فهرست
هفته 16 به روایت آی اسپورت/ جان جوانی
هفته 16 به روایت آی اسپورت/ جان جوانی

هفته 16 به روایت آی اسپورت/ جان جوانی

آی اسپورت – نیم‌فصل دوم لیگ شانزدهم با ادامه صدرنشینی پرسپولیس و پیروزی استقلال جوان شده، بر نفت آغاز شد. در این هفته درخشش جوانان در چند تیم مثل استقلال، صنعت نفت آبادان و ذوب‌آهن امیدوارکننده بود. سوژه‌ها و اتفاقات مهم این هفته را از نگاه آی اسپورت بخوانید:

اتفاق هفته: رحمتی روی نیمکت

با بازی کردن حسین حسینی در مقابل نفت، علیرضا منصوریان نشان داد که دروازه‌بان اول تیمش در ادامه فصل این بازیکن خواهد بود و رحمتی فقط باید منتظر مصدومیت یا محرومیت حسینی باشد تا در ترکیب اصلی استقلال قرار بگیرد. این اولین بار در سال‌های اخیر بود که رحمتی در دو بازی پیاپی لیگ، به دلیلی غیر از محرومیت و مصدومیت از ترکیب اصلی استقلال دور می‌ماند.

برنده هفته: تراکتورسازی

در یک بازی نه چندان خوب، تراکتورسازی در زمین استقلال خوزستان به پیروزی 1-0 رسید. نمایش شاگردان قلعه‌نویی آن قدر بد بود که این مربی اقرار کرد تیمش شایسته کسب 3 امتیاز نبود، اما واقعیت این است که پیروزی در چنین بازی‌هایی است که می‌تواند در پایان فصل تعیین‌کننده تیم قهرمان لیگ باشد.

بازنده هفته: صبای قم

هفتمین باخت پیاپی صبا باعث شد تا فاصله این تیم با ماشین‌سازی قعرنشین به کمترین میزان ممکن برسد. شاگردان مرفاوی مثل بازی قبلی خود در دقایق تلف شده بازی از صنعت نفت گل خوردند تا این تیم را هم از بحران خارج کنند. البته با توجه به نشست‌های خبری مرفاوی، به نظر می‌رسد همه مشکلات این تیم در مسائل مالی خلاصه می‌شود!

چهره هفته: سروش رفیعی

اولین بازی شماره 7 جدید پرسپولیس بهترین شرووع ممکن را برای رفیعی در پی داشت. او هر چه از شروع بازی گذشت، بهتر و بهتر بازی کرد و نمایشی درخشان داشت که فقط یک گل کم داشت. به نظر می‌رسد با درخشش او، طلسم شماره 7 پرسپولیس هم شکسته شده و این پیراهن بعد از سال‌ها به بازیکنی در حد و اندازه اعتبار شماره‌اش رسیده است.

اتفاقات دیگر

مهم‌ترین نکته بازی‌های این هفته درخشش چند جوان و تاثیرگذاری آنها در تیم‌های‌شان بود. امید نورافکن، محسن کریمی، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، حسین حسینی و مجید حسینی در استقلال، مهدی شریفی در تراکتورسازی، یاسر فیضی در ذوب‌آهن و ... چند بازیکن دیگر از جمله این جوانان بودند که جان جوانی را به لیگ برتر تزریق کرده‌اند. ذوب‌آهن با یک پیروزی دیگر به رده سوم رسید و حالا نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده پرسپولیس و تراکتورسازی در صدر جدول است. این تیم با باخت در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی، تنها راه خود برای گرفتن سهمه آسیا را بالانشینی در جدول لیگ برتر می‌بیند. هدفی که با ادامه این روند قطعا به آن خواهد رسید. پیروزی صنعت نفت با فیروز کریمی، پس از 3 باخت خانگی، آبادانی‌ها را خوشحال و به ادامه لیگ امیدوار کرد. در این هفته باز هم ساسان انصاری گل نزد تا فولاد هم نبرد! سپاهان هم در ادامه روند پرنوسان خود، مقابل پدیده متوقف شد تا مشخص شود که تیم ویسی امسال شانس زیادی برای گرفتن سهمیه آسیا نخواهد داشت.

۶    
آی اسپورت
2017-01-14 17:08:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر