فهرست
زیدان اصرار دارد؛ پوگبا به هر قیمتی
زیدان اصرار دارد؛ پوگبا به هر قیمتی

زیدان اصرار دارد؛ پوگبا به هر قیمتی

آی اسپورت - فده والورده در هفته‌های اخیر در لالیگا و لیگ قهرمانان خوش درخشیده است اما با این حال، نظر زین‌الدین زیدان درباره نقل و انتقالات تیم عوض نشده و او همچنان می‌خواهد که رئال مادرید پل پوگبا را بخرد. زیدان او را به هر قیمتی می‌خواهد و به اعتقاد او، پوگبا قطعه گم‌شده پازل تیم است. او حتی بر این باور است که رئال پوگبا را به او بدهکار است، چرا که وقتی بهار گذشته به برنابئو برگشت، تنها خواسته‌اش از باشگاه این بود که پوگبا را بخرند.

زیدان و ستاره منچستریونایتد در طول این فصل با هم در تماس بوده‌اند و زیدان هم اینکه پوگبا دوستش است را پنهان نمی‌کند. پوگبا در ماه اکتبر با زیدان در دبی دیدار کرد و به او گفت که دوست دارد به رئال برود. به همین دلیل است که او از تابستان منچستریونایتد را تحت فشار گذاشته تا او را بفروشند. او دست از تلاش برای رفتن برنداشته است.

او در حال حاضر به دلیل مصدومیت دور از میادین است اما سران یونایتد در اینکه او واقعاً مصدوم است یا نه تردید دارند. پاکو گونسالس در کادنا کوپه گفت که مدیران یونایتد حرف او را خیلی باور ندارند، چرا که او بیش از نیمی از فصل را به بهانه مصدومیت غایب بوده و در دبی و میامی به سر برده است. اوضاع او در منچستریونایتد پیچیده شده است و آنها می‌دانند که او می‌خواهد راهی رئال مادرید شود. قرارداد او در سال 2021 به پایان می‌رسد و او حاضر نیست که آن را تمدید کند.

اما مشکل پوگبا و زیدان این است که باشگاه رئال مادرید هنوز مجاب نشده که او را بخرد. مدیران برنابئو قبول دارند که او بازیکن بزرگی است اما آنها مطمئن نیستند که پوگبا بتواند در تیم جا بیفتد، به‌ویژه حالا که والورده تأثیر بسیاری در خط میانی گذاشته و آنها نمی‌خواهند مانع پرورش یافتن بازیکنان جوانشان شوند. همچنین مارتین اودگارد هم قرار است به‌زودی به رئال برگردد.

این تردید هیأت مدیره رئال به این معناست که «عملیات پوگبا» در حال حاضر مأموریت غیرممکن است. به اعتقاد باشگاه، قیمت پوگبا دست‌کم 120 میلیون یورو خواهد بود و برخی بر این باورند که او نباید قیمتی در حد ادن آزار داشته باشد. برخی دیگر هم می‌گویند که دستمزد او، که سالانه 16 میلیون یورو خالص و پس از کسر مالیات است، بسیار بالا است اما زیدان گفته که این موضوع نباید مشکلی ایجاد کند.

زیدان اخیرا گفته بود: «فکر نمی‌کنم والورده مانند پوگبا باشد.» مینو رایولا، ایجنت پوگبا که در تلاش است او را به رئال مادرید ببرد، با مدیران منچستریونایتد دیدار خواهد کرد و این موضوع را به آنها اطلاع خواهد داد. مسأله اصلی این است که هر دو باشگاه در انجام این انتقال تردید دارند. رئال مادرید نمی‌خواهد مانع پیشرفت والورده شود و منچستریونایتد هم علاقه‌ای به فروش پوگبا ندارد. این دو باشگاه موضع محکمی در این قبال دارند.

با این حال، زیدان و پوگبا امیدشان را از دست نداده‌اند و بر این باورند که در ژانویه یا در تابستان، این انتقال انجام خواهد شد. از قرارداد پوگبا در تابستان تنها یک سال باقی خواهد ماند و یونایتد شاید مجبور به فروش او شود. پوگبا به زیدان گفته که در صورت ترک یونایتد، گزینه اولش رئال مادرید خواهد بود و او نمی‌خواهد که جنگ قیمت بر سرش بین باشگاه‌ها دربگیرد.

رئال مادرید به جز پوگبا دو بازیکن دیگر را هم در خط میانی زیر نظر دارد. دانی فان‌ده‌بیک از آژاکس بیشترین طرفدار را در میان هیأت مدیره رئال دارد و احتمال انتقال او به این باشگاه بالا است. گزینه دیگر آنها هم کریستین اریکسن از تاتنهام است که در پایان فصل، با پایان قراردادش بازیکن آزاد خواهد شد. جذب اریکسن بدون پرداخت مبلغی به تاتنهام به حدی جذاب است که رئال نمی‌تواند از آن چشم‌پوشی کند. اما برای زیدان، تنها انتقال جذاب این است که پوگبا راهی رئال شود، به هر قیمتی اما او می‌داند که باشگاه در جذب او تردید دارد.

۱    
آی اسپورت
2019-12-06 01:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر