فهرست
لوپتگی در راه کی‌روش و دیگر مربیان مادرید
لوپتگی در راه کی‌روش و دیگر مربیان مادرید

لوپتگی در راه کی‌روش و دیگر مربیان مادرید

آی اسپورت - رئال‌مادرید این روز‌ها شرایطی بحرانی را تجربه می‌کند. پرس مردی است که مثل بولدوزر از روی مربیان رد می‌شود. بنابراین رئیس سفید‌ها بعید است پای جولن لوپتگی که قرارداد خود را همین تابستان تا سال ۲۰۲۱ و به ازای حدود ۶ میلیون یورو در سال منعقد کرد بایستد اگر لوپتگی در دو بازی آینده رئال در برنابئو که یکی مقابل لوانته و دیگری مقابل ویکتوریا پلژن (در لیگ قهرمانان اروپا) است، باز هم ناکام باشد. اگر این سناریوی ناکامی برای لوپتگی رقم بخورد احتمال اینکه او قبل از نبرد ال‌کلاسیکو (۶ آبان) در نوکمپ از پست خود اخراج شده باشد، زیاد خواهد بود.

قربانیان رئیس

زین‌الدین زیدان، رافا بنیتس، کارلو آنچلوتی، ژوزه مورینیو، مانوئل پیگرینی، وندرلی لوکزامبورگو، ماریانو گارسیا رمون، خوسه آنتونیو کاماچو و کارلوس کی‌روش همگی در حالی که با رئال‌مادرید قرارداد داشتند از این تیم رفتند. ویسنته دل‌بوسکه مربی‌ای بود که در دوره ریاست لورنسو سانس به رئال‌مادرید آمد و فلورنتینو پرس قرارداد او با باشگاه را تمدید نکرد.

با کارلوس شروع شد

1
1

جانشین دل‌بوسکه موفق در رئال‌مادرید، کارلوس کی‌روش بود که تابستان ۲۰۰۳ به این تیم پیوست. قرارداد مربی پرتغالی تا ژوئن ۲۰۰۵ بود، اما او فقط یک سال در این تیم دوام آورد و بعد از سوی فلورنتینو اخراج شد و غرامتی در حدود ۱/۳ میلیون یورو گرفت. جانشین او کاماچو تا سال ۲۰۰۶ در مادرید ماند، اما او هم بیش از سه ماه در این تیم ماندنی نشد و با گرفتن هشتصد هزار یورو از تیم جدا شد. مربی کوتاه‌مدت بعدی، گارسیا رمون بود که قرار بود تا ژوئن ۲۰۰۵ در رئال بماند، اما در دسامبر ۲۰۰۴ اخراج شد و ۲۲۸ هزار یور غرامت گرفت. وندرلی لوکزامبورگو مربی بعدی بود که روی نیمکت برنابئو نشست. این برزیلی هم تا ژوئن ۲۰۰۶ قرارداد بست، اما در دسامبر ۲۰۰۵ اخراج شد و باشگاه مجبور شد به او ۱/۷ میلیون یورو غرامت بپردازد. لوپس کارو، راه حل فوری بعدی بود که دسامبر ۲۰۰۵ به رئال آمد و هفت ماه قرارداد خود در این تیم را تکمیل کرد که البته در این زمان فلورنتینو پرس در سمت ریاست باشگاه نبود (فوریه ۲۰۰۶ از باشگاه رفته بود). رامون کالدرون رئیس جدید باشگاه هم ترجیح داد دیگر با لوپس کارو همکاری نکند و به جای او فابیو کاپلو را به باشگاه آورد.

بازگشت وحشت

اما فلورنتینو پرس دوباره سال ۲۰۰۹ به صندلی ریاست رئال‌مادرید رسید و این بار با مانوئل پیگرینی آمد. مربی شیلیایی قراردادی دو ساله تا ژوئن ۲۰۱۱ داشت، اما آقای مهندس بعد از یک فصل بدون جام از این تیم کنار گذاشته شد و چیزی در حدود ۲/۴ میلیون یورو غرامت گرفت.

بدون غرامت

مربی بعدی ژوزه مورینیو بود که او هم تا آخر قراردادش در رئال نماند. ۳۱ می ۲۰۱۰ آقای خاص به مادرید آمد و قراردادی چهار ساله بست. در ماه می ۲۰۱۲، او قرارداد خود را تا ۲۰۱۶ تمدید کرد، اما یک سال بعد از این تمدید قرارداد، به دلیل تیره شدن روابطش با بازیکنان بزرگ تیم از این تیم جدا شد. فلورنتینو پرس این بار اصرار داشت بگوید طرفین با توافق دوجانبه قطع همکاری کرده‌اند و باشگاه هیچ غرامتی به مورینیو نپرداخته است.

رافا و کارلتو

جانشین مورینیو، رافا بنیتس بود که با قراردادی سه ساله آمد، اما فقط هفت ماه در باشگاه دوام آورد و در حالی که تیمش در رتبه سوم لیگ با ۴ امتیاز کمتر از اتلتیکو و ۲ امتیاز کمتر از بارسا قرار داشت، فلورنتینو پرس او را اخراج کرد. بنیتس ۵ میلیون یورو یعنی پول یک فصل کامل را گرفت و ۶۰۰ هزار یورو هم بابت هدایت تیم در ۶ بازی لیگ قهرمانان دریافت کرد.

کارلو آنچلوتی نفر بعدی بود. مربی بزرگ ایتالیایی با قراردادی سه ساله (تا ژانویه ۲۰۱۶) آمد و با وجود بردن چهار جام در یک سال تقویمی (لیگ قهرمانان، حذفی، سوپرجام و جام جهانی باشگاه‌ها) در ماه می ۲۰۱۵ اخراج شد. او نصف قرارداد سال سومش را به عنوان غرامت گرفت که چیزی در حدود ۳/۷ میلیون یورو بود.

پولش را بخشید و رفت

زین‌الدین زیدان آخرین مربی در زمان ریاست فلورنتینو پرس (تا اینجا) بود که بدون اینکه قراردادش تمام شود از این تیم جدا شد. نابغه فرانسوی بعد از کسب سومین قهرمانی متوالی در اروپا، از کار در رئال‌مادرید استعفا کرد و در حالی که دو سال دیگر با این تیم قرارداد داشت و می‌توانست ۱۸ میلیون یورو (۹ میلیون به ازای هر سال) بگیرد از این مبلغ گذشت و با فلورنتینو قطع همکاری کرد.

خبر ورزشی

     
آی اسپورت
2018-10-11 14:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر