فهرست
آشنایی با حریف ذوب‌آهن؛ قهرمان تازه وارد
آشنایی با حریف ذوب‌آهن؛ قهرمان تازه وارد

آشنایی با حریف ذوب‌آهن؛ قهرمان تازه وارد

آی اسپورت –  روز سه شنبه همین هفته مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود و ذوب آهن اصفهان نماینده ایران در اصفهان میزبان تیمی است از هندوستان. این تیم «اف.سی آیزاول» نام دارد و 33 سال پیش تاسیس شده است. آیزاول تا 3 سال پیش یعنی تا سال 2015 در لیگ دو هند بازی می‌کرد. اما در این سال قهرمانی لیگ دو را به دست آورد و به لیگ یک هندوستان به نام «آی لیگ» صعود کرد. آیزاول در اولین فصل حضورش در آی لیگ از میان 9 تیم به رتبه هشتم رسید در آی لیگ ماند. اما سال بعد یعنی در فصل 2016-2017 اتفاق عجیبی افتاد و این تیم توانست قهرمانی آی لیگ را به دست بیاورد. همین اتفاق باعث شد این تیم به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و طبق قرعه باید در مقابل تیم اوج گرفته ذوب آهن بازی کند.

پیراهن‌های اول آیزاول قرمز رنگ و پیراهن‌های دوم این تیم سفید رنگ است. سرمربی این تیم یک پرتغالی به نام پائولو منزس است که اولین تجربه مربیگری‌اش را در این تیم می‌گذراند. اغلب بازیکنان این تیم هندی هستند اما چند بازیکن خارجی هم در آیزاول توپ می‌زنند. میثاق سیقانی بازیکن اهل افغانستان، یوگو کوبایاشی ژاپنی، کریم اومولاجای نیجریه‌ای، آلفرد جاریان لیبریایی، آندری یونسکوی رومانیایی و لئونس دودوز زیکاهی اهل ساحل عاج بازیکنان خارجی این تیم هستند. آلفرد جاریان 29 ساله کاپیتان این تیم است.

ورزشگاه خانگی این تیم «راویج گاندی» نام دارد که 20 هزار نفر را در خودش جای می‌دهد. البته این موضوع فعلا اهمیتی برای ما ندارد. چرا که بازی پلی‌آف تک بازی است و بازی برگشتی در کار نیست ذوب آهن به هندوستان برود. برنده این بازی به گروه B لیگ قهرمانان آسیا می‌رود و با تیم‌های الدحیل قطر، الوحده امارات و لوکوموتیو ازبکستان همگروه خواهد شد.

۲    
آی اسپورت
2018-01-27 16:51:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر