فهرست
توضیح گزارشگر افغانستانی؛ قصدم تمسخر نبود!
توضیح گزارشگر افغانستانی؛ قصدم تمسخر نبود!

توضیح گزارشگر افغانستانی؛ قصدم تمسخر نبود!

آی اسپورت – جمله‌ای که امان‌الله قیصری گزارشگر افغانستانی بازی ایران و یمن در خلال گزارش خود گفت جنجال و حاشیه عجیبی را به وجود آورد. او در حین گزارش خود و بعد از یکی از گل‌های ایران و در حالی که دوربین‌های تلویزیونی، خوشحالی هواداران ایرانی را به تصویر می‌کشیدند، خطاب به بینندگان تلویزیون افغانستان گفت: «تصاویری را که شما مشاهده می‌کنید، ایرانی‌ها یا اصلا نمی‌بینند یا با یکی دو دقیقه تاخیر می‌بینند!» اشاره او به سانسور تصاویر حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه بود. این جملات واکنش عجیب و توهین‌آمیز علی انصاریان را در یکی از تلویزیون‌های اینترنتی به دنبال داشت. با این حال قیصری مدعی است که منظور خاصی از گفتن این جملات نداشته است. او در گفتگو با فارس ماجرا را این گونه توضیح می‌دهد: «من به عنوان یک گزارشگر فوتبال هیچ قصدی از حرفی که در خصوص سانسور زدم نداشتم و این جمله همان موقع به ذهنم رسید که به تماشاگرانی که از این موضوع بی‌اطلاع هستند، بگویم. فکر می‌کنم گفتن نکات جذاب و جالب توجه کاری است که همه گزارشگران برجسته دنیا از جمله آقای عادل فردوسی و آقای خیابانی نیز آن را در هنگام گزارشگری انجام می‌دهند. اگر کسی با فوتبال و پخش زنده آن آشنا باشد می‌داند که بیشتر حرف‌هایی که زده می‌شود، فی‌البداهه است و این هنر گزارشگر است که بیننده را با خود همراه کند. ایران همسایه و دوست افغانستان است و من رابطه بسیار خوبی با ایرانیان دارم. فرهنگ و زبان ما مشترک است و بسیاری از افغانستانی ها مهمان ایران هستند و رابطه 2 کشور بسیار خوب است. این موارد نباید خدشه‌ای به روابط 2 کشور وارد کند و باید از کنار این مسائل به‌راحتی رد شد. چراکه من به عنوان یک گزارشگر که آن حواشی پس از گزارش ایران- یمن پیش آمد باید به صراحت بگویم، هیچگونه قصد توهین یا تمسخر نسبت به مردم بزرگوار ایران نداشتم.»

قیصری البته به حرف‌های علی انصاریان هم واکنش نشان داده و می‌گوید: «به‌نظرم این کار در شان بازیکن بزرگی چون آقای انصاریان نبود و این سبب شد تا بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به او نیز واکنش‌هایی نشان دهند. اما باید بگویم این مسائل به‌هیچ وجه نمی‌تواند در روابط دوکشور خللی وارد کنند.»

۲۶ ۱۰  
آی اسپورت
2019-01-09 14:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
حبیب
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
واقعیت را گفته
حبیب
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
واقعیت را گفته
افغانی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۳۸
شما فارس ها ادامه نسل ما افغان ها هستید پس زر نزنید
s
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۴۱
راحت باش داداش همه چیز مااینقدر مسخره و خندهداره که خودمون هم بهش میخندیم هم گریه میکنیم نیاز نیست کسی بگه
ایرانی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
در جواب افغانی
راستی استخبارات سعودی و بندر بن سلطان و اتباع سعودی برج های دوقلو امریکا رو زدند چرا کشور شما لگد مال و اشغال شد.یه دو دو تا چهارتا کت
کی روش
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۲۹
با مشاهده کامنت های افاغنه در یوتیوب و اینستاگرام و... و توهین های این اشخاص میتوان عقده این گروه را نسبت به ایران فهمید.
۳
امیدیار
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۳۲
خطاب به افغانی :
الان هیچکسم نفهمید که تو تراکتوری هستی جمع کن خودتو بخاطر یه تیم فوتبال حیثیت قوم آذری رو از بین بردید
همه قومها عزیز و دوست داشتنی هستند مخصوصا افاغنه و تاجیک ها-تراکتوریهایی که واسه تمسخر میگن پرسپولیس افغانی باید بهشون بگم من بعنوان کسی که سه نسل زاده تهرانیم و اصالت لر دارم و پرسپولیسم عاشق افغانها و مرامشون هستم در گرانبهایی که متاسفانه یه سری از دوستان ندارن
حامی
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۰:۱۵
چیزی به نام اذری نداریم اگه تو لر هستی پس لرستانی هستی واگر اصالتا ایلام پس باید بهت ایلی گفته بشه به کرمنی کرمی تورک خطه اذربایجان درسته در ثانی قصد تراکتوری ها تمسخر افان نیس حقیقت هست در شاهنامه فردوسی اریانا همان افانستان امروز میباشد با تشکر
تفکر
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۱۸
علی انصاریان نماد شخصیت چیپ و بی سواد سلبریتی ایران هست. امروز می تونیم اوج خودشیفتگی و تحقیر افاغنه در ایران رو با نژاد پرستی آلمانی های زمان هیتلر نسبت به یهودیان. مشاهده کنیم. این فاشیسم که در رگ و ریشه ما جا خوش کرده نسبت به هر غیر فارس داره خودش رو نشون می ده. وضعیت جوک ها و تحقیرهایی که نسبت به قومیت ها در جامعه ما عمق فاجعه رو نشون می ده. امروزه همه ما نسبت به شرایط سیاسی کشور معترضیم اما در عمق هر کدتم از ما یک دیکتاتور خفته وجود دارد. امثال انصاریان نمونه انسان های عادی هستند که در هنگام رسیدن به قدرت تبدیل به جانیان وحشتناک میشن.
زبان قدرت تولید معنا و ایجاد واقعیت رو داره و امروزه در واژگان ما می تونیم مثال های زیادی رو درباره خودشیفتگی و نفی هر دیگری و نا انسان سازی دیگران ببینیم.
لطفا برای چند دقیقه به تفکر بپردازیم. چون تنها تفکره که ما را از رفتار حیوان مابانه دور پی کنه
nima bagheri
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۳۷
باید یاد بگیریم که ایران و ایرانی مساوی باحکومت اسلامی نیست که توهین و تمسخر فرهنگ سانسور زده ج.ا توهین به ایرانی بشه این کاریه که حکومت میخواد جا بندازه یعنی پس سانسور در فرهنگ ایرانی است؟
پس بفهمیم که مردم آمریکا ترامپ و اون فاشیست های حاکم اش نیستند صهونیسم اشغالگر فلسطین مساوی با یهودی های اسرائیل نیستند و بین این اسرائین و صهونیسم تساوی وجود نداره یا مثلا مکرون مساوی با مردم فرانسه نیست و...هر حکومتی با فشار و سرکوب و تحمیق و تطمیع توده ها به قدرت می رسه و در حالی که در جامعه همواره تاریخ و فرهنگ دیگری جریان داره که در تضاد با فرهنگ حکومت وقت است این تضاد گاهی بالا می گیرد و به شورش و انقلاب منجر می شود و در غیر این صورت همواره در زیر پوست جامعه در جریان است
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر