فهرست
هشدار به بارسا: یا دمبله یا کوتینیو
هشدار به بارسا: یا دمبله یا کوتینیو

هشدار به بارسا: یا دمبله یا کوتینیو

آی اسپورت- «بیا و در بارسلونا به من ملحق شو تا همبازی شویم»این پیغام نیمار برای کوتینیو، هموطنش که در لیورپول بازی می‎کرد بود، اما زمانه چرخید و اتفاقاتی افتاد و حالا کوتینیو می‎تواند جایگزین نیمار در بارسلونا شود.

بارسلونا در ترانسفر مارکت در پی جذب یک مهاجم یا شاید هم دو مهاجم است تا خلا نیمار که در ازای 222 میلیون یورو به پی اس جی پیوست را جبران کند. اهداف اصلی این تیم هم کوتینیو و دمبله هستند. البته هنوز هیچ یک از این انتقالات هم قطعی نشده است. اما شاید بهتر باشد بارسا یکی از این دو بازیکن را به خدمت گیرد. مخصوصا که یکی از پیشنهادهای هنگفت بارسا برای دمبله رد شده و پیشنهاد 100 میلیون یورویی برای کوتینیو هم پیش از این رد شده بود. یعنی باشگاه کاتالانی اگر می‎خواهد ستاره برزیلی را به خدمت گیرد باید بیشتر از 100 میلیون یورو پیشنهاد داده و رقم را افزایش دهد.

یوگن کلوپ در واکنش به پیشنهاد بارسا گفته بود:«لیورپول باشگاهی نیست که نیاز به فروش بازیکن داشته باشد. این موضوع تغییری نخواهد کرد و این بدان معنی است که افزایش پیشنهاد هم تغییری در شرایط ایجاد نخواهد کرد. البته این روزها هیچ بازیکنی روی کره زمین غیر قابل فروش نیست، هرترانسفری زمان می‎خواهد و اگر فرصتش را داشته باشی می‎توانی برای هر بازیکنی اقدام کنی».

موضوع هم همین است. در شرایطی که یک هفته از آگوست گذشته و لیگ برتر انگلیس به زودی آغاز می‎شود، از دست دادن بازیکنی آن هم در حد و اندازه‎های کوتینیو برای لیورپول می‎تواند یک فاجعه باشد.

از طرفی آبی و اناری‎ها این را می‎دانند که دورتموند هم برای فروش بازیکن باید حداقل یک بازیکن به خدمت گیرد و این را هم می‎‏دانند که بعد از فروش 222 میلیون یورویی نیمار باید بازیکنی به خدمت گیرند که هوادارانشان را از ناراحتی درآورند.

در شرایط معمول کوتینیو راست‌پا بهترین گزینه برای جانشینی نیمار است و می‎تواند در واقع همان کاری را انجام دهد که نیمار در بارسا انجام می‎داده است. همچنین او توانایی بازی کردن در میانه زمین را هم دارد.

هرچند اگر بارسلونا به او به چشم جانشینی برای اینیستا نگاه کند، بازیکنی که احتمالا این فصل آخرین فصل حضورش در بارسلونا خواهد بود، آن وقت است که خریدن کوتینیو اشتباه است. چون کوتینیو بازیکنی تکنیکی است و از طرفی ترجیح می‎دهد نزدیک‎تر به دروازه حریف بازی کند. او خصوصیات دفاعی که اینیستا داشت را به هیچ وجه ندارد.

فروش نیمار بدون شک در بازار نقل و انتقالات تابستانی تاثیر گذاشته است. قبل از انتقال او انتقال پوگبا از یووه به یونایتد آن هم با رقم 105 میلیون یورو رکورد نقل و انتقالات را شکسته بود. اما انتقال او تقریبا دو برابر بود. حالا که نیمار با این رقم جابه‌جا شده بارسا باید برای خرید دمبله 130 میلیون یورو بپردازد، یعنی بیشتر از رکورد قبل از نیمار.

بازیکن فرانسوی 20 سال سن دارد و بیشتر از کوتینیو به پیشرفتش امید است. اما نکته اینجاست که خرج کردن همه 222 میلیون یورو برای خرید دو بازیکن تنها یک مشکل را حل می‎کند. شاید خرید یکی از این‎ها و بازیکنی مانند وراتی برای بارسا بسیار مفیدتر بود. حالا هم بارسا باید بازیکنی مانند وراتی را در کنار یکی از این دو در لیست خرید قرار دهد.

۴    
آی اسپورت
2017-08-11 11:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر