فهرست
۳۲ بازی بدون باخت؛ شبی برای ثبت در تاریخ
۳۲ بازی بدون باخت؛ شبی برای ثبت در تاریخ

۳۲ بازی بدون باخت؛ شبی برای ثبت در تاریخ

آی‌اسپورت- شب گذشته در یکی از مسابقات حساس هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس لیورپول در آنفیلد میزبان اورتون بود و در نهایت با برتری پرگل ۵-۲، فاصله ۸ امتیازی خود با لسترسیتی در صدر جدول را حفظ کرد.  لیورپول در شرایطی گام به این مسابقه می‌گذاشت که با ۳۱ بازی بدون شکست پیاپی در لیگ برتر، با بهترین رکورد تاریخ خود در سطح اول فوتبال انگلیس (۳۱ بازی بدون شکست تحت هدایت کنی دالگلیش، می ۱۹۸۷ تا مارچ ۱۹۸۸) برابری کرده بود و اکنون با گذراندن یک بازی بدون باخت دیگر، شاگردان یورگن کلوپ توانستند از آن رکورد عبور کرده و رکورد طولانی ترین روند شکست ناپذیری تاریخ باشگاه را به نام خود ثبت کنند. 

در حقیقت بعد از شکست ۲-۱ برابر منچسترسیتی در ژانویه ۲۰۱۹، لیورپول در ۳۲ بازی بعدی خود ۲۷ بار برده و ۵ دیدار را هم با تساوی به پایان رسانده و هرگز دیداری را دست خالی به پایان نرسانده است. تنها آرسنال (۴۹ بازی) و چلسی (۴۰) رکوردهای شکست ناپذیری طولانی تری در تاریخ لیگ برتر ثبت کرده اند.

برتری چهارشنبه شب دربی مرسی‌ساید البته یک رکورد دیگر را هم برای سرمربی آلمانی قرمزها به همراه داشت. یورگن کلوپ که در صد و پنجاه و نهمین مسابقه لیگ برتری خود روی نیمکت لیورپول می‌نشست، موفق شد صدمین برد خود را تجربه کند تا به این ترتیب بعد از ژوزه مورینیو (۱۴۲ مسابقه) دومین رکورد سریع رسیدن به ۱۰۰ پیروزی را به نام خود ثبت کند. 

البته پپ گواردیولا احتمالا به زودی این رکورد را از چنگ مورینیو خارج خواهد کرد؛ پیروزی ۴-۱ منچسترسیتی برابر برنلی در مسابقه روز سه‌شنبه، برد شماره ۹۷ گواردیولا در لیگ برتر در مسابقه شماره ۱۲۹ بود. به این ترتیب گواردیولا برای شکستن رکورد ژوزه مورینیو و ثبت سریع ترین زمان رسیدن به ۱۰۰ پیروزی لیگ برتری، نیاز به کسب تنها ۳ برد در ۱۱ مسابقه بعدی سیتی در لیگ برتر دارد.

 سریع ترین زمان های دست یابی به ۱۰۰ پیروزی لیگ برتری 

ژوزه مورینیو: ۱۴۲ بازی

یورگن کلوپ: ۱۵۹ بازی

آلکس فرگونس: ۱۶۲ بازی

آرسن ونگر: ۱۷۹ بازی

رافائل بنیتس: ۱۸۱ بازی

کلودیو رانیری: ۱۸۷ بازی

ژرار هولیه، کنی دالگلیش و مائوریسیو پوچتینو: ۱۹۷ بازی

     
آی اسپورت
2019-12-05 14:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر