فهرست
افشاگری روز؛ وزیر گفت لیدرها دایی را بیرون کنند!
افشاگری روز؛ وزیر گفت لیدرها دایی را بیرون کنند!

افشاگری روز؛ وزیر گفت لیدرها دایی را بیرون کنند!

آی اسپورت – بحث شکایت علی دایی از باشگاه پرسپولیس و افزایش نجومی طلب ۱۰۰ میلیونی او از باشگاه به رقم دو و نیم میلیارد تومان درپی عدم توافق با علی اکبر طاهری یکی از مباحثی بود که در برنامه دوشنبه شب نود مطرح شد. پس از این برنامه صمد ابراهیمی وکیل علی دایی سرمربی اسبق پرسپولیس که یکی از طرفین این ماجراست توضیحاتی ارائه کرده که در ادامه می‌آید:

-زمانی که علی دایی از پرسپولیس برکنار شد جلسه ای با حضور علی دایی، بهمن دهقان، حمید رضا سیاسی و علی اکبر طاهری برگزار شد و آنجا سیاسی اعلام کرد تمام مبلغ قرارداد سال دوم و مالیات متعلقه را طبق قرارداد پرداخت می کند تا دایی هم قید مبلغ سال سوم که طبق قرارداد می توانست بگیرد را بزند.

-آن زمان علی دایی صد میلیون تومان از مالیاتش را که طبق قرارداد باید باشگاه پرداخت می کرد را خودش پرداخته بود تا ممنوع الخروج نشود. ذیحساب وقت باشگاه آقای ایمان زاده گفت فیش صد میلیون را به من بدهید تا ثبت کنم ظرف یک هفته پول آن را برمی گردانیم. علی دایی فیش مالیات پرداختی را به او داد و در حسابها به عنوان پرداختی باشگاه ثبت شده در حالی که پرسپولیس بابت آن هنوز پولی نداده است.

-حمیدرضا سیاسی چک های سال دوم قرارداد را از حساب شخصی خود در بانک ملی به دایی داد و بابت مالیات هم یک فقره چک جداگانه داد. دایی را همه می شناسند و می دانند کار تجاری هم می کند. او چکها را با اعتمادبه سیاسی خرج کرد. چکهای قرارداد همه پاس شدند اما چک مالیات با ایام مشکلات قضایی سیاسی همزمان شد و لاوصول ماند،آن چک دست بهمن دهقان بود. تا اینکه یک روز سر تمرین صبا در ورزشگاه خیریه عمل که علی آقا سرمربی آن تیم بود از من و بهمن پرسید از اداره مالیات به من زنگ زده اند مگر مالیات را پرداخت نکردند؟ گفتیم سیاسی که به مشکل خورد و بازداشت است و چک وصول نشده. صلاح می دانید از طریق دفترش یا باشگاه پیگیری کنیم؟ گفت نه. بنده خدا بازداشت است و درست نیست الان بروید دفترش. به باشگاه هم نروید که حاشیه ای ایجاد نشود.

-یک روز بهمن دهقان به من زنگ زد گفت سیاسی آزاد شده و تماس گرفته گفته می توانید ناهار بیایید دفتر من؟ گفتم من ظهر جایی قرار دارم ولی نیم ساعت برویم دفتر سیاسی بعد از آن به کارم برسم. رفتیم و همانجا هم آقای سیاسی گفت من شرمنده علی دایی هستم. وزیر ورزش باعث شد من آن برخوردها را انجام بدهم و باعث اخراج او شوم. وزیر به من گفته بود صد میلیون به لیدرها بدهید تا با سنگ و چوب و پنچر کردن ماشین علی دایی او را وادار به رفتن کنند. بعد در مورد چک مالیات هم گفت که من الان سمتی در باشگاه ندارم اما از طریق باشگاه پیگیری می کنم که پرداخت کنند.

-زمانی که علی دایی اخراج شده بود سیاسی به او گفت ما تمام پول سال دوم را پرداخت می کنیم اما برای اینکه مالیات با باشگاه است و لازم نباشد مالیات همه پول را پرداخت کنیم می گوییم دایی فقط پول تا هفته هفتم را گرفته. دایی گفت من نمی توانم دروغ بگویم، نهایتا می توانم اسمی از رقم نبرم و بگویم توافق کردیم، طرف حساب مالیات هم خودتان باشید.

-چند روز بعد مازیار ناظمی در رسانه ها و برنامه نود گفت باشگاه تمام پول سال دوم را پرداخت کرده و باشگاه ناچار شد پرداخت همه مالیات را متعهد شود. از آن به بعد که سیاسی گفت مالیات ربطی به من ندارد از طریق باشگاه پیگیر شدیم ولی باشگاه اعلام کرد ما به عنوان شرکت دولتی اجازه پرداخت مالیات عملکرد افراد را نداریم و فقط مالیات تکلیفی بر عهده ماست.

-هیات حل اختلاف مالیاتی مطابق ماده ١٨٤ قانون مالیات های مستقیم، پرسپولیس را متضامنا محکوم به پرداخت مالیات کرد اما بازهم پرداخت نشد. علی دایی گفت به فدراسیون شکایت کنید و طبق قرارداد پول سال سوم را هم می خواهم. شکایت مطرح شد ولی باشگاه در دفاعیات خود بازهم مالیات را نپذیرفت و اعتقاد داشتند قانون اجازه پرداخت مالیات را نمی دهد. مدتی بعد علی دایی به من و دهقان گفت آقایان جمشیدی و ترکاشوند گفته اند مصالحه کنیم و امشب در دفتر سعادت آباد بیایید برای جلسه. شب آقایان ترکاشوند و جمشیدی آمدند دفتر بیمه البرز علی آقا. بحث های زیادی شد و علی دایی بابت یکی از مصاحبه های طاهری گلایه کرد. آخر دایی پذیرفت با پرداخت صد میلیونی که قبلا فیش آن را ارائه داده و دوازده یا چهارده میلیون تومان هزینه دادرسی پرونده انضباطی نسبت به مبلغ سال سوم اعلام گذشت نمایند.

-پیرو همین مذاکرات هم علی دایی شخصا نامه نوشت و هم من نامه ای به کمیته انضباطی زدم  که با دریافت این مبالغ، از دریافت مبلغ سال سوم اعلام انصراف می نماییم. اینکه چرا این توافق به سرانجام نرسید در حیطه وظایف من نیست ولی همه آنچه اتفاق افتاده و می شد موضوع را حل و فصل کرد این بود.»

 

90tv

۱ ۵  
آی اسپورت
2017-12-20 10:27:00
نظر دهید

۵ نظر
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۵
بعد وزیر پرسپولیسیه
۶
h.m.m
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۱
جاله دائی نه قبل و نه بعد حضور در پرسپولیس با هیچ تیمی قرارداد بالای 1.5 میلیارد نبسته!ولی با پرسپولیس 3 میلیارد و اونهم خلاف قانون مالیاتشو بدن و 20 درصد افزایش حقوق در سال صرف نظر از هر نتیجه ای! از داداششم که چیزی نگم.تمام دنیا اگر مربی بعد اخراج در باشگاهی مشغول بشه دیگه پولی بهش تعلق نمیگیره اما دائی سال سوم در صبا بود و میخواد از دو جا پول بگیره تازه منتم میزاره در حالی که اصلا حقش نیس که بخواد ببخشه و جالب اینکه کمیته انضباطی رای رو به نفعش صادر میکنه و از این طرف هم یهویی رابطش با کیروشی پور حسنه میشه بعد سالها و یهویی ( شما بخوانید از قبل هماهنگ شده )جایی که کیروشی پور در مقابل طاهری به تشویش میفته به یکبار ظاهر میشه و به دفاع ازش میپردازه تا عقده های مشترکشونو سر طاهری خالی کنن! اینها همه اثرات جمع شدن کینه ها و عقده هاس ، همه مصاحبه های دائی علیه پرسپولیس تو این سه سال رو یادشونه ؛ خدا پدر هر کی دستور داد دائی رو از پرسپولیس پرت کنن بیامرزه وگرنه الان معلوم نبود چه بلایی سر پرسپولیس اومده بود! مگر دوباره تو خوابش ببینه که دستش به نیکمت پرسپولیس برسه !
محمد
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
عزیز با مطالعه حرف بزن!! دایی هر تیمی میره قراردادش مثل همان حضور در پرسپولیس بالاست. از روی آنچه در سازمان لیگ ثبت میشه قضاوت نکن که برای اکثر باشگاه ها واقعی نیست. دایی بخاطر دانش نربی گریش پول نمیگیره بلکه بعلت بند بودنش پول میگیره. قراردادش هم 3 میلیارد نبوده. سال اول 1750 بوده با قابلیت افزایش بیست درصدی برای سال های دوم و سوم. طبق بندهای موجود در قراردادش بعده اخراج باید همه پولش پرداخت میشده. استاد رویانیان این قرارداد بسته. شما هم وکیل مدافع طاهری نباش. که ایشون هم کم گند نزده. جریان اوکراینی ها، پرونده طارمی و ریزه اسپور، پرونده گولچ، و تبدیل 100 میلیون پول دایی به 3 میلیارد! اینم در نظر بگیر هیچ مدیری اندازه ایشون پول نداشته!! سامانه هواداری کلا باشگاه از نظر مالی تامین کرده. ایشون مشکلات مدیران سابق رو نداشته
خاطره بازی با العین
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
این ممد کیسه...همون ممد مورینیو داداشه آقا عزته......چقدر ابله تو کشورمون زیادن
بهرام گور
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۷
جالبه این اقا که می خاد برای کار نکرده سه میلیارد پول بگیره اونوقت ادعای تعصب و ... هم میشه. خوب شد طاهری اومد و دارو دسته این و داداش و استیلی و یه مشت قر قروی به اصطلاح پیشکسوت رو انداخت بیرون وگرنه که در هنوز رو همون پاشنه می چرخید طاهری هرکاری کرده باشه همینکه برانکو رو اورد کافیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر