فهرست
بله، واقعا خیریتی داشت!
بله، واقعا خیریتی داشت!

بله، واقعا خیریتی داشت!

آی اسپورت - مهدی طارمی این روزها بدون شک موفق ترین و درخشان ترین لژیونر فوتبال ایران است. بازیکنی که در ترکیب تیم صاحب‌نام و پرطرفدار پورتو، خوش می درخشد و هر بار که به میدان می رود، بوی گل می‌دهد. جوان کم سن و سال، گمنام و خوش استایلی که در ایرانجوان بوشهر بازی می‌کرد و توسط علی دایی به فوتبال ایران معرفی شد.

مهدی طارمی شاید همان مهاجمی است که فوتبال ایران سالهاست به دنبالش میگردد و تقریبا بعد از علی دایی، مهاجمی در سطح جهانی و با کیفیت استاندارد فوتبال دنیا نداشتیم. بازیکنی که همان روزهایی که در پرسپولیس بود و موقعیت هایی را از دست میداد،

فرشاد پیوس، گلزن افسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در موردش گفت که مهدی طارمی اکثر موقعیت هایی را که هدر می‌دهد، خودش خلق میکند و او این توانایی را دارد که از یک توپ سرگردان و یا بی هدف، موقعیت خطرناک ایجاد کند پس حق خراب کردن آن را هم دارد.

واقعا فرشاد پیوس راست می‌گفت، مهدی طارمی توپ هایی را تبدیل به موقعیت می‌کرد که شاید مدافعان و سایر بازیکنان قید آن را زده بودند و به آن بی اعتنایی می‌کردند. دوندگی بالا، قدرت حفظ توپ، تکنیک مناسب، قدرت بدنی خوب و از همه مهمتر هوش بالا، از مهدی طارمی یک مهاجم شش دانگ ساخته که با توجه به عملکردش و سن مناسبش، خیلی ها امیدوارند که فوتبال ایران دوباره بعد از سالها، در یکی از تیم‌های مطرح و صاحب نام اروپا، یک نماینده داشته باشد.

مهدی طارمی که در ابتدای مطرح شدنش حواشیِ زیادی داشت، خیلی سریع توانست با مشورت گرفتن از بزرگان فوتبال، مسیر خود را تغییر بدهد و حرفه ای رفتار بکند. او حتی در انتخاب تیم‌هایش هم عجله نکرد و پله به پله مسیر پیشرفت را طی کرد.

شاهین بوشهر، ایرنجوان بوشهر، پرسپولیس، الغرافه قطر، ریوه آوه پرتغال و حالا پورتو و کسی چه می‌داند شاید فصل بعد یک تیم مطرح و تراز اول اروپا. بدون شک از درخشش مهدی طارمی و از آن مهم‌تر زندگی حرفه‌ای و بدون حاشیه او، خوشحالیم و امیدواریم این راه به یک مقصد فوق العاده ختم شود چون بدون شک مهدی لیاقت آن را دارد.

و شاید امروز به یاد جمله معروف او می‌افتیم؛ که «حتما خیریتی داشته» و حالا می‌فهمیم که بله، خیریتی داشت.

۱۵ ۱  
آی اسپورت
2021-01-10 13:40:00
نظر دهید

۱ نظر
دکتررضا
يكشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹، ۱۵:۴۶
این که از یک بازیکن انتظار داشته باشیم حتما در یکی از تیمهای بزرگ مثل بارسا و رئال و منچستر به میدان برود تا دیده شود و بگوییم که موفق بوده درست نیست.
پورتو به اندازه کافی بزرگ هست.
تیمی که دو بار در حضور تمام بزرگان اروپا قهرمان لیگ قهرمانان شده تیم کوچکی نیست.
این که از پورتو به تیمی مثل میلان و حتی اتلتیکو و نیوکاسل و حتی چلسی برود نشاندهنده پیشرفت او نیست.
چه ایرادی دارد در همین پورتو سالها بدرخشد؟
اصلاً چه تضمینی هست مثل جهانبخش نشود؟
حضور مادام العمر موفق در هلند یا پرتغال یا حتی روسیه بهتر از وضعیت جهانبخش است.
هرچند پورتو به دنبال فروش او و کسب درآمد خواهد بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر