فهرست
فغانی: نمی‌توانم قضاوت دربی را رد کنم!
فغانی: نمی‌توانم قضاوت دربی را رد کنم!

فغانی: نمی‌توانم قضاوت دربی را رد کنم!

آی اسپورت - دربی ۸۸ روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود تا دو تیم پرسپولیس و استقلال یک بار دیگر رودرروی یکدیگر قرار بگیرند. دربی ۸۷ اما برگزار نشد چراکه قرار بود در این دربی دیدار سوپرجام برگزار شود اما بعد از کش‌وقوس‌های فراوان و به دلیل حضور تیم استقلال در ترکیه این بازی برگزار نشد تا با رای انضباطی تیم فوتبال پرسپولیس ۳ بر صفر در این بازی برنده شود. این در حالی است که در سه بازی قبلی که رای انضباطی تعیین‌کننده نتیجه بازی بوده هر سه بار تیم استقلال با نتیجه ۳ بر صفر برنده شده است. این مسائل باعث شده تا حساسیت بازی روز پنجشنبه بسیار بالا رود و تیم‌ها برای بردن وارد این بازی شوند. از حالا معرفی داور دربی هم بحث برانگیز شده و مشخص نیست که کدام‌یک از داوران کشورمان بازی دربی ۸۸ را سوت خواهد زد. علیرضا فغانی که دیدار رده‌بندی جام‌جهانی 2018 روسیه را سوت زده گزینه اصلی این بازی است اما خودش می‌گوید که صحبتی با او برای قضاوت در این بازی نشده است.

هنوز صحبتی با من نشده است

فغانی در این خصوص به گفت: «تا این لحظه که با شما حرف می‌زنم هیچ تماس یا پیامکی برای قضاوت من در دربی ۸۸ به دستم نرسیده است و این حرف‌ها که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، گمانه‌زنی است که معمولا قبل از هر دربی به راه می‌افتد و به آن عادت دارم.» فغانی داوران دیگری را لایق قضاوت در این بازی می‌داند و می‌گوید: «همین حالا داوران خوبی در فوتبال قضاوت می‌کنند که بازی‌های بزرگی را در لیگ برتر قضاوت کرده‌اند. خوشبختانه در سال‌های اخیر داوران ایرانی رشد خوبی داشته‌اند و می‌توانند بازی‌های بزرگ را سوت بزنند.»

مسابقات کره همزمان با لیگ ما نیست

اخبار مربوط به قضاوت فغانی در دربی ۸۸ به حدس‌وگمان رسیده که امروز خبر دعوت از او به کره‌جنوبی برای قضاوت در دو بازی تیم ملی این کشور رسانه‌ای و این شائبه نیز مطرح شد که او نمی‌تواند دربی را سوت بزند. فغانی اما می‌گوید این دعوت منافاتی با قضاوت او در لیگ ایران ندارد: «فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی به ما پیشنهاد داده که تاریخ آن برای ۱۲ و ۱۶ اکتبر است. این تاریخ دقیقا تاریخ فیفادی است و لیگ ایران هم در این تاریخ تعطیل است. بنابراین اگر قضاوتی در لیگ برتر به ما بدهند مشکلی برای قضاوت نداریم چون تا آن زمان هنوز روزهای زیادی باقی مانده و در همین تاریخ که پیشنهاد کره‌جنوبی به ما رسیده لیگ ایران هم تعطیل است. البته باید ببینیم ویزای ما به موقع می‌رسد یا نه، چون سفر ما در گروی صدور به موقع ویزاست و گرنه نمی‌توانیم به این سفر برویم.»

پذیرش یا رد قضاوت دربی با ما نیست

سوت زدن در دربی موضوعی است که فغانی پیش از این تجربه‌اش را داشته و این بازی را یک بازی مثل همه بازی‌های دیگر می‌داند: «قضاوت در این بازی با بقیه بازی‌ها فرقی ندارد. فقط رسانه‌ها به این بازی زیاد می‌پردازند. البته اگر قضاوت در دربی یا هر بازی دیگری به ما داده شود بحث قبول کردن آن مطرح نیست چون قضاوت در آن بازی اجباری می‌شود. این‌طور نیست که ما به دلخواه خودمان قضاوت در یک بازی را رد یا قبول کنیم. البته همان‌طور که گفتم هیچ صحبتی برای قضاوت من در این بازی نشده اما مطمئنا اگر خبری هم باشد از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته داوران این موضوع رسانه‌ای خواهد شد.»

 

فرهیختگان

  ۵  
آی اسپورت
2018-09-23 11:34:00
نظر دهید

۵ نظر
آرش6
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۲
هر دفعه این بازی رو قضاوت کردی بر ضرر پرسپولیس سوت زدی

علی لنگ سوراخ کن
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۵
تا بوده این به ضرر ما سوت زده و ثابت شده لنگیه مثل اون وقتی که همش به فرهاد مجیدی گیر الکی میداد
Hasan
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
اگه فدراسیون دنبال درآوردن بازی به سود تیم حکومتی استقلال باشه فغانی میزاره تا بگه بهترین داورو گذاشتم تا کمتر روی اشتباهات مرگبارش بر علیه پرسپولیس مانور بدن
علی لنگ سوراخ کن
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۷
تیم حکومتی اونوقت استقلال ؟ تو داری کجا رو میبینی مثل اینکه همین فدراسیون از هوادارای وحشیتون با چای و شیرینی استقبال کردن ولی هوادار استقلال رو برعکس با پلیس فراری دادن چی میزنی وارونه میبینی
علی لنگ سوراخ کن
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
باز این داور شد از الان یه پنالتی برا لنگ گزاشته کنار که بر علیه ما گرفته بشه ......
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر