فهرست
مامور استانبول
مامور استانبول

مامور استانبول

آی‌اسپورت-  وقتی جمعی از هواداران خشمگین پرسپولیس روبه‌روی ساختمان باشگاه تجمع کردند تا از «ایرج عرب» مدیرعامل باشگاه بپرسند چرا «برانکو» به این راحتی پرسپولیس را ترک کرد، او در حالی‌که دو درجه‌دار ارشد در چپ و راستش حضور داشتند میان معترضان آمد و چند جمله در مورد وضعیت باشگاه و خودش گفت. از جمله در پاسخ به اعتراضاتی که چرا خودتان را پنهان کرده‌اید، گفت: «بنده نه در کما بودم، نه در کمد.» جمله قصاری که به نقل مشهور «مصطفی کواکبیان» نماینده مجلس در مورد درگذشت «عباس کیارستمی» تنه می‌زد: «در فصل گیلاس، آفریننده طعم گیلاس، به آفریننده اصلی گیلاس پیوست».

او در عرض یک ماه از عرش به فرش رسید. معاون اداری- مالی باشگاه پرسپولیس که در آذر ۹۷ با حکم وزیر ورزش جانشین حمیدرضا گرشاسبی شد و با این تیم قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را جشن گرفت و همه چشم‌انداز روشنی برای باشگاه با او تصور می‌کردند، بعد از خروج برانکو چنان مورد حمله قرار گرفت که در میان هیاهوها کسی گوشی برای شنیدن حرف‌های او ندارد. انگار از یک رویای شیرین بدون اینکه بیدارش کنند، پرتش کرده‌اند وسط دریاچه‌ای یخ‌زده در قطب شمال! 

وقتی عکس‌هایش در هنگام عقد قرارداد با فرشاد احمدزاده منتشر شد، بعضی از هواداران با اشاره به جام‌های قهرمانی باشگاه که در دوران برانکو کسب شده و پشت سر او دیده می‌شدند، نوشتند چرا یکی از نخل‌های تندیس جام‌حذفی نیست و کجا قایمش کرده و باید پاسخ بدهد! 

عطار نیشابوری در منطق‌الطیر می‌نویسد: «مردی زنی داشت که به شدت عاشق او بود و آن زن در چشمش، یک سپیدی داشت. مرد از فرط محبت، از آن عیب بی‌خبر بود تا روزی که عشق وی روی به نقصان نهاد و گفت: «این سپیدی کی در چشم تو پدید آمد؟» زن گفت: «آن زمان که در کمال عشق تو نقصان آمد!»

حالا با رفتن برانکو، انگار هواداران تازه متوجه سپیدی در چشم «ایرج عرب» شده‌اند و به کوچکترین گفتار و کردارش خرده می‌گیرند و کسانی می‌گویند مأموریت دارد تا پرسپولیس را نابود کند. این هم از بازی‌های روزگار است، تیمی که در چند سال اخیر رقبایش می‌کوشیدند با برچسب «حکومتی بودن» و «نورچشمی وزیر ورزش» قهرمانی‌های سریالی‌اش را به چالش بکشند، حالا برخی از هوادارانش معتقدند مدیرعاملش بنا به دستور وزیر قصد تخریب تیم را دارد! 

اکبر عرب اما با این فشارها آشناست. او معاونت و سرپرستی «اداره کل حراست وزارت ورزش و جوانان» را در کارنامه‌اش دارد، جایی که مدیرانش یاد می‌گیرند بیدی نباشند که مقابل بادها بلرزند. وقتی ۱۴ آذر ۹۶ حمیدرضا گرشاسبی سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس او را به‌عنوان معاون اداری مالی و پشتیبانی شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس منصوب کرد، تعهد، تجارب، تخصص و توانایی در امور اجرایی را دلیل این کار عنوان کرد. حالا باید به انتظار نشست و دید آیا او با این صفات که گرشاسبی برشمرد می‌تواند خود و باشگاه را از تندباد اعتراض هواداران با لبخند و سلامت گذر دهد؟

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-06-25 12:51:00
نظر دهید

۱ نظر
امیر حسین
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۵۷
هیچ کس از هواداری پرسپولیس از اول روی کار اومدن عرب موافق اومدن ایشون نبود برعکس مثال شما عاشق عرب و این هیات مدیره نبود و اکثرا این روزها و اتفاقات بد رو با مدیریت این آقا پیش بینی می کردند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر