فهرست
ایران ۳-۰ استرالیا؛ صدرنشینی والیبالیست‌ها
ایران ۳-۰ استرالیا؛ صدرنشینی والیبالیست‌ها

ایران ۳-۰ استرالیا؛ صدرنشینی والیبالیست‌ها

آی اسپورت - تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود از هفته چهارم رقابت های لیگ ملت های ۲۰۱۹ از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن حسین رضازاده اردبیل به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه ۳-۰ و با امتیازهای ۲۵-۱۹ ، ۲۵-۱۹ و ۲۵-۱۴به سود شاگردان ایگور کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد. ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، علی شفیعی، علی اصغر مجرد، محمدجواد معنوی نژاد، فرهاد قائمی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

ست نخست؛ ۲۵-۱۹ به سود ایران

تیم استرالیا بازی را بهتر آغاز کرد و 5 بر یک از ایران پیش افتاد، اما تیم ایران خیلی زود به بازی برگشت و توانست نتیجه بازی را ۸-۷ به سود خود کند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. کولاکوویچ دو تغییر اساسی در ترکیب اولیه ایران ایجاد کرد و معنوی نژاد و قائمی را جایگزین عبادی پور و فیاضی کرد. سرویس تماشایی امیر غفور امتیاز ۱۶ را برای ایران به ارمغان آورد تا نتیجه بازی ۱۶-۱۴ به سود ایران شود و تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. عملکرد ضعیف و دور از انتظار معنوی نژاد موجب شد تا عبادی پور جایگزین وی شود. وی پیش از تعویض سرویسی زد که حتی به تور هم نرسید! این ست در نهایت با نتیجه ۲۵-۱۴به سود ایران تمام شد.

ست دوم؛ ۲۵-۱۹ به سود ایران

برای شروع ست دوم معنوی نژاد یک بار دیگر در ترکیب ایران قرار گرفت. سرویس های بی نقص و دفاع های هماهنگ روی تور موجب شد تا نتیجه بازی ۸-۳به سود ایران شود تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. اشتباهات سرویس در تیم استرالیا موجب شد تا ایران شرایط بهتری پیدا کند. در امتیاز ۱۶-۱۱ به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. اختلاف 6 امتیازی موجب شد لبدف، سرمربی تیم ملی استرالیا با درخواست وقت استراحت فنی وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند. این ست با نتیجه ۲۵-۱۹ به سود ایران تمام شد.

ست سوم؛ ۲۵-۱۴ به سود ایران

ست سوم هم با برتری مطلق ایران پیگیری شد و اختلاف امتیاز به قدری زیاد شد که استرالیایی ها حرفی برای گفتن نداشتند.  سرمربی استرالیا با درخواست وقت استراحت فنی تلاش کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند تا شاید اختلاف امتیاز کمتر شود، اما این اتفاق رخ نداد. در امتیاز ۱۶-۸ به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه کولاکوویچ کاملا ترکیب خود را تغییر داد و بازیکنانی همچون کریمی، یلی و غلامی را هم وارد زمین کرد. این ست با نتیجه ۲۵-۱۴ به سود ایران تمام شد.

با این پیروزی تعداد بردهای ایران به عدد ۱۰ رسید و دورقمی شد. شاگردان کولاکوویچ با این نتیجه ۳۰ امتیازی شدند و به صدرنشینی خود ادامه دادند تا یک قدم تا صعود به فینال رقابت های لیگ ملت ها به میزبان شیکاگو فاصله داشته باشند. استرالیا هم با این نتیجه دهمین شکست خود را متحمل شد در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی ماند.

تیم ملی والیبال ایران فردا در سومین مسابقه خود از هفته چهارم باید از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف فرانسه برود.

     
آی اسپورت
2019-06-22 19:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر