازی می‌کرد.

۴-  انعطاف فرمی، بازیسازی خط به خط و تدریجی، توانایی حفظ توپ، استفاده استراتژیک از هر دو مدافع کناری در فاز حمله و عریض کردن بازی در یک سوم هجومی با بالا اوردن مدافع کناری/مدافعان کناری؛ شاخصه های تاکتیکی ای که در ۶ تقابل با السد و دحیل در سی.ال دیده بودیم و حالا‌از قطر.

۵-  در هر تورنمنت ملی، دست کم یک آتسایدر(تیم کوچکِ عافلگیرکننده) سر و کله اش پیدا میشود، اما تیمی که همه بازیهایش را بُرده و در نیمه نهایی و فینال ۷ گل زده، آتسایدر نیست؛ قدرتِ مسلط است. شایسته ترین تیم، قهرمان آسیا-۲۰۱۹ شد.

۱۱ ۴  
آی اسپورت
2019-02-03 08:01:00
نظر دهید

۴ نظر
یه ایرانی مقیم خارج هستم
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۴۹
بجای اتسایدر عین ادم بگید «غریبه».... هیچ ارزشی در استفاده از لغات انگلیسی مهجور وجود نداره، الا کم خردی نگارندهو ادیتوری ضعیف سایت منتشر کننده.
الان نود و پنج درصد ادم ها نمدونن اتسایدر یعنی چی؟ خوب این چه به شیوایی کلام اضافه میکنه الا مهجوریت بیشتر و احیانا افاده ی فضل نویسنده.
شاهین
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۲
حق با شماست ولی فرزاد آنالیزور پرسپولیس و خیلی باسواد❤
۵
nima bagheri
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
این نوچه برانکو هیچی بار اش نیست طرف مردک سینما داره از ایتالیا بعد نشسته چهارتا مقاله فوتبالی خونده بعد معلوم نیست با چه رانتی شده آنالیزور پرسپولیس...دستیار ماساژور کادر کی روش بار فنی اش از این بی مصرف بیشتره
خوب میشناسم این فرزاد رو
۱ ۱
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتاییا
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۵۲
نوچه ۴ ساله لذت ۸۰ درصدی براتون فراهم کرده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر