فهرست
بازی دو سر برد فدراسیون با نام «برانکو»!
بازی دو سر برد فدراسیون با نام «برانکو»!

بازی دو سر برد فدراسیون با نام «برانکو»!

آی اسپورت - به دنبال شکست تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین و عراق و انتقاداتی که از عملکرد مارک ویلموتس و شاگردانش صورت گرفت، اوضاع فدراسیونی که در ماه های اخیر پرحاشیه ترین روزهای خود را سپری کرده، را بحرانی کرد تا جایی که اهالی این رشته در مورد آینده تیم ملی «سرگیجه» گرفته‌اند. مهدی تاج که پس از جدایی کی روش تحت فشار زیادی قرار گرفت تا سرمربی کارآمد و کاربلدی را برای جانشینی وی انتخاب کند، با انتخاب ویلموتس و نتایجی که وی گرفته بیشتر از گذشته تحت فشار است. شاید به همین خاطر است که او در روزهای پس از شکست برابر عراق سکوت کرده و فدراسیون را به سبک خاص خودش اداره می کند.

مطرح شدن نام برانکو ایوانکوویچ به عنوان گزینه جایگزینی ویلموتس فدراسیون را از لاکش خارج کرد و ناچار شد بیانیه ای را صادر کند که بر ابهامات موجود افزود و کسی متوجه نشد بالاخره این فدراسیون با برانکو مذاکره کرده است یا نه؟ فدراسیون فوتبال که بدترین روزهای خود را سپری می کند و به خاطر نتایج تیم ملی و احتمال حذف این تیم تحت فشار قرار گرفته است، با مطرح کردن خبرهای غیر رسمی مبنی بر مذاکره با برانکو سعی دارد از زیر بار فشارهای اخیر خارج شود.

برانکو به واسطه چند قهرمانی متوالی با پرسپولیس از محبوبیت بالایی بین هواداران فوتبال و خصوصا پرسپولیسی ها برخوردار است و چه کسی بهتر از وی که مطرح شدن نامش بتواند بار روانی را از روی دوش فدراسیون فوتبال بردارد؟ مهدی تاج برای اینکه بتواند از هجمه های ناشی از شکست برابر بحرین و عراق کم کند به دنبال راه فرار می گردد و مطرح شدن نام برانکو برای حضور در تیم ملی یکی از بهترین راه هایی است که توجه علاقمندان به فوتبال را معطوف به خود می کند.

در صورتی که شرایط حضور برانکو در تیم ملی فراهم شود و او هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد، فدراسیون فوتبال بازی برد - برد را آغاز کرده است. اگر تیم ملی با برانکو از این مرحله عبور کند فدراسیون این انتخاب را ناشی از تدبیر درست و به موقع خود می داند و از این حیث دوباره زبان باز خواهد کرد. اگر تیم ملی نتیجه نگیرد و از گروهش صعود نکند بازهم فدراسیون این حق را برای خودش قائل می شود که بگوید ما براساس درخواست مردم و نظر کارشناسان و پیشکسوتان سرمربی را تغییر دادیم تا تیم ملی نتیجه بگیرد! در دو حالت فدراسیون می تواند خود را برنده بازی مطرح شدن نام برانکو برای حضور روی نیمکت تیم ملی بداند. حتی اگر برانکو هم به تیم ملی ایران نیاید، بازهم مطرح شدن این نام فشار انتقادات از روی دوش فدراسیون را برمی دارد.

مهر

۳ ۴  
آی اسپورت
2019-11-24 23:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
پدر asqar
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۷
برانکو باید بیاد پرسپولیس تا خوارومار تاسیون رو سپوخته کنه، چیزی که الان باعث عصبانیت این جماعت شده این دوری از عادت چهارساله گذشته س:))))
۴
حسین
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۵۷
والا نصف مردم اصن دوسندارن این اخراجی مربی تیم ملی بشه
فرزاد مهریار
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۱۵
پاسخی به یک ادعا :
آیا سرمربی‌گری برانکو در تیم ملی امری خلاف اخلاق است؟
در یکی دو روز اخیر ، بعد از نتایج باورنکردنی مارک ویلموتس بلژیکی در تیم ملی و احتمال بالای حذف ایران در دور اول مقدماتی جام جهانی ، و نیز انتشار عکسی از محمدرضا صادق به عنوان یکی از محارم دولت حسن روحانی با برانکو ، گمانه زنی ها بر سر جانشینی برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی بالا گرفته . در این میان عده ای از منتقدان ، به صراحت از خلاف اخلاق بودن سرمربی شدن برانکو در تیم ملی حرف می‌زنند .
مدعای آنها بر این مبناست که چون برانکو در صف اول منتقدان کارلوس کی‌روش سرمربی‌ سابق تیم ملی بوده و در این راه دست به تخریب و سم‌پاشی علیه تیم ملی زده و باعث برهم خوردن اتحاد ملی و در نتیجه حذف تیم ملی در جام ملتهای آسیا شده . پس شایسته نیست کسی که با دروغ گویی و طمع‌کاری‌اش نسبت به نیمکت تیم ملی فوتبال ، زمینه جدایی سرمربی‌ سابق تیم ملی را فراهم آورده ، امروز پاداش رفتار زشتش را با رسیدن به آنچه که می‌خواسته بگیرد .
اما به سه دلیل واضح ادعای این افراد فاقد وجاهت عقلانی و اخلاقی و منطقی است :
۱- فاقد صلاحیت بودن همین افراد برای اظهارنظر در زمینه اخلاق :
این افراد که در زمره یک باند عظیم رسانه‌ای حامی سرمربی‌ سابق تیم ملی بودند ، خود از منظر اخلاقی هم افراد ناسالمی هستند و هم با فرض صحت ادعایشان تازه به همان چیزی معتقد هستند که برانکو ایوانکوویچ را متهم می‌کنند یعنی اخلاق ماکیاولیستی و اصل توجیه وسیله توسط هدف .
در مورد دو تن از این افراد (که از قضا هم در این سایت و هم در فضای مجازی مطالب آتشینی نوشته اند) شائبه های پررنگی از دلالی و باج خواهی از مدیران باشگاه‌های فوتبال مطرح است . دیگری قلمش را به آقای مربی پیتزا فروش اجاره داده بود ، و آن یکی خانم در عین بی‌شرمی تا مدت‌ها به دروغ خود را هوادار دل‌خسته و «اشک ریز» پرسپولیس‌‌ معرفی می کرد!
و نیز این افراد که گعده معروفی در برج ایران زمین داشتند ، با ایجاد فضای دو قطبی کاذب ، باعث شدند که سرمربی سابق تیم ملی که اهل کشور پرتغال بود و سالیان دراز در اروپا به عنوان مهد دموکراسی و آزادی و لیبرالیسم کار و زندگی کرده بود ، مبدل به یک مستبد شرقی و سلطه‌گر با روحیاتی ایرانی شود .
این افراد در توجیه رفتارشان در تخریب دیگران با هر وسیله‌ای ، معتقد بودند که چون هرگز کسی در سطح کارلوس کی‌روش مربی‌ ایران نخواهد شد ، پس در راه هموار کردن مسیر سلطه مرد پرتغالی هر کاری جایز و بلکه واجب است . قطعا چنین افرادی که مرزهای رفتار اپورتونیستی را هزاران کیلومتر جابجا کردند ، حق ندارند دیگران را به علت به کار بردن ایده های ماکیاولیستی سرزنش کنند .
بماند که تصادفاً (!) اکثریت این افراد حامیان یک تیم خاص بودند و بارها از خلال تهدیداتشان این مسئله که با توفیق کارلوس کی‌روش ، سرمربی‌ موفق پرسپولیس‌‌ باید برای همیشه از ایران برود ، دم خروس را عیان می‌ساختند
۲: ادعای این افراد مبنی بر اینکه برانکو دست به عمل خلاف اخلاق برای نتیجه نگرفتن تیم ملی زد به کلی عاری از حقیقت است :
با بررسی و ریشه یابی علل جنگ برانکو ایوانکوویچ سرمربی وقت پرسپولیس‌‌ با کارلوس کی‌روش سرمربی آن روزهای تیم ملی ، در می‌یابیم که سرمربی‌ پرسپولیس با دستور عجیب کارلوس کی‌روش مبنی بر اینکه ملی پوشان علاوه بر اینکه در مدت بدن‌سازی تیم‌ها نباید در اردوی تیم باشگاهی حاضر شوند و نیز مداخلات نابجایی ایشان که خواستار آن بودند که تیم‌ها از امکانات مرکز پزشکی ورزشی ایفمارک استفاده نکنند ، به شدت مخالفت کرد . در آن زمان شایعات تلخی مبتنی بر کمک رسانی پنهانی سرمربی تیم ملی به دوست «پیتزا فروشش» علیه پرسپولیس‌‌ برای شکست دادن این تیم و ناکام گذاردن دستاورد تاریخی برانکو ایوانکوویچ که همانا به قهرمانی رساندن پرسپولیس‌‌ پس از ۸ سال و در حالی که در اوایل فصل این تیم قعر نشین لیگ بود ، فضای جامعه را پر کرده بود . مسئله‌ای که در آن زمان با رفتار طعنه آمیز همین آقایان اخلاق مدار به شکل تلویحی تایید می‌شد و تا مدت‌های مدیدی هم نه جناب سرمربی تیم ملی و نه رفیق پیتزا فروش آن را تکذیب نکردند .
در چنین فضایی برانکو ایوانکوویچ ناچار به شکستن سکوت خود شد و در مصاحبه ای اعلام کرد : «گویا سرمربی‌ تیم ملی دوست دارد قهرمان لیگ را خودش معرفی کند» و این موضوع با واکنش آتشین کارلوس کی‌روش همراه شد . البته که مرد کروات هم با ادعای زشت و ناپسند چاق شدن ملی‌پوشان در اردوی تیم ملی مرتکب رفتاری خلاف اخلاق شد اما تداوم دشمنی های سرمربی‌ تیم ملی با پرسپولیس‌‌ که اوجش خط خوردن سبد جلال حسینی به بهانه واهی عدم همراهی تیم ملی در اردوی ریکاوری تیم ملی بود ، نشان داد که مرد پرتغالی به ورطه استبداد شرقی افتاده و هر روز بیشتر در قالب یک رهبر تمامیت خواه فرو می‌رود .
با بررسی کلیت همه جانبه و به دور از نگاه رنگی این ماجرا ، متوجه خواهیم شد که این ادعای آقایان به کلی پرت و خلاف و عاری از حقیقت است .
۳- برانکو ایوانکوویچ پیشگویی سرمربی پرتغالی را محقق کرده و با برنامه ریزی قبلی بعد از پیروزی در جنگ قدرت به کمک هواداران پرسپولیس ، خود بر مسند تیم ملی نشست :
این یکی از همه خنده دار تر است . در این فاصله برانکو از پرسپولیس جدا شد ، به الاهلی عربستان رفت و از آنجا هم اخراج شد و حالا احتمال دارد سرمربی ایران شود . تیم ملی هم بعد از ناکامی در جام ملتهای آسیا سراغ مربیان دیگری رفت ، با هروه رنار به توافق رسید ولی به علت اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال (تحت فشار همین آقایان خبرنگار با اسم رمز اینکه برانکو ایوانکوویچ اینده سرمربی‌ تیم ملی است) عجله داشتند تا سرمربی آینده تیم ملی را زودتر معرفی کنند ، هروه رنار که در آن موقع سرمربی وقت تیم ملی مراکش بود مانع از اعلام زودهنگام سرمربی‌گری اش در تیم ملی شد . سپس مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی تیم ملی ایران شد و به رغم خوش‌بینی های اولیه ، در نهایت با دو شکست تلخ جایگاهش را متزلزل دید . با استدلال این آقایان همه این اتفاقات یک برنامه ریزی دقیق بوده تا در نهایت برانکو سرمربی‌ ایران شود ! استدلالی که تنه به تنه حرفهای علی اکبر رائفی پور و حسن عباسی می‌زند .
در جمع‌بندی این بحث باید نتیجه گیری کرد که این افراد با این سطح از استدلال های کودکانه و مقدمه های دروغ بیش از هر چیز دو رویی و ریاکاری خود را نشان می‌دهند .
۱
بابک66
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۴
ما از مرحله اول گروهی حذف شدیم، این دلار حروم کردنا بخاطر منحرف کردن افکار عمومیه، بحرین و عراق آنچنان ضد فوتبالی در تهران به نمایش بذارن که دوتا 90 دقیقه که هیچ،900 دقیقه هم بازی کنیم نتونیم بهشون یه گل بزنیم. اومدن برانکو هم اصلا به تیم ملی کمکی نمیکنه، چراکه اولا الان برانکو جایگاهی در بین نیمی از هواداران فوتبال ایران نداره و به اصطلاح رنگی شده، دوما عده ای از خبرنگاران نیومده شمشیر رو برای برانکو از رو بستن.سوما برانکو به سبب خصومت هایی که با عده ای از بازیکنان فوتبال ایران داره نمیتونه از تمام ظرفیت فوتبال ایران استفاده کنه، چهارما برانکو بر خلاف کیروش مربی توصیه پذیریه، پنجما ما یک بار ب بهترین نسل فوتبالمون با برانکو این مسیر رو طی کردیم...بهتره در مقطع فعلی مارکار آقاجانیان و نکونام رو موقتا بذاریم به عنوان کادر فنی تا بلکه با اندوخته ای که از زمان کیروش بجا مونده شاید صعود کنیم از دور اول گروهی و بعد کار رو بسپریم به یه مربی درست حسابی در صورت صعود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر