فهرست
رکورد مهاجم فنلاندی نوریچ؛ قناری خوش رنگ!
رکورد مهاجم فنلاندی نوریچ؛ قناری خوش رنگ!

رکورد مهاجم فنلاندی نوریچ؛ قناری خوش رنگ!

آی اسپورت - روز گذشته و در ادامه رقابت های هفته دوم لیگ برتر انگلیس، نوریچ سیتی در کارو رود میزبان نیوکاسل یونایتد بود و توانست حریف را با نتیجه ۳-۱ شکست داده تا ضمن کسب نخستین پیروزی فصل، شکست ۴-۱ هفته گذشته در مقابل لیورپول را تا حدودی فراموش کند.  ستاره بی چون و چرای نوریچ در این مسابقه، تیمو پوکی مهاجم ۲۹ ساله و فنلاندی قناری ها بود که موفق شد با گلزنی دقایق ۳۲، ۶۳ و ۷۵، نخستین هت‌تریک خود در رقابت های لیگ برتر را ثبت کرده و تیم تحت هدایت دنیل فارک را یک تنه به پیروزی برساند.

پوکی در هفته نخست و در نیمه دوم قابل احترام نوریچ در مقابل لیورپول هم در دقیقه ۶۴ زننده تنها گل تیمش بود تا اکنون با ۴ گل زده، صدر جدول گلزنان را به طور مشترک با رحیم استرلینگ در اختیار داشته باشد. تیمو پوکی در مقابل لیورپول نیز ترک عادت نکرد و با اولین شوت در چارچوب فصل خود به گل رسید تا اکنون در هر ۸ فصل گذشته، با اولین شوت در چارچوب فصلش موفق به گلزنی شده باشد. او این روند را از فصل ۲۰۱۲ و با پیراهن شالکه آغاز کرده و با تیم های سلتیک (۲۰۱۳)، بروندبی (۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷) و نوریچ سیتی (۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) فپتبال را دنبال کرده.

اما هت‌تریک او در هفته دوم برای نوریچ و طرفدارانش معنای خاصی داشت. به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، پوکی بعد از افان اکوکو در سپتامبر ۱۹۹۳، نخستین بازیکن نوریچ سیتی است که موفق به هت‌تریک در رقابت های لیگ برتر انگلیس می‌شود. اکوکو که در سال ۱۹۹۳ از بورنموث به نوریچ سیتی ملحق شده بود، در جریان پیروزی ۵-۱ نوریچ برابر اورتون در گودیسون پارک ۴ گل به ثمر رساند. بعد از او، طرفداران نوریچ ۲۶ سال و برای ۲۶۶ مسابقه لیگ برتری صبر کردند تا بازیکنی دیگر برای تیمشان موفق به هت‌تریک شود.

اکوکو در همان مسابقه به نخستین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس بدل شد که توانسته در یک مسابقه پوکر کند. (به ثمر رساندن ۴ گل) پوکی همچنین بعد از اشلی وارد در دسامبر ۱۹۹۴ به نخستین بازیکن نوریچ تبدیل شده که توانسته در دو مسابقه نخست لیگ برتری اش برای قناری ها گلزنی کند.  فارک بعد از پیروزی برابر نیوکاسل در سخنانی به وبسایت رسمی این باشگاه گفت: «ضربات آخری استثنایی از تیمو شاهد بودیم. لحظاتی بود که او برای بازپس گیری توپ به نزدیکی های محوطه جریمه‌مان بازمی‌گشت و این دقیقا همان ذهنیت و روحیه ای است که به آن نیاز داریم.»

بهترین بازیکن فصل ۲۰۱۸ رقابت های چمپیونشیپ که با به ثمر رساندن ۲۹ گل، آقای گل فصل قبل این رقابت ها لقب گرفته بود، اکنون شمار گل های خود در لیگ های سراسری انگلیس را از آغاز فصل ۲۰۱۸ تاکنون به عدد ۳۳ رسانده است. آماری که هیچ بازیکنی در سطوح چهارگانه لیگ سراسری انگلستان موفق به رسیدن به آن نشده است. آیا می‌توان برای کفش طلای فصل ۲۰۱۹ مدعی تازه ای را پیش بینی کرد؟

نود

     
آی اسپورت
2019-08-18 22:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر