فهرست
دوتابعیتی جدید کی‌روش: قدوس می تواند ایرانی شود
دوتابعیتی جدید کی‌روش: قدوس می تواند ایرانی شود

دوتابعیتی جدید کی‌روش: قدوس می تواند ایرانی شود

آی اسپورت- سامان قدوس، بازیکن جدید مقیم خارج ایران است که قصد دارد برای تیم ملی بازی کند. هافبک تهاجمی تیم اوسترسند سوئد که سابقه بازی در تیم زیر 23ساله های سوئد و بازی در لیگ اروپا را هم دارد. قدوس 23ساله حتی دو بار برای تیم ملی سوئد هم بازی کرده و این ابهامی را درباره تغییر تابعیت فیفای او به وجود آورده. قدوس در دو بازی دوستانه تیم ملی سوئد برابر ساحل عاج و اسلواکی و در مجموع 46دقیقه بازی کرده و یک گل هم زده است. رجوع به قوانین فیفا درباره تغییر تابعیت می تواند روشن کند که قدوس می تواند برای تیم ملی ایران بازی کند یا نه. شروطی که در قوانین فیفا برای تغییر تابعیت که در سال 2004 به تصویب رسیده این است:

بازیکن در یک بازی در یک مسابقه رسمی در سطح بین المللی برای فدراسیون فعلی اش بازی نکرده باشد و زمان اولین حضورش در یک بازی بین المللی رسمی برای فدراسیون فعلی اش از قبل ملیت تیم جایگزینی که می خواهد برای آن بازی کند را داشته باشد.

از آن جایی که هر دو بازی ملی قدوس برای سوئد بازی های دوستانه بوده او فعلا قادر به حضور در تیم ملی ایران هست و تنها باید درخواست خود را برای بازی در ایران به فیفا ارائه کند و مجوز بازی برای فدراسیون جدید را طبق قوانین فیفا بگیرد. 

۵ ۳  
آی اسپورت
2017-08-22 14:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
رضا
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
داداش بهرنگ قدوسیه؟
۱
شاهرخ
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
سامان قدوس. اون که می گی بهرنگ صفریه
۳
فیلم بازی های سامان قدوس توکانال زیر:
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۰۶
https://t.me/joinchat/AAAAAENkzBXqj0OnSR8AJw
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر