فهرست
محرومیت زاهدی‌فر عامل تشنج در لیگ برتر!
محرومیت زاهدی‌فر عامل تشنج در لیگ برتر!

محرومیت زاهدی‌فر عامل تشنج در لیگ برتر!

آی اسپورت - مسئولان کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اعلام محرومیت محمدحسین زاهدی‌فر، جو عجیبی در فوتبال ایران به راه انداختند. داور پراشتباه دیدار دو تیم استقلال و سپاهان از هفته دوازدهم لیگ برتر باعث تشنج بزرگی در لیگ شد. خطای مسلمی که کی‌روش استنلی در محوطه جریمه سپاهان انجام داد و با دست خود مسیر توپ را قبل از ضربه زدن بازیکنان استقلال تغییر داد، توسط زاهدی فر که در چند قدمی صحنه بود و به وضوح حرکت توپ و رفتار بازیکن سپاهان را رصد می‌کرد، نادیده گرفته شد تا یک پنالتی قطعی برای استقلال از دست برود.

این تصمیم اشتباه تبعات عجیبی برای زاهدی‌فر داشت، چون با سیل اعتراضات توسط استقلالی‌ها مواجه شد و همچنین امیر قلعه‌نویی سرمربی و مسعود تابش مدیرعامل سپاهان هم به این موضوع معترض بودند که چرا آن پنالتی اعلام نشد، زیرا تمرکز بازیکنان هر دو تیم از دست رفت. زاهدی‌فر حداقل برای ۵ هفته محروم شده است. البته او در هفته‌های ابتدایی نیم‌فصل نخست به علت عدم حضور در تست‌های فنی نتوانسته بود قضاوت کند. کمیته داوران با یک اقدام سریع برای آرام کردن فضای فوتبال، تصمیم به محرومیت زاهدی‌فر گرفت، اما این تصمیم، تبعات دیگری در پی داشت.

برخی از مربیان و مدیران اعتقاد دارند در این فصل بار‌ها اشتباهات داوری علیه تیم‌شان بوده، اما هرگز شاهد برخورد سریع کمیته داوران در خصوص محرومیت یک داور نبودند. فراز کمالوند اولین نفری بود که به صورت رسمی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. سرمربی پارس جنوبی جم از سیاست یک بام و دو هوای کمیته داوران انتقاد کرد و همچنین مربیان دیگر نیز در تماس با مسئولان کمیته داوران، به دنبال طرح این سوال بودند که چرا تنها تیم‌های بزرگ هنگام متضرر شدن از تصمیمات داوری، چنین اخباری را می‌شنوند.

تعدادی از باشگاه‌ها در این فصل بار‌ها از اشتباهات داوری ضرر کردند و بابت برخورد با داوران پر اشتباه، به نامه نگاری با مسئولان کمیته داوران پرداختند، اما هیچ‌وقت به این سرعت، خبری از محرومیت و برخورد با داوران نبود. مربیان و مدیران دیگر اعتقاد دارند اگر قرار است با هر اشتباه بزرگ، داوری محروم شود باشگاه‌های دیگر هم باید به اندازه استقلال از این قانون بهره ببرند وگرنه قانون برای آن‌ها سودی نخواهد داشت.

 

باید دید کمیته داوران در مورد افزایش حجم اعتراضات چه واکنشی نشان می‌دهد و آیا از این پس، داوران بابت یک اشتباه پر سر و صدای خود محروم می‌شوند یا قرار است اتفاقات دیگری رقم بخورد.

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-12-04 23:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
.
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۵۷
امسال سال استقلاله بالاخره
...
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۳
خب صحبت در مورد گوگولی و محبوب حکومته وگرنه حساس تر از دربی داریم؟ داور پنالتی اشتباه گرفت ممبینی اومد گفت داور بازی خیلی خوب بوده!!!!!!!!!! داوری بازی کیسه پارس هم خودش کیس پناهندگیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر