فهرست
مسی در قلمرو مارادونا، شروع پروژه انتقام در «بریج»
مسی در قلمرو مارادونا، شروع پروژه انتقام در «بریج»

مسی در قلمرو مارادونا، شروع پروژه انتقام در «بریج»

آی اسپورت - برای توصیف 2 نبرد امشب دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا واژه‌ای بهتر از انتقام، عامل محرک نیست. در این بین هیچ تیمی به اندازه بایرن‌مونیخ، درگیر پروژه انتقام نیست چون  یکی از دردناک‌ترین شکست‌های تاریخش را مقابل چلسی در بازی نهایی خانگی فصل 2012-2011 لیگ قهرمانان اروپا تجربه کرد. وقتی پنالتی شواین‌اشتایگر وارد دروازه کاسیاس شد، بایرن به اولین تیم از رم 84 تبدیل شد که در فینال میزبان است اما شواینی در بازی نهایی این بار پنالتی خراب کرد و سردرگربیان شاهد شکست تیمش در ضربات پنالتی شد؛ شکستی که لندن را در دومین حضور نمایندگانش در فینال لیگ قهرمانان اروپا به اولین قهرمانی در معتبرترین جام باشگاهی اروپا رساند. حتی برتری در ضربات پنالتی بازی سوپرجام اروپا در سال 2013 هم بایرن را آرام نکرد و امشب پس از 6 سال بهترین فرصت برای انتقام فراهم شده است. البته این سناریو، 2 قسمتی است و قسمت دوم در آلیانز آره‌نا، همان جایی که بایرن آن زخم کهنه را از چلسی خورد، روی پرده می‌رود.

یک نبرد فراموش شده

پیش از این بازی نهایی فصل 2012-2011 لیگ قهرمانان اروپا، 2 تیم در مرحله یک‌چهارم‌نهایی فصل 2005-2004 به مصاف هم رفتند و در حالی که به نظر می‌رسید موضع چلسی به خاطر دریافت 2 گل در بازی رفت خانگی به خطر افتاده است، تیم مورینیو در بازی برگشت 2 گل زد و در نهایت با وجود شکست 2 - 3 در بازی برگشت در زمین بایرن، به خاطر برتری 2-  4 خانگی رهسپار نیمه‌نهایی شد.

یک نبرد خاص

چلسی در شانزدهمین حضور در لیگ قهرمانان اروپا، چهاردهمین تجربه بازی در مرحله حذفی این جام را پشت سر می‌گذارد. این تیم در حالی برای چهارمین بار میزبان بازی رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپاست که در 3 تجربه یک برد، یک تساوی و یک باخت به دست آورده و در مجموع یک بار صعود کرده و 2 بار حذف شده است. بایرن این فصل، اولین تیم آلمانی وهفتمین تیم پیروز در هر 6 بازی مرحله گروهی تاریخ لیگ قهرمانان نام گرفت و با توجه به تفاضل گل، بهترین تیم تاریخ مرحله گروهی این جام شد.

بارسلونا - ناپولی؛ مسی در سرزمین مارادونا

بارسلونا در حالی اولین بازی تاریخ خودش مقابل ناپولی را انجام می‌دهد که سن‌پائولو، ورزشگاه اختصاصی تیم ایتالیایی برخلاف اکثر استادیوم‌های دنیا مهره‌‌ای مشهورتر از مسی را در خود دیده است! بله، تیم سابق مارادونا، مهره‌ای بزرگ‌تر از مسی را هم داشته اما امشب احتمالا این ستاره آرژانتینی است که سرنوشت رقابت را تعیین می‌کند. بارسلونا با 2 برد متوالی و به لطف لغزش رئال مادرید 3 امتیاز عقب ماندگی نسبت به رقیب دیرینه را جبران کرد و  حالا با اختلاف 2 امتیاز در صدر جدول قرار داد. در سوی مقابل ناپولی شکست عجیب خانگی مقابل لچه را با 2 برد متوالی جبران کرد و حالا در رده ششم سری A اوضاع خوبی دارد.

کابوس ناپولی

2 تیم در حالی برای اولین بار مقابل هم بازی می‌کنند که ناپولی در هر 2 حضور قبلی در مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل قهرمان همان فصل حذف شد؛ فصل 2012- 2011 مقابل چلسی و فصل 2017-2016 مقابل رئال مادرید. بارسلونا فقط در 6 بازی از 16 رقابت خارج از خانه اخیر اروپایی پیروز شده است و از طرفی در خانه تیم‌های ایتالیایی 7 برد، 7 باخت و 11 تساوی به دست آورده است.

نود

     
آی اسپورت
2020-02-25 20:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر