فهرست
وریا می‌تواند آلبا را مهار کند؟
وریا می‌تواند آلبا را مهار کند؟

وریا می‌تواند آلبا را مهار کند؟

آی اسپورت - آیتم آنالیز استقلال در برنامه نود یک نکته جالب داشت. اینکه طبق تحقیق تیم آنالیز برنامه نود، وریا غفوری در هفته های اخیر یکی از بهترین بازیکنان استقلال بوده و نه تنها در وظایف دفاعی اش موفق بوده بلکه در کارهای هجومی تیمش هم عملکرد خوبی داشته و می توان او را سریعترین بازیکن لیگ در نیم فصل دوم دانست و این استحقاق را دارد که در جام جهانی دفاع راست تیم ملی باشد و روبروی یوردی آلبا قرار بگیرد. ( کی روش پیش از این گفته بود در حالیکه یوردی آلبا بیشتر از شصت بار طول زمین را طی می کند و به حمله اضافه می شود؛ اما وریا غفوری در دقیقه ٦٠ کاملا تمام شده است )بازیکنی که نیاز به معرفی ندارد و همه در جریان سرعت و دوندگی فوق العاده دفاع چپ اسپانیا و بارسلونا هستند. آنالیز عملکرد وریا باعث شد تا سراغ آلبا برویم و ببینم که مدافع تیم ملی قابلیست ایستادگی جلوی   بازیکن 28 ساله اسپانیایی را دارد یا نه.

آلبا در 20 بازی لالیگا 7 پاس گل داده و در جام حذفی و در 3 بازی هم 2 پاس گل داده که نشان می دهد او حضور کاملا فعالی در کارهای هجومی تیمش دارد و همکاری او و مسی نقش مهمی در موفقیت این فصل بارسا داشته. نکته عجیب درباره آلبا اینکه او علیرغم اینکه یکی از 20 بازیکن سریع تاریخ باشگاه بارسا  محسوب می شود سریعترین بازیکن تیمش نیست. بر اساس آماری که سایت مارکا از سرعت بازیکنان بارسلونا در فصل قبل منتشر کرده، آلبا پس از نیمار، ماتیو، الکس ویدال و ماسکرانو، پنجمین بازیکن سریع بارسا محسوب می شد و سرعتش 33.67 کیلومتر در ساعت بود( بر اساس این آمار، لیونل مسی با میانگین سرعت 32.27 سیزدهمین بازیکن سریع بارسا بوده). سایت معتبر whoscored هم درباره آلبا به این نکته اشاره کرده که او در کنترل توپ، قدرت پاس و پاسهای کلیدی بازیکن بسیار قدرتمندی است و علاقه خاصی به پاسهای کوتاه دارد اما ضعف او در سانتر کردن و همچنین نبردهای هوایی است( وریا کنترل توپ خوبی دارد و در نبردهای قوایی قطعا بهتر از آلبا است). حالا باید دید با توجه به آمار آلبا، وریا غفوری شانسی برای کنترل این بازیکن دارد یا نه. البته وریا قبل از هر چیز باید روند خوبش را ادامه دهد و کی روش را متقاعد کند که او گزینه بهتری نسبت به رامین رضاییان برای قرار گرفتن در سمت راست خط دفاعی تیم ملی است.

 

روزنامه هفت صبح

۶ ۷  
آی اسپورت
2018-02-07 08:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
امیر
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۲۶
وریا تمام شد و رفت
مواظب باشه لایی نخور ...دعوت شدن به تیم ملی و بازی کردن مقابل آلبا پیشکشش
۶
ناشناس
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۲۷
سبک کیروش یعنی تیمی دفاع کنید پس شاید ما باید رو سرعت وریا حساب کنیم که فقط تو یک فرصت تو یک حمله اولین و آخرین حمله یا بهتره بگیم ضد حمله و ارسال دقیق مهاجمین را تو موقعیت گل قرار دهد
hoj
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۰۹
پرسپولیسی ام، اما وریا جنازه اش می ارزه به رامین رضاییان
حسین آبی
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۹
بدون تعصب وریا بهترین دفاع راست حال حاضر ایرانه
۸
هواداردوآتیشه
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۲
گووووووز
۲
خریبینم.مرسی از لنگ که منو مرد سال آسیا کرد
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۰
نه واقا بهم بگیدببینم.اگه وریا نباشه قراره که دفاع راست تیم ملی باشه.نکنه رضائیان که خندم میگیره
۱
عمر خربین
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
بدبخت لنگ اسپرت که کامنت استقلالی را چاپ نمیکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر