فهرست
سیاست نیمار برای فتح روسیه؛ پاریس برزیلی
سیاست نیمار برای فتح روسیه؛ پاریس برزیلی

سیاست نیمار برای فتح روسیه؛ پاریس برزیلی

آی‌اسپورت- نیمار برزیلی به عنوان یکی از گرانترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال راهی پاریس‌سن‌ژرمن شد. به دنبال این انتقال، رسانه‌های ورزشی دلارهای ناصر خلیفی مالک ثروتمند قطری را عامل این انتقال مهم بر شمردند. نیمار قبل از پیوستن به پاریس، پیشنهاد تعدادی از باشگاه‌های انگلیسی را رد کرده بود. مبلغ سرسام‌آور بارسلونا برای فروش نیمار را هیچ باشگاهی جز پی‌اس‌جی نمی‌توانست برآورده کند.

تیری آنری اسطوره باشگاه آرسنال، که سابقه بازی در بارسلونا را نیز در کارنامه دارد، به نوعی دیگر این انتقال را تحلیل کرده است؛ او معتقد است نیمار برای خارج شدن از سایه مسی و به دست آوردن توپ طلا راهی پاریس شده است. با وجود درخشش بارسلونا در جام‌های متعدد، رسانه‌ها روی مسی مانور می‌دادند و این امر برای نیمار قابل هضم نبود. گرچه می‌توان روی این دلیل آنری حساب باز کرد، اما نکته‌ای دیگر در این بین وجود دارد که می‌تواند در کنار سایر نکات قرار بگیرد.

به یقین تیم ملی برزیل و حضور قدرتمند این تیم در جام جهانی روسیه نیز در این تصمیم‌گیری مهم دخیل بوده است. اما چگونه؟ تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در پاریس‌سن‌ژرمن عضو تیم ملی برزیل هستند. برای همگان آشکار شده است که در شرايطى كنونى، هیچ بازیکنی نمی‌تواند به تنهایی یک جام را فتح کند، حتی اگر بازیکن بزرگی باشد. نباید فراموش کنیم در سال ۲۰۰۶ که ایتالیا جام جهانی را فتح کرد، اکثر بازیکنان این تیم عضو یوونتوس بودند؛ جام جهانی ۲۰۱۰، یورو ۲۰۰۸ و یورو ۲۰۱۲ هم بازیکنان بارسلونا در ترکیب ماتادورها حکم‌رانی می‌کردند؛ و جام جهانی ۲۰۱۴ هم بیشتر بازیکنان آلمان در بایرن عضویت داشتند. حالا نیمار قصد دارد به کمک هم‌وطنانش در پی‌اس‌جی و رسیدن به هماهنگی کامل با آنها، تیم ملی قدرتمندی را راهی روسیه کند و با فتح احتمالی جام جهانی، راه دست‌یابی به بالن دور را هموار کند.

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2018-03-12 01:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فقط
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۲۵
زارت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر