فهرست
کارشناس داوری: پنالتی گل گهر سوخت
کارشناس داوری: پنالتی گل گهر سوخت

کارشناس داوری: پنالتی گل گهر سوخت

آی اسپورت – حسین عسگری، در خصوص داوری دیدار گل گهر و پرسپولیس اظهار داشت: قبل از بررسی عملکرد داوری باید چند نکته را بیان کنم؛ اول این که واقعا کیفیت فیلمبرداری فوق‌العاده ضعیف بود. اکثر صحنه‌ها را از راه دور نشان می‌دادند و در تکرار صحنه‌های مهم بازی هم خیلی ضعیف عمل کردند که این مسأله کار ارزیابی عملکرد داوری را سخت می‌کند.

وی افزود: همچنین مسابقه‌ای که با نتیجه ۵ بر صفر تمام می‌شود اشتباهات داوری نمی‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در نتیجه داشته باشد، اما به هر حال این طور هم نبود کار تیم داوری بی اشتباه باشد.

کارشناس داوری فوتبال ایران تصریح کرد: مهم‌ترین اشتباه تیم داوری در دقیقه ۱۲ بود، در این صحنه هر چند که مهاجم گل گهر در جدال با دروازه‌بان پرسپولیس نمی‌توانست خطری روی دروازه این تیم ایجاد کند، اما قانون به این مسأله کاری ندارد. حامد لک در این صحنه بی‌احتیاطی کرد، بازیکن گل گهر توپ را زد و دروازه‌بان پرسپولیس با دست پای چپ او را زد. من متعجبم که اگر هم داور در این صحنه تشخیص خوبی نداشته کمک داور پشت دروازه که به صحنه نزدیک بود چرا به خودش جرأت نداد و خطا را اعلام نکرد؟

عسگری در مورد به ثمر رسیدن گل اول پرسپولیس عنوان کرد: روی گل اول پرسپولیس در میانه زمین به نظر می‌رسد احمد نوراللهی در جدال برای تصاحب توپ روی بازیکن گل گهر مرتکب خطا شد، اما همان طور که اشاره کردم به خاطر کیفیت بد تصاویر تشخیص این صحنه نمی‌تواند قاطعانه باشد.

وی افزود: در دقیقه ۵۰ یک خطای واضح روی بازیکن گل گهر شد که داور آن را نگرفت، در ادامه روی بازیکن پرسپولیس خطا شد و او به زمین خورد اما داور هند بازیکن پرسپولیس را گرفت. در چند صحنه اشتباهات این چنینی داشت، اما به هر حال در بازی‌ای که نتیجه ۵ بر صفر ثبت می‌شود کار و اشتباهات داوری نمی‌تواند خیلی روی نتیجه تأثیرگذار باشد.

کارشناس داوری فوتبال ایران در مورد کارت‌هایی که داور در این مسابقه داد، گفت: ‌کارت‌هایی که او داد درست بود، یکی دو کارت هم می‌توانست بدهد اما این کار را انجام نداد. داور باید تمهیدات انضباطی یکنواختی داشته باشد.

عسگری در خصوص کارت دوم و اخراج برزای تصریح کرد: اخراج برزای درست بود، او در یک لحظه دو بار خطا کرد که نقض مکرر قانون حساب می‌شود.

  ۱  
آی اسپورت
2021-02-19 18:59:00
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۳۴
این پیر خرفت را ببینید . میگه تصاویر اصلا واضح نبود و تکرار نداشت،اونوقت همه را کارشناسی کرد و نظر داد... در مورد صحنه مشکوک پنالتی کاپیتان گل گهر دایو کرد، خودش خندید و اعتراضی نکرد،لک بهش تشر زد و داور با شبیه سازی کارت دادن تهدیدش کرد که دفعه بعد داور را گول نزنه..شما فکر کن یک درصد احتمال پنالتی بود،اونوقت امیرمافیا و جیره خورهای دوروبرش تا حالا شهر را بهم ریخته بودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر