فهرست
نبش قبر؛ چرا دی‌بیاسی سرمربی استقلال نشد؟
نبش قبر؛ چرا دی‌بیاسی سرمربی استقلال نشد؟

نبش قبر؛ چرا دی‌بیاسی سرمربی استقلال نشد؟

آی اسپورت - دقایقی پس از اینکه استقلال در مقابل سایپا متوقف شد، ماجراهای سرمربی شدن فرهاد مجیدی در استقلال دوباره زنده شد. اینکه چطور استقلال پس از استراماچونی به فرهاد مجیدی رسید دوباره محل بحث شده است. البته همان زمان، خبرگزاری فوتبالی و دیگر خبرگزاری ها و سایتها در این باره مطالب مفصلی نوشتند اما دوباره برای تکرار آن ماجراها، باید بگوییم پس از انتشار قرارداد استراماچونی که به ادعای امیرحسین فتحی، مدیرعامل سابق استقلال توسط معاون اسبق باشگاه و از داخل سازمان لیگ رخ داده بود، استراماچونی و وکیلش، به جهت خدشه ای که به اعتبار سرمربی مستعفی استقلال وارد شده بود مذاکرات را متوقف می کنند و حتی تلاشهای پاستورلو، مدیربرنامه استراماچونی به جایی نمی رسد.

زمانی که این اتفاق می افتد، تیم مدیریتی استقلال به دنبال گزینه ای می رود که هم ایتالیایی باشد و هم اینکه به سیستم سه پنج دو معتقد باشد و حتی ظاهرا دی بیاسی ایتالیایی و ۶۲ ساله را هم پیشنهاد می دهد. تیم مذاکره کننده با دی بیاسی مذاکره می کنند و در ۴۸ ساعت رضایت او را برای حضور در استقلال جلب می کنند. مربی ایتالیایی که البته فراز و فرود زیادی در سرمربیگری داشته اما به هر جهت قرار بود با دو دستیار شامل یک مربی و یک بدنساز و قیمت زیر ۳۰۰ هزار دلار برای نیم فصل، سرمربی استقلال شود.

حتی اسماعیل خلیل زاده، سرپرست آن زمان استقلال هم با حضور دی بیاسی موافقت کرده بود و همه چیز تمام شده بود و قرارداد هم رد و بدل شده بود اما در نهایت و طبق گفته های همان زمان تیم مذاکره کننده و شنیده های آن روزها، وزارت ورزش و جوانان، پس از اتفاقهایی که برای برانکو افتاده بود، با جایگزینی سرمربی خارجی مخالفت می کند و خیلی زود خلیل زاده با  فرهاد مجیدی قرارداد می بندد تا استقلال در بحران بی سرمربیگری نماند و در واقع چاره ای برای مدیریت آن زمان نمی ماند، چرا که استقلال چند بازی بدون سرمربی بود.

شاید وزارت ورزش، مدیریت وقت استقلال و حتی فرهاد مجیدی فکر می کردند کپی از روی دست استراماچونی، استقلال را همچنان مدعی نگاه دارد اما گذر زمان، افت بدنی و تغییر بدنساز و همچنین وقفه چند ماهه به دلیل کرونا، باعث شد استقلال استراماچونی به تاریخ بپیوندند و از استقلال مجیدی رونمایی شود. بازیکنان استقلال مجیدی، همان بازیکنان استقلال استراماچونی هستند اما استقلال استراماچونی صدر جدول و مدعی قهرمانی بود اما استقلال مجیدی حالا امید زیادی به گرفتن سهمیه هم ندارد.

شاید اگر دی بیاسی سرمربی استقلال می شد، وضعیت استقلال بهتر از این روزها بود. شاید هم اتفاق دیگری می افتاد اما برخی منتقدان عقیده داشتند چون مجیدی در تیم ملی امید، نتوانسته بود انتظارها را برآورده کند، گزینه مناسبی هم برای استقلال نیست چرا که تجربه زیادی هم امر مربیگری تیم های رده سنی ندارد چه برسد به تیم بزرگی چون استقلال! در هر حال استقلال برای گذر از بحران کار سختی دارد. این تیم با این وضعیت دوام نمی آورد و هر سرمربی هم جای مجیدی بیاید، کار سختی دارد. چرا که باید از نو شروع کند.

۲    
آی اسپورت
2020-06-30 02:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر