فهرست
شکست روز؛ عراق هم به ایران رأی نداد!
شکست روز؛ عراق هم به ایران رأی نداد!

شکست روز؛ عراق هم به ایران رأی نداد!

آی اسپورت – در حالی‌که اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه ایران از مباحث چالش‌برانگیز طی روزهای گذشته بوده اما فدراسیون فوتبال کشورمان در بیانیه‌های خود از بیان اتفاق مهمی در این باره طفره رفته است.

 موضوع مهمی که به اقدام پشت پرده بحرینی‌ها باز می‌گردد توافق با فدراسیون‌های فوتبال عراق، هنگ کنگ و کامبوج برای میزبانی بوده و شرایط کرونایی در ایران در مقایسه با بحرین که بیش از ۹۰ درصد مردم کشورش را واکسینه کرده، تبدیل به یکی از دلایل اصلی سلب میزبانی از ایران شده است.

بدین معنا که فدراسیون بحرین در کنار اعلام رسمی کاندیداتوری میزبانی خود موافقت سه فدراسیون دیگر گروه C را هم برای میزبانی در منامه گرفته و تنها فدراسیون فوتبال ایران بوده که با درخواست بحرینی‌ها مخالفت کرده، چرا که فدراسیون فوتبال ایران نیز اعلام کرده بود با وجود شرایط کرونایی، تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را در زمان مسابقات، محل اسکان تیم‌ها و ... در نظر می‌گیرد.

بدین ترتیب سه فدراسیون دیگر حاضر در گروه به جز فدراسیون ایران، با میزبانی تیم ملی بحرین موافقت کرده‌اند تا کنفدراسیون فوتبال آسیا یکی از دلایل اصلی برای اعطای میزبانی به بحرین را همین موضوع اعلام کند. اعلام موافقت عراق، هنگ‌کنگ و کامبوج برای میزبانی در بحرین در واقع ارائه پاسخ منفی به پیشنهاد میزبانی کشورمان در مرحله برگزاری متمرکز مسابقات بوده است.

در همین حال، اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد به زودی در این باره بیانیه‌ای صادر کند و توضیحات لازم را برای شفاف‌سازی ارائه کند. با این حال باید تقصیرات را گردن مدیران سابق فدراسیون فوتبال بیندازیم که حتی نتوانستند رضایت فدراسیون فوتبال عراق را برای موافقت با میزبانی ایران جلب کنند.

اتفاقی عجیب که نشان می‌دهد لابی‌ها میان ایران و سایر کشورها یکطرفه است و وقتی نوبت به آنها می‌رسد، هیچ اقدامی در حمایت از ایران انجام نمی‌دهند.

۱۸ ۴  
آی اسپورت
2021-03-17 23:45:00
نظر دهید

۴ نظر
من من
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۳۷
البته ک بحرین چون جمعیت کمتری داره و البته چون از قبل واکسن پیش خرید کرده بوده وضعیت بسیار بسیار بهتری داره..
ولی اما رسمی 90 درصد نیست! بلکه 23 درصد جمعیتش تا الان حداقل یک دوز واکسن زدن ...
امار رسمی ترکر نیورورک تایمز..
۳
مصطفی
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۰۹:۴۷
چرا مدیران فدراسیون.. تقصیر مستقیما بر گردن کلفت و بی خاصیت وزیر ورزش ایران هست که با لجبازی و باندبازی این روز بر سر ما اورد
۶
علی
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۵۰
مهم اینه که به عراق مصلحتی ببازیم
مهرداد
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۰۹
اینکه ورزش نباید سیاسی بشه حرف مفت شده با این حال فوتبال ایران آنقدر قوی هست که از پس همه این کشورکهای صاحب رای وصندلی ریاست بر بیاد فقط اگر از خودزنی فاصله بگیره.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر