فهرست
فولاد آره‌نا با پرسپولیس افتتاح می‌شود
فولاد آره‌نا با پرسپولیس افتتاح می‌شود

فولاد آره‌نا با پرسپولیس افتتاح می‌شود

آی اسپورت - ورزشگاه اختصاصی باشگاه فولاد خوزستان با نام «فولاد آره‌نا» با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد. در دومین روز سفر اسحاق جهانگیری به استان خوزستان، ورزشگاه ۲۷ هزار نفری فولاد آره‌نا افتتاح و آماده بهره‌برداری و میزبانی از بازی‌های خانگی فولاد خوزستان شد. از ویژگی‌های ورزشگاه اختصاصی فولاد می‌توان به مسقف بودن ورزشگاه و بهره‌مندی از چمن خارجی اشاره کرد. تکنولوژی ساخت این ورزشگاه از کشور آلمان گرفته شده و ۲۷ هزار صندلی در دل خود جا می‌دهد. این ورزشگاه که در بالاترین سطح استانداردهای تائید شده فیفا طراحی و اجرا شده، می‌تواند به راحتی میزبان بازی‌های بین‌المللی باشد چراکه تنها ورزشگاهی است که دو هزار و ۵۰۰ لوکس نور را برای مسابقات فوتبال تامین می‌کند. زمین چمن آن زیرسازی بسیار مناسب داشته و گرمایش از کف، نور مصنوعی مناسب و آبیاری تحت کنترل اتوماتیک دارد. فاصله نزدیک سکوها به زمین چمن با توجه به نبود پیست تارتان از ویژگی‌های بارز ورزشگاه اختصاصی فولاد است. علاوه بر این، نورافکن‌های ورزشگاه هم دور تا دور سقف ورزشگاه قرار گرفته‌اند و زیبایی خاصی به آن می‌دهند. این ورزشگاه علاوه بر دارا بودن دو سالن رختکن فوق مدرن بزرگ که دارای سونای خشک و تر، جکوزی و دوش به تعداد بازیکنان و دو سالن رختکن،  آموزشی، دو سالن رختکن دیگر برای تیم‌های سوم و چهارم است. ورزشگاه فولاد یک گام به سمت حرفه‌ای شدن و الگویی برای سایر تیم‌ها و ورزشگاه‌هاست. با بهره‌برداری از اولین ورزشگاه اختصاصی یک باشگاه ورزشی شاهد تغییرات بزرگی در فوتبال کشور خواهیم بود. عملیات احداث این ورزشگاه از سال ۱۳۸۷ آغاز و پس از گذشت حدود ۱۰ سال افتتاح شد. این مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی که در شمال شرقی اهواز و در محل اختصاصی باشگاه فولاد خوزستان قرار گرفته، در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان (بدون احتساب پارکینگ اختصاصی و جاده‌های دسترسی، استخر، زمین‌های تمرین و سالن تکنیک) بنا شده. سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر که در مراسم افتتاح ورزشگاه فولاد آره‌نا حضور داشت، گفت: «مسابقات لیگ ‏برتر در ورزشگاه فولاد آره‌نا در نیم فصل دوم برگزار می‌شود و این ‏ورزشگاه با بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان از هفته هفدهم لیگ ‏برتر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.‏»

۱۰ ۴  
آی اسپورت
2018-11-14 01:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
کسری
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۰۱:۳۰
فولاد اره نا رو پرسپولیس افتتاح میکنه ورزشگاه نقش جهان با پرسپولیس افتتاح میشه اونور ورزشگاه مشهد با پرسپولیس افتتاح میشه چرا؟؟این وسط استقلال بوق تشریف داره؟؟چرا یکی کیسه رو ادم حساب نمیکنه اخه؟؟تعظیم کنین در برابر پرسپولیس.
کاج
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۱۸
جالب تر اینه که ورزشگاه ازادی هم در تاریخ 27 اسفند ماه 1350 با برگزاری بازی دوستانه بین پرسپولیس و کروزیرو رسما متولد شد. اونوقت یه سری کیسه کش که تو کانال های هوادارای شون خزعبل و دروغ به خوردشون داده بودن میگفتن خسروانی ازادی رو ساخته!!!!!!! اینا هم راه افتاده بودن همه جا اینو میگفتن خخخخ یعنی میگیم مشکل کیسه، هوادارای نادونش هستن واقعیته.
نقی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۲۰
پس کیسه چی؟؟؟؟
هان؟؟؟؟
کیسه چی؟؟؟
۸
وحید بارساپولیسی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۰۱
خدا رو شکر اینجا مجهز به دوربین هست و از شر سنگ پرانی های همیشگی غدیر راحت میشیم...
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر