فهرست
روزنامه تایمز کره: کی‌روش بهترین مربی شاغل در آسیاست
روزنامه تایمز کره: کی‌روش بهترین مربی شاغل در آسیاست

روزنامه تایمز کره: کی‌روش بهترین مربی شاغل در آسیاست

آی اسپورت – روزنامه تایمز کره با انتشار مقاله‌‎ای در باره بازی دیشب تیم ملی این کشور مقابل ایران، از نمایش بازیکنان کره به شدت انتقاد کرد. در گزارش این روزنامه آمده است: چهارمین پیروزی پیاپی ایران بر کره جنوبی داستان متفاوتی داشت. ایرانی‌ها در هر 3 پیروزی قبلی از خوش‌شانسی قابل توجهی بهره برده بودند اما دیشب ایران کاملا سزاوار پیروزی بود و باید پرسید که چرا چنین اتفاقی افتاد؟

کره جنوبی دیشب در بازی حضور نداشت. در واقع دروازه میزبان هرگز تهدید نشد. درست است که بازی در تهران به دلیل حضور هواداران، سطح ارتفاع و طولانی بودن سفر به این شهر همیشه سخت است، اما در بازی دیشب اینطور به نظر می‌رسید که انگار فقط یک تیم برای پیروز شدن و صعود به مرحله بعد بازی می‌کند. در واقع ایران همان چیزی بود که کره نبود! بازیکنان این تیم وظایف‌شان را می‌دانستند، هم‌تیمی‌های‌شان را می‌شناختند و دقیقا می‌دانستند سرمربی آنها کارلوس کی‌روش از آنها چه می‌خواهد.

این روزنامه اما دلیل اصلی این پیروزی را کارلوس کی‌روش و تاثیر او بر فوتبال ایران می‌داند: سرمربی سابق رئال مادرید احتمالا بهترین مربی تاکتیکی فوتبال شاغل در آسیاست و تیمش فوتبالی در سطح جهانی ارائه می‌دهد. تیم او کاملا آماده بود. ایران نشان داد که وقتی یک مربی بخواهد در سطح بالا تیمی را بسازد، چه اتفاقی خواهد افتاد.

روزنامه کره‌ای در پایان انتقاداتی هم از اولی اشتیلیکه سرمربی کره کرده است: هیچکس اعتقاد ندارد که اشتیلیکه یک مربی بزرگ در حد کارلوس کی‌روش است اما انگار رئیس فدراسیون کره جنوبی اعتقاد دیگری دارد.

 

کد خبر 9402

۸ ۱  
آی اسپورت
2016-10-12 13:57:00
نظر دهید

۱ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۲
مخالفان كيروش تحويل بگيرند. باشد كه روزي خاموش شوند
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر