فهرست
فوتبال اقتصادی به جای لیگ اقتصادی
فوتبال اقتصادی به جای لیگ اقتصادی

فوتبال اقتصادی به جای لیگ اقتصادی

آی اسپورت - ۲۰ درصد از بازی‌های لیگ برتر ایران برگزار شده و سپاهان و تراکتور به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی خود را معرفی کردند. در فصلی که استقلال و پرسپولیس دچار ناهماهنگی به دلیل حضور مربیان جدید هستند، تیمی مثل شهر خودرو سومین قطب قهرمانی لیگ شده است. تیم چهارم هم صنعت نفت آبادان است که توانسته با برد‌های یک بر صفر و اقتصادی به جمع مدعیان اضافه شود. نکته جالب نتایج ۴ تیم بالای جدول لیگ ایران، ثبت میانگین کمتر از دو گل در هر بازی است. تراکتور در ۴ بازی فقط ۴ گل زده و سپاهان هم به خاطر ۴ بیشتر صدرنشین است. شهر خودرو هم پا را فراتر از سپاهان نگذاشته و همان ۸ گل را در کارنامه دارد و صنعت نفت هم میانگین کمتر از یک گل در هر بازی دارد.

تیم‌های ایرانی در حالی با فوتبال اقتصادی و برد‌های کم‌گل صدرنشین هستند که در لیگ‌های پردرآمد و اقتصادی جهان، لیورپول میانگین ۲/۵ گل زده در بازی را دارد و منچسترسیتی به طور میانگین ۳/۳۷ گل زده است. در آلمان گلادباخ صدرنشین در ۷ بازی ۱۵ گل زده و بایرن رده سومی ۲۰ بار دروازه حریفان را فرو ریخته است. در اسپانیا رئال در ۸ بازی ۱۶ گله است و رکورد بارسا به ۲/۵ گل در هر بازی می‌رسد. در ایتالیا نیز یوونتوس و اینتر هم بیشتر از ۲ گل در هر بازی زده‌اند.

در فوتبال اروپا که درآمد‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد، تیم‌ها پول خرج می‌کنند تا بیشتر گل بزنند و بیننده بیشتری جذب کنند، اما در فوتبال ایران کسی برای نمایش فوتبال زیبا پول خرج نمی‌کند و فوتبال اقتصادی جای یک لیگ درآمدزای اقتصادی را گرفته است. البته اگر همین حالا از همین مربیان سؤال کنید، می‌گویند هدف ما گلزنی است و دفاع کار کارلوس کی روش بود، اما لیگ برتر ما از همیشه کی‌روشی‌تر است و تیمی که گل نخورده می‌تواند قهرمان شود. نگاهی به جدول لیگ بیندازید تا متوجه شوید ۴ تیم بالای جدول ما روی هم در ۲۴ بازی فقط ۶ گل خورده‌اند که سهم صدرنشینان صفر گل خورده است.

 

خبر ورزشی 

۲    
آی اسپورت
2019-10-18 09:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر