فهرست
استقلال در باتلاق زمین تمرین!
استقلال در باتلاق زمین تمرین!

استقلال در باتلاق زمین تمرین!

آی‌اسپورت- وقتی می‌شنویم که استقلال به دلیل بارندگی‌ روزهای اخیر در زمین مجموعه ورزشی انقلاب تمرین نکرده به این نتیجه می‌رسیم که سران این باشگاه به هنگام عقد قرارداد با مسئولان این مجموعه - البته اگر قراردادی منعقد شده باشد - هرگز چنین شرایطی را ندیده‌اند که اگر روزی برف آمد مسئولان این مجموعه باید بی کم و کاست زمین را آماده تمرین کنند.
وقتی می‌شنویم که با وجود گذشت ۲ روز از بارش برف تهران، استقلال ۲ جلسه تمرینی‌اش را به سالن می‌برد و بعد برای انجام تمرینات تاکتیکی روز گذشته نیز ناچار می‌شود به جنوب تهران (محله زمزم) کوچ کند و در زمین چمن مصنوعی کار تاکتیکی انجام دهد، به این باور می‌رسیم که مشکلات اینچنینی در باشگاه ۷۰ و اندی ساله استقلال هرگز قرار نیست از بین برود.
وقتی می‌شنویم که باشگاه استقلال با این قدمت و هزینه‌های سرسام‌آور سالیانه همچنان برای خود یک زمین تمرین جمع و جور اختصاصی ندارد، این برداشت به ذهن‌مان متبادر می‌شود که در این باشگاه هرگز تفکری برای آینده وجود ندارد و متولیانش به جای انجام کاری آینده‌نگرانه و ماندگار تنها به فکر امروز خود هستند و ترجیح می‌دهند مانند مدیران قبل ثروت‌های این باشگاه را به پای بازیکنان و مربیان بخصوص خارجی‌ها بریزند.

این برای چندمین بار در سال‌های اخیر بود که استقلال به دلیل فقدان زمین مناسب ناچار به تغییر محل تمرین و یا اساساً لغو تمرین خود شد و چه شگفت‌آور است که برخی مدیران این باشگاه وعده‌های بلند مدت و پرطمطراق سر می‌دهند و افکار عمومی را به بازی می‌گیرند! مدیران استقلال از کدام کار آینده‌نگرانه حرف می‌زنند که بازیکنان این باشگاه هر روز برای مراجعه به محل تمرین باید از تدارکات و سرپرست استعلام بگیرند؟! چرا باشگاهی با این عظمت نباید دارای یک مجموعه ورزشی مجزا باشد؟

اسماعیل خلیل‌زاده که اکنون زمام امور را در باشگاه استقلال در دست گرفته کجا است؟ سرپرست باشگاه استقلال که وعده‌های مالی‌اش سر به فلک می‌زند و پیوسته از حل بحران‌های مالی می‌گوید چرا قادر نیست برای این باشگاه ترتیبی اتخاذ کند که بازیکنان و اعضای کادرفنی‌اش هر روز کاسه چه کنم، چه کنم در دست نگیرند و بدانند کی و کجا باید تمرین کنند؟

در روزهای اخیر خبر از مشکلات بازیکنان برای پوشیدن یک دست پیراهن آستین بلند به گوش می‌رسید و حالا نیز چند روزی است تمرین استقلال تحت‌الشعاع بارش برف قرار گرفته است! آنها که ترجیح می‌دهند در این شرایط همواره سیاست سکوت اختیار کنند و چیزی به زبان نیاورند را دعوت می‌کنیم به تفکری درباره این سؤال مهم: به واقع اگر قرار بود استقلال طبق برنامه مقابل الکویت قرار بگیرد، چه سرنوشتی در انتظار این تیم بود؟ آیا با این شیوه آمادگی می‌شد امیدی به پیروزی مقابل کویتی‌ها داشت؟

حتی اگر استقلال به هر دلیلی در لیگ قهرمانان حاضر نشود و خطر چالش‌های اینچنینی از مقابل آبی‌ها دور شود، باز هم نمی‌شود به سادگی از ناهماهنگی‌های روزهای اخیر و مشکلاتی که بر سر زمین تمرین وجود داشت، به سادگی گذشت.

آقایان مسئول باید کاری کرد. آقایان مسئول باید یک بار برای همیشه مشکل زمین تمرین را حل کرد. استقلال را به واقع به یک باشگاه مدرن تبدیل کنید. گوش‌های‌مان از وعده‌های تکراری پر است.

۲    
آی اسپورت
2020-01-23 00:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر