فهرست
کریمی: جای پرسپولیسی‌ها بودم از این تیم نمی‌رفتم
کریمی: جای پرسپولیسی‌ها بودم از این تیم نمی‌رفتم

کریمی: جای پرسپولیسی‌ها بودم از این تیم نمی‌رفتم

آی اسپورت - علی کریمی از آن دست مربیان نسل جدید است که برای کار کردن در باشگاه ها به دنبال شرایط خاص است. او که با مدیران سپیدرود هم به مشکل خورده بود بعد از ورود استانداری و بازگردان مالکیت باشگاه دوباره به رشت بازگشت تا تمرینات و تست گیری برای جذب بازیکن را آغاز کند. ستاره سال های نه چندان دور پرسپولیس و تیم ملی که در ماه های گذشته درگیری های لفظی اش با فدراسیون و سرمربی تیم ملی به اوج رسید در فاصله چند روز تا آغاز جام جهانی در گفتگویی مفصل با به سئوالات و ابهامات اخیر پاسخ داد:

در چند روز گذشته خبر رسید تمرینات سپیدرود را آغاز کرده‌اید.

بله من در حال حاضر در رشت حضور دارم و تمرینات تیم را آغاز کرده‌ام البته شرایط تیم هنوز نامشخص است و من فقط در دو سه روز گذشته یک تست استعداد یابی در رشت برگزار کردم که روز گذشته این تست گیری تمام شد و حالا باید ببینیم و در روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

قبل از حضور شما در رشت دست نشان تمرینات تیم را زیر نظر گرفت اما هوادارن سپیدرود خواهان حضور شما شدند تا دست‌نشان هم تیم را ترک کند.

هوادان سپیدرود به من لطف داشتند اما باید بگویم که کار دست‌نشان حرفه‌ای نبود. البته این را هم باید بگویم که خود دست‌نشان هم مقصر نبود چون به او گفته بودند که ما با علی کریمی تسویه کردیم در صورتی که چنین اتفاقی نیافتاده بود و جالب است در روزهایی که تمام اخبار به صورت آنلاین منتشر می شود دست‌نشان نمی‌دانست هنوز با من و کادر من تسویه نشده است و قرارداد بست. البته مهم این است که اتفاقات تیم برای سپیدرود در این فصل بیفتد و مهم نیست که علی کریمی باشد یا دست نشان.

در شرایطی که باشگاه پرسپولیس با محرومیت دست و پنجه نرم می‌کند بعضی از بازیکنان تیم را ترک می‌کنند و تیم را تنها می‌گذارند، به عنوان اسطوره پرسپولیس در این باره چه نظری دارید؟

باید این مطلب را عنوان کنم که شاید چون من خودم از پرسپولیس رفتم شاید اگر هر حرفی بزنم خودم ناقض آن باشم اما ما زمانی  پرسپولیس را ترک کردیم که محروم نبود. حتی قبل از من مهدوی کیا، کریم باقری، امامی فر و ترابیان و خیلی از بازیکنان دیگر چه قبل از من و چه بعد از من از تیم جدا شدند همین شرایط را داشتند اما باید قبول کنیم این دفعه شرایط پرسپولیس شرایط خاصی بود ، هست و می‌خواهم به همین دلیل نکته‌ای را بگویم.

چه نکته‌ای؟

من اگر به شخصه خودم در این شرایط فوتبال بازی می‌کردم و با تیمی که دو بار متوالی قهرمان شده است در این شرایط هرگز تیم را تنها نمی‌گذاشتم و حتی باید بگویم جایی بهتر از پرسپولیس را هرگز نمی‌توانستم پیدا کنم . خیلی از این بازیکنان که هنوز قرارداد را نبسته‌اند یا هنوز وضعیت مشخصی ندارند یا از لیگ‌هایی پیشنهاد دارند که هنوز خود من اسم آن لیگ را نشنیده‌ام که البته این مسائل را در رسانه‌ها متوجه می‌شویم و فقط امیدوارم بازیکنان از این تصمیمی که گرفتند 6 ماه دیگر پشیمان نشوند.

به نظرتان دلیل این اتفاقات چیست؟

آن زمانی که بازیکنان از پرسپولیس جدا می‌شدند هرگز قراردادشان قابل مقایسه با بازیکنان حال حاضر پرسپولیس نیست و البته این را هم باید بگویم که از این بازیکنان در پرسپولیس خیلی آمده‌اند و رفته‌اند. کاملا طبیعی است اما اگر قراردادها به نوعی بسته شود که مانند فوتبال روز دنیا بلند مدت باشد بازیکنان را می تواند درست مدیریت کرد.

کمی از پرسپولیس فاصله بگیریم تیم ملی ایران روز جمعه اولین دیدار خود را در جام جهانی برگزار خواهد کرد.

در مورد تیم ملی که دیگر صحبتی ندارم و مثل همه مردم ایران برای تیم ملی آروزی موفقیت می‌کنم تنها می‌خواهم نکته‌ای را بگویم. خیلی‌ها فکر می‌کنند ما اگر انتقادی به کی‌روش می‌کنیم در مورد نوع شخصیت و نوع اظهار نظر کی‌روش صحبت کردم و هرگز در مورد مسائل فنی سرمربی تیم ملی صحبت نکردم و فقط جواب توهین‌های او را دادم. چون بالاخره هر مربی شخصیت خودش را دارد و اگر صحبتی در مورد سید جلال و وریا کردم چون بازیکنانی بودند که می‌توانستند جزو نفرات اصلی تیم ملی باشند.

نکته اینجاست که در ماه‌های گذشته تنش زیادی بین شما و کی‌روش رخ داد.

من اگر حرفی زدم به خاطر توهینی بود که کی‌روش به من کرد و تا روزی که کی‌روش از من عذرخواهی نکند من از موضع خودم کوتاه نمی‌آیم. تا روزی که کی‌روش در ایران باشد؛ حالا می‌خواهد این موضوع 2 ماه دیگر طول بکشد یا 10 سال دیگر.

حریفان تیم ملی را چطور می بینید؟

من هم دوست دارم تیم ملی ایران در جام جهانی بازی‌های خوبی را انجام دهد و تمام مردم ایران را خوشحال کند نکته اینجاست که در جام جهانی هر نتیجه‌ای ممکن است رقم بخورد به همین دلیل نتیجه غیر قابل پیش بینی است .

فکر می‌کنید ایران می‌تواند از گروه خودش صعود کند؟

ایران شاید روی کاغذ شانسی نداشته باشد اما انقدر اتفاقات غیر منتظره در فوتبال افتاده است که انتظار هر چیزی را می‌توان داشت پس ایران هم شانس دارد از گروه خودش صعود کند و امیدوارم اتفاقات خوبی برای تیم ملی در جام جهانی بیفتد.

به عنوان کسی که سالها در تیم ملی حضور داشته در آستانه جام جهانی خیلی از نوع پست‌های بازیکنان و به خصوص پست روزبه چشمی انتقاد می‌شود. در این مورد چه نظری دارید؟

خب باید بگویم مربیگری کاملا سلیقه‌ای است و کی‌روش تشخیص داده که روزبه چشمی در دفاع آخر بازی کند. روزبه چشمی جزو بازیکنان تاثیرگذار استقلال در این فصل بود اما با این شرایطی که تیم ملی دارد به نظر من که البته شاید نظر من برای خیلی‌ها مهم نباشد روزبه در پست هافبک دفاعی خیلی بیشتر می‌تواند به تیم ملی کمک کند. اما می‌خواهم در مورد تیم ملی مطلبی را بگویم.

چه مطلبی؟

من از مطبوعات این انتظار را دارم که این را بدانند قرار نیست اگر تیم ملی به امید خدا نتیجه گرفت فقط کارلوس کی‌روش کاری کرده است و اگر خدای نکرده تیم ملی نتیجه نگرفت  تقصیرش به گردن علی کریمی ، برانکو و شفر بیافتد. این را باید بگویم از نتیجه نگرفتن تیم ملی سودی گیر من نمی‌آید. نمی‌دانم چرا یکسری از افراد فکر می‌کنند اگر تیم ملی نتیجه نگیرد من سود می‌برم! من چه سودی می‌توانم از نتیجه نگرفتن تیم ملی ببرم؟ مگر من دنبال مربیگری تیم ملی هستم؟ این حرف خنده داری است.

البته خود کی روش هم اعلام کرده بعد از من نباید مربی بیاید که بازیکنی را که به بطری آب لگد می‌زند را بازی دهد.

اتفاقا من برای این مطلب هم پرونده‌اش را دارم. اولا که من بعد از این اتفاق در بازی بعد بیرون بودم البته می‌گویند که آدم دروغگو کم حافظه می‌شود. دوما چرا استاد در این 8 سال این صحبت را نکرده بود؟ چه کسی این مطلب را به کی روش یادآوری کرد؟

با همه این اتفاقات برای دیدن جام جهانی به روسیه خواهید رفت.

من نمی‌دانم این چه صحبتی است چرا همه انتظار دارند من به روسیه بروم اما من جام جهانی را از خانه تماشا می‌کنم. اگر می خواستم خیلی راحت می‌توانستم برای دیدن جام جهانی بروم اما حاضر نیستم به هر قیمتی به روسیه بروم. اصلا من یک سوالی دارم؟ طرف در به در دنبال تمدید قرارداد خودش است اما این همه ایراد می‌گیرد از فدراسیون فوتبال. تو خودت می‌گویی با ما کسی بازی دوستانه انجام نمی‌دهد پس برای چه انتظار داری قرارداد 4 ساله جلوی تو بگذارند اما حالا هم می‌گویم من با کی‌روش و گنده تر از کی‌روش حاضرم مناظره کنم چرا زمانی که کی‌روش دستیار می‌خواست من اسطوره بودم اما حالا شده‌ام دشمن تیم ملی. کی‌روش که از من ایرانی تر است چرا 40 درصد از قرادادش را تخفیف نمی‌دهد تا 4 ساله تمدید کند!

 

همشهری ورزشی

۱۲ ۴۱  
آی اسپورت
2018-06-12 13:35:00
نظر دهید

۴۱ نظر
شهاب
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۸
یکی این داداشمونو از برق بکشه یه ۲ هفته لطفا.
مصطفی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
دمت گرم علی آقا شاه بیت داستانم گفتی (کی‌روش که از من ایرانی تر است چرا 40 درصد از قرادادش را تخفیف نمی‌دهد تا 4 ساله تمدید کند!) منتظر ماسمالی کیروشی پورها می‌مونیم
روستایی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۲
چرا که نه !
مگه خود علی کریمی کم تخفیف داده به نفت یا سپیدرود؟؟؟؟؟
یعنی مزخرف ترین ادله ای که تو بازار لمپنی یافت میشه !!!
محسن
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۳
آهای علی کریمی، تنها دو روز به پایان ماه مبارک رمضان مونده، لطفا تا دیر نشده استغفار کن و از مردم ایران و مربی محبوبشان عذرخواهی کن،
این کار مردان بزرگ است


علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۷
عاشقتم علی آقا . مثل تو دیگه تو این مملکت نمیاد . لیاقتشم ندارین که بیاد .
علی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
شما بهتره اصلا حرف نزنی... عمه بنده بود که پرسپولیس رو ول کرد رفت الاهلی! حالا واسه ما شده قهرمان ملی...
الف
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۰
علی جان چرا کامنت های اینستاتو بستی؟ اگه بزدل نیستی چرا بازش نمیکنی؟ میترسی ببینی چجوری محبوبیتت به فنا رفته؟
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۶
"من از مطبوعات این انتظار را دارم که این را بدانند قرار نیست اگر تیم ملی به امید خدا نتیجه گرفت فقط کارلوس کی‌روش کاری کرده است و اگر خدای نکرده تیم ملی نتیجه نگرفت تقصیرش به گردن علی کریمی ، برانکو و شفر بیافتد. "

این چند سطر ما را یاد بیانیه کانون مربیان می اندازد ؛
موفقیت احتمالی برای کی روش نیست از آن طرف شکست احتمالی هم برای شفر و برانکو و کریمی نیست پس نتیجه می گیریم :
موفقیت احتمالی برای بازیکنان و مربیان داخلی و لیگ است و شکست احتمالی برای کارلوس کی روش ؛
اونوقت ! ماندن سپیدرود در لیگ برتر حاصل درایت و کفایت کوتاه مدت عای کریمی بود.
مارال
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۰
علی کریمی شبیه به ناصر حجازی ، علی کریمی جسارت داره ، شجاعت داره ، از هیچی و هیچکس کسم نمیترسه ، علی کریمی واس پرسپولیسی ها ینی عشق ، خیلی از استقلالی ها هستن که دوستش دارند ولی دلیل شما رو برا حمله به علی کریمی درک نمیکنم !!
من عاشق علی کریمی ام ولی چون اون خوشش از کیروش نمیاد دلیلی نداره منم خوشم نیاد و کسایی که فقط منتظرن یکی حرف بزنه اونا هم تقلید کنن طوطی بیش نیستن. اما حمایت از کیروش هم نمیشه حمله به کریمی یا هر کس دیگع ای که بعضی احمقا همه چیز و با هم قاطی کردن ( منظورم بعضی دوستان اند که فقط تقلید میکنن ) .
علی کریمی ی اسطوره ی دوست داشتنی
نظر ٣
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۰۹
دوست عزيزو خوب ، وقتي تجربه تون تو زندكي بيشتر شد متوجه ميشين كه نبايد به يك شخص سلبريته تعصب و عشق داشت. تعصب و عشق بايد فقط براي خانواده باشه. در مورد علي كريمي: مشكل علي كريمي سواستفاده از شهرتش و محبوبيتش براي رسيدن به منافع شخصيش هست. متاسفانه بر خلاف تصور خيلي ها ايشون صاف و ساده نيست، بلكه بسيار منفعت طلب از لحاظ مالي و شخصي هست و حاضر هست براي منافع خودش از روي منافع ملي بكذره. ماه هيجوقت بشت ابر نميمونه.
هاتف
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۷
علی کریمی یک احمدی نژاده تمام عیاره! همون منطق، همون ادبیات.
ما کی میخوایم دست از این ادبیات چاله میدونی و گردن کلفتی های الکی و بی محتوا برداریم؟!
جالبه که ملت به این لجبازی ها و غرورهای صد من یک غاز میگن شجاعت و...
مرد حسابی! کیروش که به تو کاری نداشت، تو شروع کردی! تو توی برنامه 90 بهش گفتی دلال، گفتی پسر خونده اش رو آورده، گفتی قراردادش فلان و بهمانه. تو با مضحک ترین وسخیف ترین ادبیات ممکن بهش میگی دلال موزامبیکی! تو وطرفدارهات بهش میگید شغال، آشغال، دلال، و هزارتا فحش دیگه.
تو از باخت تیم ملی نفع نداری؟ چرا داری، خوبش رو هم داری! دلت خنک میشه، میتونی عقده گشایی کنی، یعنی تنها کاری که خوب بلدی و تا حالا هم همین کار رو کردی
اقای دریبل زن سابق! اقای اسطوره سابق! دو هفته دست از سر کچل تیم ملی ایران بردار و دهان مبارکت رو ببند!
نظر ٣
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۲
با افتخار ، ميخوام به تو ادم خاين به كشور فحش بدم. اميدوارم مردم تف تو صورتت بندازند و كشورمون رو از وجود افراد رذلي مثل تو باك كنند. لطفا خفه شو ، فقط ٣ روز مونده به جام جهاني. تو نماينده قشر احمق ، منفعت طلب و عقب افتاده جامعه هستي.
یک بزدل خائن
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
خجالت بکش مردک ....

کیروش تو رو خوب شناخت و یک لغتی رو در مورد تو به کار برد که تا اخر عمرت رو پیشونیت حک میشه ؛ بزدل !

تو همه این داستان ها رو درست کردی و تو برنامه زنده به کیروش تهمت زدی ؛ تو تو کانال کثیفت هر چی فحش و ناسزا علیه کیروش بود به کار بردی ، حالا کارلوس باید از تو عذرخواهی کنه !؟

خیانت تو و امثال تو تا اخر عمر به یاد ما میمونه
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۲
کماکان عاشق اوناییم که زیر خبرا میان با ادبیات کتابی فحاشی میکنن . بعد خودشونو جزو دسته خوبان و تحصیلکرده ها و با فرهنگای جامعه قرار میدن و اونایی رو که دارن بهشون فحش میدنو جزو احمق ها و عقب افتاده های جامعه خخخخ . عجب حکایتیه :)
ارش توکل
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۰
خب میبینم یکی دوتا کیروشی پور با اسامی مختلف دارن اینجا جولان میدن آره حق شماست که یه موزامبیکی سالی بیست میلیارد از جیبتون به‌حیب بزنه وآخرش با رد کلی بازی دوستانه عالب تو دنیا داد بزنه آهای مردم دنیا من دارم تو کشوری کار‌میکنم‌ که‌هیچکسی آدم‌حسابش نمیکنه تا باهاش بازی‌کنه
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۵
خیلی خوبه که فکر میکنی تعدادتون زیاده و مخالفین فقط یک نفرن !!!
این تفکر در مملکت ما تفکر برتره !!
سیب زمینی واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
هرچی شلغم واقعی بگه :)))
سیب زمینی واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
هرچی شلغم واقعی بگه :)))
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
مخالفان علی کریمی را با ادبیات چاله میدانی و شخصیت نداشته بهتر بشناسین!
اینجوری که دوستان درباره مصاحبه عادی علی کریمی زنجیر پاره کردهدو افسار گسیخته اند آدم یادِ داستان پرچم قرمز و رم شدن گاوهای وحشی می افته:)))صادق خسروانی:
۱_ گروه تلگرامی فقط برا متحد کردن و پاسخ به حملات چریکی هایی که ناسزا میگن به پرسپولیس و پرسپولیسیا
۲_به پست های کیسه که در مورد خودشونه کاری نداریم
۳_ این گروه برا دیسلایک دادن و زدن گزارش تخلف‌های آشکار و توهین و تمسخر پرسپولیسه
۴_ هویت افراد باید ناشناخته باقی بمونه خواهشن
۹
جو زده نباشیم
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۳۲
«بزدل» چه واژه ی برازنده ای برات آقای کریمی به اصطلاح اسطوره!!
تو اسطوره ای؟؟؟؟
تو هیچی نیستی مردک هوچی گر بی سواد
اسطوره علی آقا پروین و حشمت خان مهاجرانی بودن که چقدر خوب از تیم ملی کشورشون حمایت کردن

لطفا چند روز دهنت رو ببند بعدش خواستی مثل کفتار بیفت رو فوتبال مملکت
AVA-86
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۳۸
دوستان کیروشی پور حواسشون هست که کریمی فقط در مورد سپیدرود پرسپولیس حرف زده بود و با سوال خبرنگار رفت سروقت تیم ملی! بعدم چطور وقتی کیروش یک هفته مونده به جام جهانی قضیه دعوای کریمی و برانکو رو تو 2006 می کشه وسط تیم ملی کسی بهش نمیگه جناب سرمربی الان نزدیک جام جهانی وقت این حرفها نیست و هر مزخرف بی ربطی میخواد میگه اما نوبت جواب دادن حرفاش که میشه تیم ملی در مقطع حساس کنونی قرار داره!
صدای ملت
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
دیگه کار این آقا به لج بازی بچه گانه رسیده تیم ملی میراث پدر هیچ کس نیست دست از این کارها برداریید
ششتقلالی بودن جرم نیست بیماری است
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۵۷
با بیماران مهربان باشیم
کیروشی پور
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۰۲
مگه کریمی چی گفته؟؟ فک کنم کی روش و کیسه ها را بله بله ؟؟؟ خخخخ خخخخخ خخخخخخ
۷
هوادار تیم ملی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۰
اگه کمی به ادبیات گفته شده ی آقای کریمی دقت کنیم، دریایی از کینه ، نفرت ، عقده ، ریاکاری ، بی ادبی و صفت های منفی رو میشه دید. کسی که بخاطر ضعف شخصیتی و فقط در پی اثبات حرف های بی ارزش و سخیف خودش حاضر هستش در فاصله سه روز مانده به اولین بازی چنان رفتارهای روان پریشانه ای رو انجام بده و آرامش تیم ملی به سان کشک... با این حرف ها و اظهارنظرها روز به روز به واقعیت کلمه ای که کیروش به کار برد پیشتر پی میبریم اینکه کریمی تنها یک بزدل است و بس
حمید
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۳۵
در جواب پرسپولیس واقعی

علی کریمی رو همیشه دوست داشتم. بیشتر به خاطر کیفیت فنی بازیش. ولی از موقعی که خداحافظی کرد آروم آروم از قلبم خارج شد و بیشتر حرکات نسنجیده اش یادم موند. از لگد زدن زیر ساکت تا قهر و آشتی های دائمش که به قول کیروش شخصیتش رو بیشتر به یه آدم (Quitter) یعنی "از زیر کار در رو" شبیه می کرد و خب از نظر من این واقعیت محضه. کریمی هیچ وقت آدمی نبود که بخواد پای مشکلات بایسته و به اندازه کافی مبارزه کنه. اینو حتی توی سبک بازیش هم میشد دید. دوره ای که توی بایرن مونیخ بود کاملا این مساله رو نشون می داد. بنابراین به مرور زمان کریمی از قلبم خارج شد. خارج شد اما ...

اما نه برای همیشه. درست همون شب در همون مناظره با ساکت با شدت بیشتری به قلبم برگشت. برگشت تا خیلی چیزا رو دوباره بهم یادآوری کنه. یاداوری کنه که تنها چهره فوتبالی است که محکم تر از همه در مقابل زشتی های فوتبال ایستاد. یادآوری کنه که به هیچ کس توی فوتبال وابسته نیست. یادآوری کنه که درست در جایی که مهدوی کیا، پروین و دایی دعوت رئیس جمهور رو برای مراسم معارفه پذیرفتن دعوت روحانی رو قبول نکرد. رئیس جمهور در ایران به معنای واقعی رئیس مردمه درست برخلاف واژه انگلیسیش پرزندت که به معنای نماینده مردمه. و خب کریمی وقتی به رئیس همه رئیس ها اینقدر راحت پشت می کنه به واضح ترین شکل ممکن فریاد می زنه که من برای قدرت پوشالی شما هیچ احترامی قائل نیستم. البته بار اولش هم نبود که اینقدر راحت توی صورت قدرت تف کرده بود. می دونین که قبلا برخورد بدتری با احمدی نژاد داشت. خب اگه این معنای بزدلیه امیدوارم روزی همه مون لیاقت بزدل بودن رو پیدا کنیم.

اما از شجاع ها براتون بگم: شجاع هایی مثل مهدوی کیا، پروین و دایی اگر نگیم در مقابل قدرت تعظیم کردن حداقل بهش احترام گذاشتن. اما علی کریمی هیچ وقت آدم هیچ کس نبوده. هیچ وقت سعی نکنید در مورد کریمی با فرمول ها و قواعد آدم های معمولی قضاوت کنین. چون با اطمینان می گم کریمی مال یه دنیای دیگه است. دنیایی که وقتی به قول وکیلش خبر انتخابش به عنوان بهترین بازیکن آسیا رو بهش دادن، نه از شادی در اون دنیا خبری بود نه از هیجان زدگی معمول آدم های دنیای فانی، و نه از رقص و پایکوبی. فقط و سکوت بود و این یک جمله: "خب حالا باید چیکار کنم؟"
کریمی اونقدر با من و شما فرق داشت که وکیلش لازم دید برخی از ملزومات دنیای ما رو براش توضیح بده و با بهت و ناامیدی بهش بگه: "هیچی! برو یک دست کت و شلوار برای مراسم بخر. اگه فرصت کردی کمی هم خوشحال باش."

والا خودمم کاملا درک نمی کنم دنیای کریمی چه شکلیه و آدم باید در درون خودش چه چیزی داشته باشه که برای تمام ظواهر قدرت، اعتبار و ثروت هیچ ارزشی قائل نباشه. نمی دونم چه چیزی کریمی رو اینقدر بی نیاز از همه چی کرده ولی هر چی هست کاش من هم یک ذره از اونو داشتم.
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۷
در ضمن اینقدر از مخالفتش با فلانی و فلانی نگویید ؛
مردم عادی برای همین نوع مخالفت مردند و زندانی شدند و مال باختند ، آخه ایشون چه تاوانی دادند.
مخالفتهای بهتر از ایشون را بقیه هم کردند و گفتند اما رسانه ها فقط حرفای ایشون را بولد کردند.
فکاهی تلخ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۶
مثل اینکه فراموشی مزمن جناب کریمی به مرحله حاد و بحرانی رسیده جاییکه میگه من فقط جواب توهین های کیروش رو دادم ایشون فراموش کرده که شروع کننده موج تخریب تیم ملی خودش بود تو اون مثلا شوی مناظره ای در نود! قبل از اون هیچ گاه کیروش حرفی از کریمی نزده بود! وقتی در کمال وقاحت به سرمربی تیم ملی اتهام فساد مالی میزنه و دزد و دلال خطابش میکنه اونم بدون سند و مدرک و ادله محکمه پسند و فقط بخاطر خوراک رسانه ای که اربابان رسانه های تخریبگر تیم ملی و خائنانی که زمانی در تیم ملی بودند و الان جایگاهی ندارند! جو تیم ملی رو بهم میزنه واتمسفر فوتبال ملی رو به سمت حاشیه های مغرضانه و تخریب های خائنانه سوق میده! این شخصیت متلون و بدون تعادل روحی خودش انواع و اقسام اتهامات بزدلانه رو مطرح میکنه اما حتی ظرفیت شنیدن واقعیت محض درباره خودش که همون بزدل بودنش هست رو نداره !هرچند کیروش هم میدونه که این آدم همیشه ترک کننده!فقط بازیچه دست صحنه گردانان و مافیای مخالف کیروش و تیم ملی هستش واونقدر ارزش وقت گذاری و پیگیری نداره توهمات وزاییده های ذهن بیمارش! ایشون حتی قادر نیست حقیقت ودروغ رو از هم تفکیک کنه وبعدا ادعای مبارزه با فساد داشته باشه! جاییکه مشکلات شخصی و کینه ورزی و عقده گشایی هاشو با ستیز و کینه و تخریب علیه تیم ملی گره میزنه وهرچقدر دلش خواست توهین و تحقیر میکنه اما برای هیچکس حق پیگیری قائل نمیشه این آشوبگر همیشه عصبانی! منافع شخصی اونقدر براش ارجحیت داره که حاضر شده منافع ملی تیم ایران رو قربانی عقده های شخصی و ناکامی های دوران مربیگری پراز رفتو برگشتش کنه! متاسفم که جماعت غافلی به این شخصیت روانپریش و دائما درگیر با هرکسی که از خودش بزرگتره لقب اسطوره دادند! ایشون معنای واقعی یک بزدل و ترجمه درست همیشه ترک کنندس!
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۹
به مارال خانمنسبت به علی کریمی از سال دوهزار و شش تغیر عقیده دادم وقتی تیم ملی را بهه حاشیه نابود کننده کشوند.
و بعد در پرسپولیس دایم حاشیه درست می کرد.
روز خداحافظی مهدوی کیا ، به بهانه ی باخت از سپاهان در دور خداحافظی مهدوی کیا شرکت نکرد.
مهدوی کیا تنها و با چشمهای گریان دور خداحافظی زد.
هیج ربطی به کی روش نداره
ایشان سابقه اش از خیلی وقت پیش بوده !
این دیگه آخرین پرده ها از نمایشش هست.
شما چرا به کریم باقری یا مهدوی کیا استناد نمی کنید ،

به حمید آقا
کریمی عدم قبول دعوت رئیس جمهور را پای نخواستن یا دوست نداشتن قدرت تلقی نکنید ، کریمی ذاتا آدم گوشه گیر و منزوی است .سال دو هزار و شش پیش از اعزام به جام جهانی در بیمارستان ایرانشهر تهران دیدمش ، برای تست پزشکی پیش از اعزام اومده بودند ، کریمی تنها بازیکن اون روز بود که در گوشه ای تنها و بدور از سایر بازیکنان و مردم (عموما بیماران و پرسنل ) نشسته بود و حتی نگاه هم به اطراف نداشت.

مسئله همین است دقیقا فکر میکنم علی کریمی قربانی "مبارزه با فساد " عده ای دیگر شده و در ادامه کار را به تصفیه حساب شخصی کشونده
کسی که هرگز در هیج کدام از صحنه های ورزشی در هیج مکانی که بوده یا باشگاه و با هیج کس ، سر سازگاری نداشته ، نمی شود گفت همه اخ و بدند و فقط ایشون درست و حق به جانبند.
علی دایی را وابسته قدرت میدانی ؟!
مهدوی کیایی که دارد دور از وطن هنرش را ثابت میکند چه احتیاجی به رانت روحانی دارد.
یک روز احساس میکند برانکو در شان تیم ملی نیست با او نمی سازد و تیم را دچار حاشیه میکند سالها بعد می فهمد که نه برانکو خیلی هم در شان بود؟ پشیمان شده و پشتیبان برانکو می شود.
یک روز به داور توهین میکند وروز دیگر پشیمان می شود
یک روز میکروفون و بعدش عذرخواهی
یک روز با جوزه
یک روز با...
نه !
وقتی طرفدار داری نمی تونی هی اشتباه کنی و هی عذرخواهی کنی
از کجا معلوم چند سال بعد از رفتارش با کی روش پشیمان نشود.!

اگر آنهایی که اطلاعات به کریمی رسوندند در آینده با اونها ساخت و پاخت کنند و کریمی را هم یا رها کرده یا قانع کنند چه حرفی با مردم می تواند بگوید.

گفتن اینکه اگر کی روش راست می گوید چهل درصد تخفیف دهد ، کجای عرف و یا قوانین حرفه ای جای دارد و آیا بازیکن بوندلیگایی مون باید چنین حرفی بزند.
خودش کجا چنین فداکاری کرده

تمایل ندارم با بادهایی که ایسان را می رقصانند همراهی کنم.
خودم اینقدر تجربه دارم که بفهم فساد کجاست و بیشتر اینکه راه مبارزه اش سوء استفاده از محبوبیت مردمی نیست.
راست می گوید از فوتبال بکشد کنار و به یک فعال مردمی مبارزه با فساد تبدیل شود.
آنهایی که مچ بند سبز بسته بودند تاوانش را دادند کریمی چه تاوانی داده است .؟
عرفان
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۳
این بیچاره فکر کرده کارلوسم در حد خودشه که برای نگه داشتن سپیدرود باسابقه ی هدایت نفت تهران و همکاری فوقالعاده با جهانیان 2ملیارد قرارداد بسته که 40 درصدشو ببخشه نه عزیزم اون بر حسب کاراییشه که قرارداد میبنده نه برای این که اعجوبه ای مثل جهانیان برای معروف شدن دستش بندازه عزیزم شمام اگه توهم مربی بودن داری لیاقتت همون بازیچه ی جهانیان بودن و به گفته مالک سپیدرود دستیار دست نشان بودنه تو فعلا برو با کودتا کردن سپیدرودتو نگه دار که صحبت از تیم ملی واست دردی دوا نمیکنه :))))))
بردیا
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۳۲
آقای کریمی؛ بچه گیر آوردید؟؟!

"اگر تیم ملی موفق شد فقط نتیجه کارلوس کیروش نیست و اگرم بد نتیجه گرفت تقصیر کریمی و برانکو و شفره" دقیقا یعنی موفقیت ها مال ماست و شکست ها مال کیروش! این حرفهای دوپهلوی شما کاملا نشون می ده که شما و همفکرانتون دلتون با تیم ملی نیست و فقط بخاطر خصومت با کارلوس کیروش دوست ندارید تیم‌ موفق شه (اگرم موفق بشه دوست دارید این موفقیت رو بنام مربی های لیگ بزنید).

در هر صورت چهره واقعی شما برای خیلی ها معلوم شده ست. امیدوارم روزی دست ازین کارهاتون بردارید (که خودتونم‌ میگید تا ابدالدهر همین وضعیت خواهد بود)
محسن
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
کریمی جان برو پی کارت عزیزم، تو خوبی اینو همه میدونن
Andre C. Reaves
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
بنظرمن امثال شما و علي دايي رو بيش از حد گنده كرديم ؛ شما پروفسورهاي و نخبه هاي فوتبال ملي اگه چيزي تو چنته داشتين تا حالا خودتونو نشون داده بودين ؛ نه اينكه در جا بزنين ؛ يا پسرفت كنيد ؛ از وقتي كيروش سرمربي تيم ملي شده ؛ تيم ملي صاحب عزت و احترام شده و همه حريفان اسيايي از نام ايران هراس دارن ؛ و هيچ حريف بين المللي نميتونه بردش رو مقابل ايران تضمين شده بدونه ؛ شما از احساسات مردم سو استفاده ميكنيد و موج سواري ... اكثريت مردم طي نظر سنجي چندين و چند باره كيروش را انتخاب كردند چون واقعيت را همه مي بينند ؛ در مورد پول هم عرض كنم كه الان هيچ كسي بدون پول حتي يك قدم براي عزيزترينش هم برنميداره ؛ اين واقعيته
حمید
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۳۸
در پاسخ به پرسپولیس واقعی:

اولا لعنت بر عرضگی آی اسپورت که نمی ذاره هر مطلبی رو سر جاش پاسخ بدم اما اصل مطلب:

نمی دونم چرا این حقو برام قائل نیستین که از مخالفتش با این و اون بگم. یعنی انتظار دارین فقط نقاط منفی پرونده شو ببینیم و بعد تنها برای مبنای اون ها نتیجه گیری کنیم؟ البته اگه قراره قضاوتمون در کریمی فقط بر مبنای اشتباهاتش باشه خب حتما شما درست می گین. اما اگه قراره دو سوی قضیه رو ببنیم چی؟
اتفاقا این ها مهم ترین نکات مثبت کریمی هستند که برای من خیلی مهم هستند. خیلی مسائل دیگه هم هست که حوصله گفتنش نیست. این حرف شما هم که میگین دیگران مردند و زندانی شدند منطقا در این جایگاه قابل طرح نیست. چون مقایسه کردن کریمی با آدم های معمولی توی خیابون به این شکل به هیچ وجه درست نیست. طبیعیه که برخورد با با آدم های بی نام و نشون هیچ هزینه ای برای کسی نداره اما با کسی مثل کریمی به هیچ وجه نمی تونن برخورد بکنن. همونطور که با دایی، مهدوی کیا، پروین، پورحیدری و جباری هم نمی تونن برخورد بکنن. خب حالا که همه این چهره های محبوب از برخورد قهری مصون هستند چرا هیچ کدوم بجز کریمی اینگونه به مقامات سیاسی و صاحبان قدرت پشت نکردن؟ خب مگه علی دایی رو چیکار می تونستن بکنن؟ یا مهدوی کیا یا جباری رو؟ نه برادر من. خیلی فرقه بین کریمی و دایی. و از قضا این مساله بسیار مهمه. موضع گیری های آدم ها در لحظات حساس شخصیت و ذاتشون رو به بهترین شکل نشون میده و علی کریمی در این زمینه تقریبا از همه آدم هایی که منطقا حق مقایسه کردنشون رو داریم سربلندتره. البته همونطوری که گفتم به خاطر شخصیت کاملا منحصر به فرد و خاصش ایراداتی هم داره و اینو من قبول دارم. اما بذارین دوباره تاکید کنم علی کریمی در تمام لحظات مهم زندگیش
هرگز آگاهانه در طرف صاحبان زر و زور نبوده در حالی که اکثر شخصیت های فوتبالی دیگه بودن. فقط حجازی تا حدی استثناء بود. محبوبیت امروز کریمی هم به همین خاطره.
بعلاوه شما به بخاطر یک اشتباه که هیچ تاثیری تو سرنوشت تیم ملی نداشت (چون عملا زمانی اتفاق افتاد که تیم ملی حذف شده بود) چنان نظرتون منفی شده که هیچ کدوم کارهای با ارزش دیگه اش که از قضا چندین برابر مهم ترن رو ندیدن. تا جایی که یادمه توی اون بازی که بازیکنان دست بند سبز بسته بودن تمام بازیکنا با نهیب فدارسیون نشینان در نیمه دوم دستبند سبزشون رو کنار گذاشتند اما کریمی حاضر نشد این کارو بکنه. خب حالا همین جمع اگه بازیکنان تیم ملی نبودن و معترضین توی خیابون بودن کدومشون زودتر جا میزد؟ کدومشون بیشتر هزینه می داد؟ اونهایی که از روی ترس دستبند سبز رو باز کردن یا اونهایی که باز نکردن؟ نمیشه جواب قطعی داد اما احتمالا میگه اونی که قبلا هم مرعوب نشده. مقایسه منطقی یعنی این! یعنی با ثابت بودن سایر شرایط! و حالا که ارزش کار کریمی رو در اون لحظلات بحرانی بهتر درک می کنیم چرا نباید برای کریمی اعتبار جداگانه ای قائل باشیم؟
۶ ۱
#باید_خونگریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_حسین_غفوری_باشد
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۵
حضرت حسین هدایتی!
مصطفی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۷
الان اونوقت باکدوم تیم معتبر بین المللی وحتی تیم درجه یک آسیایی بازی کردیم که از ما هراس دارن از ترس موزامبیکی از باخت از همه دنیا مخفی شدیم وفرق در تخیلات شدیم
۲
#باید_خونگریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_حسین_غفوری_باشد
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۵
حضرت حسین هدایتی!
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۴۵
به حمید و با تاکید بر گله به حق شما ؛
و
با احترام فراوان به اینکه وقت گذاشتید ،
علی دایی در اوج قدرت احمدی نژاد در جواب درخواست رئیس جمهور برای دعوت از کریمی گفت :
من از رئیس جمهور ممنونم که به" جزئیات فوتبال" هم توجه دارند (شما بخوان دخالت)"ولی هروقت آقای کریمی آماده بود چشم ؛

دادکان در اوج قدرت احمدی نژاد در برنامه ی نود گفت :
به فرزندانم گفتم دوتا افتخار مرا بر سر قبرم بگذارند یکی حکم گرفتنم در زمان دولت سابق(خاتمی) و دیگری برکناری ام در دولت فعلی(احمدی نژاد) چون به جفتش افتخار میکنم.
قلعه نوعی هم که دائما به مسائل اجتماعی با نیش تند می پردازد.
مسعود شجاعی که هنوز هم دارد بازی میکند همچنین مواضع تندی می گیرد.
همه به مسائل مطروحه پرداختند اما علی کریمی بیشترین فعالیتش را اخیرا اتخاذ کرده و آن هم شبهه رساندن معلومات و اطلاعات را هنوز برطرف نکرده
(صفایی فراهانی از مردم عادی نبود و برکناری علی دایی این دو نفر تاوان مخالفتشون را بد جوری دادند.)
اما با بی ادبیهای گفتاری آنها را زائل میکند.
الفاظ دلال موزامبیکی برای از بین بردن هرنوع حسن نیتی کافیست ، همونطوریکه در کشورمون متاسفانه از الفاظ زشت " افغانی ، ترکه ، رشتیه ، شمالیه ، لره ، کرده و شیرازیه برای تحقیر استفاده میکنیم.
حمید
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۷
در پاسخ به پرسپولیس واقعی:

اولا که لعنت مجدد و بیشتر به بی عرضگی آی اسپورت و اما باقی مطلب:

پاسخ بلند تر شما بعدتر خوندم (والبته در این زمینه باز هم مقصر رو آی اسپورت می دونم. بازم یه لعنت دیگه به بی عرضگی آی اسپورت). چند تا مساله مطرح شده که برخی رو می پذیرم، برخی رو با نوع نگاهتون مخالفم و برخی رو همه اصلا غلط می دونم.
ادعا می کنین کریمی تیم ملی رو به حاشیه کشوند و عملا همه تقصیرات جام جهانی 2006 رو به گردن کریمی می ندازین. این کلا اشتباهه. کریمی وقتی اون کارو کرد که تیم ایران عملا حذف شده بود. البته کارش بد بود اما این که فکر کنیم تیم ایران به اون خاطر حذف شد تحریف واقعیته. حذف ایران اگه 100 عامل داشته باشه لگد زدن کریمی توی این 100 تا نیست. چون اصلا اون لگد جز علل حذف نبود بلکه خودش نتیجه همون عواملی بود که باعث حذف شدن. خلاصه بگم که تیم ملی قبل از شروع مسابقات حذف شده بود و اینو خیلی ها می دونستن. هیچ ربطی هم به لگد کریمی نداشت. لطفا به قول روانشانس ها دچار تروما (یه اتفاق معمولا بد که تاثیر بلندمدت میذاره و قضاوت های ادمو تحت تاثیر قرار میده ) نشیم.
به علاوه من هیچ جا نگفتم که مهدوی کیا یا دایی از رانت روحانی استفاده می کنند. بحث من احترام یا تحقیر قدرت بود. می تونین برگردین و دوباره جمله منو بخونین. اما حالا که پرسیدن جواب میدم. پروین که تکلیفش معلومه. علی دایی رو هم با اطمینان می گم از رانت قدرت و روابطش با سیاسون استفاده کرد. تا جایی که یادمه علی دایی در ازدواج اولش با خود سیاست ازدواج کرد. ازدواج های سیاسی عملا مال دوران قبل از جنگ جهانیه. علاوه بر این از طریق لابی با خدا شد مربی تیم ملی!!! تا جاییکه بعدها دادکان هم بهش معترض شد. علی دایی زمانی نقش پررنگی در مجموعه خودروسازی سایپا داشت. پس بعله. علی دایی قطعا از رانت دولتی استفاده کرده. مهدوی کیا رو اما چیزی ازش نشنیدم اما همین که دعوت رئیس جمهور رو قبول می کنه خودش یعنی احترام به قدرت. پس قطعا بین دایی و کریمی خیلی فرق هست. و این بر خلاف چیزی که شما میگی ناشی از گوشه گیری و انزوا نیست. آدم گوشه گیر و منزوی جرات حرف زدن در مورد قوی تر از خودش رو نداره. اما کریمی همه درگیری هاش (درست یا غلط) با کسانی بوده که قدرت بیتشری از خودش داشتن. اینها نشونه های یک آدم منزوی نیستن.
اما در زمینه اختلافات کریمی با ژوزه و رویانیان. اولا که گذشت زمان ثابت کرد که این دو نفر بزرگترین فاجعه تاریخ پرسپولیس رو رقم زدند. ضمن این که در اون ماجرا کریمی بیشتر به عنوان نماینده بازیکنان معترض بود و نه سر دسته اونها. تیم ژوزه بهم پاشیده بود و ژوزه و رویانیان به هیچ وجه توانایی کنترل بازیکن ها رو نداشتند. فقط شما رو ارجاع میدم به این مطلب تا به نقش سیدجلال، پولادی، رضایی و گردان هم اشاره کنیم (https://www.isna.ir/news/91092011456/10). اما شما از بین این عده فقط کریمی رو هدف قرار دادین. نمی دونم شاید در جریان همه ابعاد ماجرا نبودین. و البته همون موقع هم ژوزه حرف از دخالت کیروش و تحریک کریمی میزد که نمی دونم چقدر واقعیت داره.
اما در مورد اینکه گفتین دیگران به کریمی مدرک میدن اینو بگم که ما وظیفه داریم که حقیقت رو بپذریم. مدارک کریمی واقعا درست بودن و سئوالات و تردیدها در مورد عملکرد فدارسیون جدی بودن. این که دیگران این مدارک رو به کریمی دادن دلیل نمیشه که واقعیت رو زیر سئوال ببریم. واقعیت در راس امور است و پذیرشش از سوی همه واجبه. شناسایی افرادی که این اسناد رو دادن در درجه دوم قرار داره. اما متاسفانه همونجوری که گفتم شما فقط یک سوی ماجرا رو دیدی. و اصلا حاضر نیستین قبول کنین که کریمی درست می گفت. حتی اگه واقعیت منجر بشه به تغییرات در فدراسیون و آدم های دیگه ای بیان که ما خوشمون نیاد باز هم نباید منکر واقعیت شد.

خلاصه بگم اشتباهات کریمی به هیچ وجه در حدی نیستن که دستاوردهاشو زیر سئوال ببره.
۳
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۵۱
ابدا منظورم از حاشیه لگد زدن نبود که شاید یه کم عادی باشه ، ایجاد دودستگی در تیم به خاطر علی دایی که البته باید بپذیریم معترضین خودشان هم چندان بازی مفیدی ارائه ندادند.
بعدها بهمن فروتن گفت کاری که تیم ملی فرانسه برای زیدان کرد تیم ملی ایران برای دایی نکرد.البته میدانم قیاس ایندو درست نیست ولی قیاس ما با فرانسه هم درست نیست.

قبول کنید بین وسعت تاثیر کلام سید جلال و پولادی و حتی مهدوی کیا با علی کریمی تفاوتها وجود دارد.
کمک کردن به مسئله ای که بعدها پرونده ی قطوری شد.
شاید رویانیان نا آگاه و نابلد بود ولی کریمی میدانست این جریانات چه عواقبی را برای تیم در پی دارد.
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۵۱
حمید ؛
عالی .
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر