فهرست
۹ امتیاز پرپرشده استقلال در وقت‌های تلف‌شده
۹ امتیاز پرپرشده استقلال در وقت‌های تلف‌شده

۹ امتیاز پرپرشده استقلال در وقت‌های تلف‌شده

آی اسپورت - در هفته چهاردهم لیگ برتر، استقلال در استادیوم آزادی به مصاف پیکان رفت و در دیداری که حواشی زیادی پیرامون خداحافظی استراماچونی آن را تحت تأثیر قرار داده بود، استقلال که تا آخرین دقایق موفق به کسب این ۳ امتیاز حساس شده بود در دقیقه ۹۴ دروازه خود را باز شده دید و پیروزی را با تساوی ۲-۲ عوض کرد. از دست دادن امتیازات در وقت های تلف شده، اتفاقی است که در این فصل ضربه بزرگی را به استقلال وارد کرده است و آنها با دریافت این گل های دیرهنگام ۴ مرتبه پیروزی را با تساوی تعویض کرده و 1 بار نیز شکست خورده‌اند.

در افتتاحیه فصل نوزدهم و اولین دیدار رسمی استراماچونی بر روی نیمکت استقلال، آنها در تبریز به مصاف ماشین سازی رفتند و در حالیکه بازی با نتیجه ۰-۰رو به اتمام بود، اتابک زارعی با گلزنی در دقیقه ۹۵ پیروزی را برای ماشین سازی به ارمغان آورد. در هفته بعدی لیگ برتر استقلال در استادیوم آزادی به مصاف فولاد خوزستان رفت به امید اینکه اولین پیروزی فصل را در اولین بازی خانگی به دست بیاورد، استقلال با تک گل فرشید اسماعیلی از حریف خود پیش افتاده بود و در حالیکه آنها امیدوار بودند با شنیدن صدای سوت داور کسب اولین ۳ امتیاز فصل را جشن بگیرند، با گل امیرحسین باقرپور در دقیقه ۹۵ تساوی تلخی را تجربه کردند.

در هفته چهارم لیگ برتر و در شرایطی که استقلال موفق به کسب پیروزی نشده بود برای رویارویی با ذوب آهن به اصفهان سفر کرد، در حالیکه بازی با نتیجه ۱-۱ به دقیقه ۹۰ نزدیک می‌شد فرشید اسماعیلی موفق شد دروازه ذوب آهن را باز کند، اما تنها ۲ دقیقه بعد و پس از گذشت یک دقیقه از وقت های اضافه ارسلان مطهری دروازه سید حسین حسینی را باز کرد تا این دیدار با نتیجه ۲-۲ به اتمام برسد.

استقلال که تا هفته پنجم لیگ برتر موفق به کسب پیروزی نشده بود و با کسب تنها ۳ امتیاز وضعیت خوبی در جدول لیگ نداشت، از هفته ششم لیگ برتر شروع به کسب پیروزی های پیاپی کرد و تا هفته ۱۱ موفق شد تمام امتیازات را کسب کند و خود را به صدر جدول لیگ نزدیک کند و آنها در هفته ۱۲ به مصاف سپاهان صدرنشین در اصفهان رفت.

سپاهان با گل گولسیانی موفق شد نیمه اول را با پیروزی ۱-۰ به اتمام برساند، اما با آغاز نیمه دوم حملات پرتعداد و خطرناک استقلال آغاز شد و علیرغم سوخت پنالتی آنها با تصمیم اشتباه داور آنها موفق شدند با به ثمر رساندن ۲ گل در نیمه دوم توسط مهدی قائدی و شیخ دیاباته در آستانه کسب یک پیروزی شیرین در اصفهان قرار بگیرند، اما در آخرین دقیقه وقت های اضافه و در دقیقه ۹۶ امید نورافکن موفق شد دروازه تیم سابق خود را باز کند تا امتیازات در اصفهان میان دو تیم تقسیم شوند.

 و همچنین در هفته چهاردهم لیگ، آنها مقابل پیکان با گل حسین پورامینی در دقیقه ۹۴ پیروزی ۲-۱ را با تساوی ۲-۲ عوض کردند، تا آنها در مجموع پنج دیدار با دریافت گل در وقت های اضافه نیمه دوم، ۹ امتیاز را از دست داده باشند. امتیازاتی که می‌توانند استقلال را از صدر جدول تا رتبه ۴ جدول پایین بیاورند.

اما نکته قابل تأمل و نگران کننده برای آبی های پایتخت این است که آنها تا هفته چهاردهم لیگ، ۷ مرتبه در این شرایط قرار گرفته‌اند که تا دقایق آخر با یک اختلاف از حریف خود پیش باشند و از این ۷ دیدار آنها تنها در ۳دیدار موفق به کسب هر ۳ امتیاز شده‌اند و در ۴ بازی یعنی ۵۷% این بازی ها دروازه خود را در آخرین لحظات باز شده و امتیازات را از دست رفته دیده‌اند.

استقلال در هر شرایطی در این فصل، در صدر یا قعر جدول، بدون استراماچونی یا همراه او در آخرین لحظات، امتیازات حساسی را از دست داده و مسلماً اتفاقی که بارها تکرار شده است را نمی‌توان تنها به حساب بدشانسی گذاشت و قطعاً اگر چاره‌ای برای این مشکل پیدا نشود آبی های پایتخت باید رویای قهرمانی در فصل نوزدهم را فراموش کنند.

 طرفداری

۲    
آی اسپورت
2019-12-11 00:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر