فهرست
آنالیز امباپه/ می‎تواند جانشینی برای B، B یا C باشد
آنالیز امباپه/ می‎تواند جانشینی برای B، B یا C باشد

آنالیز امباپه/ می‎تواند جانشینی برای B، B یا C باشد

آی اسپورت- اگر بخواهیم به از نگاهی فوتبالی به موضوع بنگریم آمدن کیلیان امباپه به رئال مادرید هیچ مشکلی برای این تیم نمی‎توان ایجاد کند، به این دلیل که می‎تواند جایگزین هر یک از بازیکنان مثلث هجومی این تیم، BBC، شود. در واقع مشکل اصلی مشکل کمیت است نه کیفیت.

با وجود این که او تنها 18 سال سن دارد و هنوز جای پیشرفت زیادی دارد این طور به نظر می‎رسد که می‎تواند جایگزین هریک از بازیکنان مثلث تهاجمی، بیل، بنزما و رونالدو شود و در کنار دو بازیکن دیگر به خوبی کار کند، تا زمانی که خلافش ثابت شود. برای این کار هم باید در ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد.

آنالیزی از فصل 17-2016 به ما اجازه می‎دهد تا متوجه شویم که امباپه به خوبی می‎تواند جایگزین بیل، بنزما یا رونالدو شود. آن هم بدون این که عملکرد تیم دچار مشکلی شود.

در دوران کوتاه بازیگری امباپه در دو پست دیده شده است. در تیم اصلی او یک مهاجم میانی محض بود. دلیلش هم این بود که او محدودیت‎های فیزیکی داشت، اما مربی‎اش تصمیم گرفت او را در پست وینگ چپ هم به بازی بگیرد. او در تیم جوانان موناکو هم در این پست بازی کرده بود و به خوبی نشان داده بود که می‎تواند از کناره‎ها به مرکز زمین متمایل شود و دفاع حریف را به هم بریزد.

از این نظر او مانند کریس رونالدو است که به عنوان وینگر هم کار کرده و توانسته به مرکز زمین متمایل شود. حالا هم در پست مهاجم میانی بازی می‎کند. او زمانی که در منچستریونایتد بود در پست وینگر راست بازی می‎کرد و دلیلش حضور رایان گیگز در تیم بود، اما در رئال به سمت چپ منتقل شد. از مدتی قبل تا آخرین دقایق بازی کردن احتمالا او دیگر در پست مهاجم میانی بازی می‎کند.

دیگر پستی که امباپه در آن بازی کرد مهاجمی بود که کنار فالکائو در سیستم 2-4-4 بازی کرد. در حالی که برناردو سیلوا یک طرف و لمار طرف دیگر بود، لئوناردو یاردیم تشخیص داده بود که او باید در پستی بازی کند که تمرکز بیشتری روی گل زدن داشته باشد. پستی که نزدیک محوطه جریمه تا دروازه باشد. درخشش او در این پست کمک کرد تا بتواند در صورت منتقل شدن گران‎ترین بازیکن تاریخ فوتبال شود، البته به شرطی که نیمار از بارسا به پی‌اس‌جی نرود.

در سیستم 3-3-4 زیدان رونالدو و امباپه پست‌هایشان را می‎توانند عوض کنند و هیچ مشکلی هم برای تیم به وجود نیاید. حتی او توانایی تعویض پست با بنزما را هم دارد. جدا از زبان گفتاری، دو بازیکن از نظر تکنیک و تاکتیک هم شباهت‎های زیادی به هم دارند.

سومین ضلع مثلث رئال بیل است. او از نظر سرعت شباهت‎هایی به بیل دارد. از طرفی بیل فصل گذشته دچار مصدومیت بود و بازیکنی بود که وقی صحبت از خروجی تیم بود، همه به او اشاره می‏کردند. حالا امباپه توانایی بازی کردن در پست او را هم به خوبی دارد.

فصل آینده رقابت شدید است و بعید است بیل دوباره بتواند در پستش دوام بیاورد. در نتیجه درهای رئال برای فروش او به روی باشگاه‎های دیگر باز است. باشگاه‎هایی مانند منچستریونایتد که به نظر دوست دارند او را به خدمت گیرند.  

۵    
آی اسپورت
2017-07-28 13:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر