فهرست
سرنوشت مرفاوی در انتظار فکری؟
سرنوشت مرفاوی در انتظار فکری؟

سرنوشت مرفاوی در انتظار فکری؟

آی اسپورت - دقایقی بعد از پایان دربی 94، وقتی فکری برای مصاحبه تلویزیونی مقابل دوربین حاضر شد، نمی‌توانست خوشحالی‌اش را بابت تساوی لحظات آخر پنهان کند. خط دفاع استقلال در شروع نیمه دوم کاملاً آشفته بازی می‌کرد و تیم فکری خوش‌شانس بود که پرسپولیس فقط دو تا از موقعیت‌هایش را وارد دروازه کرد. در کنار ناهماهنگی خط دفاع، بی‌برنامگی تیم بعد از دریافت گل دوم هم توی ذوق می‌زد. استقلال برای دومین بار در این فصل (اولین بار بازی هفته دوم با فولاد بود) از حریفش عقب می‌افتاد و مشخص شد که تیم فکری برای این وضعیت از بازی برنامه مشخصی ندارد. گل مساوی ثانیه‌های آخر قایدی بیش از آنکه روی یک برنامه تاکتیکی باشد، نتیجه بی‌احتیاطی مدافعان پرسپولیس و نبوغ این مهاجم بود.

فکری در اولین دربی به عنوان سرمربی بازنده نبود، ولی بعد از بازی یک بار دیگر این بحث مطرح شد که استقلال با وجود نتایج نسبتاً خوب تیم منسجمی نیست. هرچند فکری در جواب منتقدان به نتایج و موقعیت خوب تیمش در جدول اشاره می‌کند، ولی تجربه فوتبال نشان می‌دهد که تا ابد نمی‌توان به اتفاقات حین بازی تکیه کرد و این روند دیر یا زود متوقف خواهد شد.

شکست در این بازی بخصوص با نمایش ضعیف نیمه دوم می‌توانست موقعیت فکری روی نیمکت را به خطر بیندازد، ولی او بیش از آنکه بابت این تساوی هیجان‌زده شود باید هرچه زودتر به فکر برطرف کردن اشکالات اساسی تیمش باشد، چرا که موفقیت در درازمدت با وجود ضعف‌هایی که استقلال در فاز دفاع و حمله دارد، تقریباً غیرممکن است.

هواداران استقلال پیش از این در لیگ ششم هم شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند، زمانی که صمد مرفاوی، یکی از اعضای کادر فنی فعلی سرمربی و فکری هافبک دفاعی و کاپیتان تیم بود. بعد از اولین قهرمانی استقلال در لیگ برتر و با رفتن قلعه‌نویی به تیم ملی، هدایت تیم به دستیارش مرفاوی سپرده شد. او وارث تیم پرمهر‌ه‌ای شده بود که در فصل نقل و انتقالات هم تقویت شد. استقلال فصل را با صدرنشینی شروع کرد، ولی تیم نمایش درخشانی نداشت و مرفاوی نمی‌توانست از پتانسیل آن بازیکنان کاملاً بهره ببرد. پس از فراز و فرودهای میانه فصل استقلال دوباره به صدر رسید و تا هفته بیست و پنجم توانست صدر را حفظ کند، ولی با سه شکست و دو تساوی در پنج بازی آخر در نهایت به رتبه‌ای بهتر از چهارم نرسید.

استقلال هرچند فعلاً با یک بازی کمتر دوم است، ولی بقیه مدعیان فاصله زیادی با آنها ندارند و پرسپولیس هم با بردن بازی‌های عقب‌افتاده به بالای جدول می‌رسد. حاشیه امنیت استقلال در جدول زیاد نیست و این تیم در هفته‌های آینده دو بازی سخت با رقبای مستقیمش، تراکتور و سپاهان دارد. اتفاقات دربی هشداری برای فکری بود که فرصت زیادی برای ترمیم تیمش ندارد و به جای حمله به منتقدان یا سرشاخ شدن با بازیکنان باید به  دنبال حل ضعف‌هایی باشد که پرسپولیس به خوبی آنها را آشکار کرد. استقلال شاید بتواند با همین وضعیت چند هفته دیگر صدرنشین بماند، ولی بعید است که بدون رسیدن به یک ترکیب متعادل به هدفش که قهرمانی لیگ است، برسد.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2021-01-13 23:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ناصر
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹، ۱۱:۴۱
این جمله ایه که همیشه راجع به دربی گفته میشه، که نباید برای پیش بینی دربی به جدول نگاه کرد و جایگاه تیم ها در جدول نمیتونه روی بازی تاثیرگذار باشه. حالا چون این رو فکری گفته نمیدونم چرا اینقدر برخورده به همه. من هم اشکالاتی به فکری و بازی تیمش دارم ولی این حجم حمله رو درک نمی کنم. شما ببینید که پرسپولیس از نصف داشته های نیمکتش هم استفاده نمیکنه اما همه به جای زیرسوال بردن یحیی در مورد مظلومیتش مینویسند. یعنی پرسپولیس حتی بازیکنی در حد سبحان خاقانی نداره که بیاردش تو زمین؟ اگه نداره باز هم این اشتباه یحیی تو تیم بستن بوده. ولی باز هم جهت حمله ها به سمت فکری هستش و این سوال برانگیزه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر