فهرست
انگلستان، ناکامی با همان لباس سفید بدیمن
انگلستان، ناکامی با همان لباس سفید بدیمن

انگلستان، ناکامی با همان لباس سفید بدیمن

آی‌اسپورت- در فوتبال اصلا مهم نیست هدف شما چه قدر ممکن و یا غیرممکن باشد؛ جمله معروفی هست: «برای رسیدن به هدف رویا پردازی کن!»

پیروزی در ضربات پنالتی مقابل کلمبیا، صعود به جمع هشت تیم برتر جام و رسیدن به نیمه نهایی. حالا آنها یک قدم دیگر برای تاریخ‌سازی و تحقق رویاهای‌شان فاصله داشتند؛ تعبیر رویاها و شعار Football is Coming Home؛ بازگشت فوتبال به خانه بعد از ۵۲ سال. وقتی دقیقه ۵ بازی خطایی که مودریچ پشت محوطه جریمه روی دله آلی مرتکب شده بود را کیرن تریپیر با شوت فنی و استثنایی به کنج دروازه کرواسی دور از دستان سوباسیچ فرستاد، انگلیس خیلی زود به جبران نشدن‌ها و شکستن همه طلسم‌ها در یک جام نزدیک شد. اما همین گل زودهنگام، حکم شمشیر دو لبه را داشت و شور و تلاش ابتدای بازی را از آنها گرفت؛ این بهترین فرصت برای کرواسی بود تا همانند بازی‌های گذشته بازی باخته را با برد جبران کند.

در شبی که کروات‌ها در نیمه اول نمایش قابل قبولی ارائه ندادند و شاید خیلی‌ها منتظر گل‌های بیشتر یاران ساوتگیت در نیمه اول بودند، موقعیت هری کین در مقابل سوباسیچ شاید بهترین موقعیت برای تمام کردن کار در همان نیمه اول بود؛ اما ضربه بی‌دقت او امیدهای کرواسی را زنده نگه داشت. نیمه دوم برخلاف نیمه اول انگلستان دست به عصا و محتاط سعی در اداره بازی داشت. هری کین بی‌فروغ بود و پاس‌ها از نیمه زمین به جای حمله به پیکفورد ختم می‌شد. فشار کروات‌ها آن‌قدر زیاد بود تا در نهایت سانتر دقیق ورسالیکو از جناح راست زمین با ضربه عالی و نمایشی پریشیچ از محوطه ۶ قدم وارد دروازه انگلیس شد و شاگردان دالیچ به گل مساوی رسیدند؛ زنگ خطر برای سه شیرها به صدا در آمد.

دقیقه ۷۲ این بار نوبت کروات‌ها بود که با زدن گل دوم، کار را تمام کنند اما شوت زمینی پای چپ پریشیچ به تیرک عمودی دروازه انگلیس برخورد کرد و در ادامه هم ضربه مانژوکیچ مقابل دروازه خالی در اختیار پیکفورد قرار گرفت تا باز هم بازی کرواسی به وقت‌های اضافه کشیده شود. دقیقه ۹۹ ارسال تریپر از روی کرنر و ضربه سر استونز در آستانه ورود به دروازه کروات‌ها بود که ورسالیکو توپ را از روی خط دروازه برگشت داد تا شب خوب خودش را کامل کند. اما مهم‌ترین لحظه بازی، دقیقه ۱۰۹ بود. ضربه مانژوکیچ کرواسی را به گل دوم رساند و امید انگلستان برای رسیدن به فینال باز هم نقش بر آب شد تا طلسم نیمه نهایی برای آنها در جام جهانی حداقل ۴ سال دیگر ادامه داشته باشد. باز هم شکست، باز هم همان لباس‌های یک دست سفید.

حالا انگلستان همانند جام جهانی ۹۰ باید امیدوار به بازی رده‌بندی باشد تا در صورت پیروزی برابر بلژیک لبخند رضایت را بر صورت هوادارن‌شان به ارمغان بیاورند. بازی‌ای که شاید به مراتب سخت‌تر از نیمه نهایی مقابل کرواسی باشد. هر چند، هم ساوتگیت از شاگردانش تا همین‌جا رضایت کامل دارد و هم تیم انگلستان نمره قبولی با جمله proud of you  را از هوادارن گرفته است. حالا آنها می‌توانند به عنوان یک مدعی امیدوار به ۲ سال بعد و درخشش در یورو ۲۰۲۰ باشند؛ جایی با تجربه بیشتر و تلاشی بیشتر. به قول جمله معروف سر الکس فرگوسن: «فاصله پیروزی تا شکست شانس نیست؛ فقط و فقط تلاش است.»

۸    
آی اسپورت
2018-07-12 21:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر