فهرست
رکورد ویژه مورینیو: استاد نباختن
رکورد ویژه مورینیو: استاد نباختن

رکورد ویژه مورینیو: استاد نباختن

آی اسپورت- ژوزه مورینیو رزومه‌ای فوق‌العاده دارد؛ 8 قهرمانی در لیگ، 2 قهرمانی در لیگ قهرمانان، 2 قهرمانی در یوفاکاپ/ یورولیگ، 4 قهرمانی در جام‌های حذفی، 5 قهرمانی در سوپرکاپ‌ها و 4 قهرمانی در لیگ کاپ. اما این پایان رکوردهای بی‌نظیر او نیست.

در 105 بازی  که شامل چند دوره پشت سر هم بوده، او هیچ باختی نداشته است، 81 برد کسب کرده و 24 بازی هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

روند شکست‌‎ناپذیری او اولین بار در پرتغال آغاز شد. جایی که در 27 بازی پشت سر هم برنده شد و دو مساوی کرد. بعد از آن این رکورد را به انگلیس منتقل کرد. در چلسی او 22 برد و 12 مساوی کسب کرد.

در اینتر اما او 15 برد پیاپی به دست آورد و در 6 بازی مساوی کرد و در رئال مادرید و لیگ اسپانیا هم بهترین رکورد او کسب 17 برد پشت سر هم و 4 مساوی است که در آخرین هفته‌های فصل به دست آمد.

اما چالش بعدی برای او رقابت با رکورد سر الکس فرگوسن است. سرمربی اسکاتلندی در 37 بازی پشت سر هم در اولدترافورد شکست‌ناپذیر بوده است. مورینیو اما در حال حاضر در 33 بازی پشت سر هم خانگی شکست نخورده و فاصله زیادی با رسیدن به رکورد فرگوسن ندارد.

بازی‌های بعدی خانگی او در منچستریونایتد مقابل بورتون آلبیون، کریس پالاس، تاتنهام، بنفیکا و نیوکاسل است و با توجه به وضعیت این تیم‌ها این طور نتیجه‌گیری می‌شود که باید به زودی منتظر شکسته شدن رکورد سر الکس در منچستریونایتد و توسط مورینیو باشیم.

او همچنین افتخاراتی داشته که شاید عنوان محسوب نشوند، اما به اندازه کسب عنوان اهمیت دارند. برای مثال توانست منچستریونایتد را بعد از چند دوره ناکامی با فان گال و دیوید مویز به لیگ قهرمانان اروپا برساند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-09-19 17:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر