فهرست
«عادل» برای دیگران، «ناعادل» برای ما
«عادل» برای دیگران، «ناعادل» برای ما

«عادل» برای دیگران، «ناعادل» برای ما

آی اسپورت – اتفاقاتی که در برنامه دیشب 90 افتاد باعث اعتراضات هواداران استقلال و تراکتورسازی به عادل فردوسی‌پور شده است. هواداران استقلال از ادعای فردوسی‌پور مبنی بر محرومیت تعمدی سرور جپاروف عصبانی‌اند و معتقدند او به دلیل علاقه قلبی‌اش به پرسپولیس سعی در تخریب استقلال و ایجاد مشکل برای این تیم دارد. ضمن اینکه محتوای مصاحبه صمد مرفاوی هم کاملا علیه مدیریت باشگاه استقلال بود.

از سوی دیگر تاکید فردوسی‎پور بر اتفاقات فرودگاه تبریز در بازی رفت تراکتورسازی و پرسپولیس هم باعث خشم هواداران تراکتور شده است. آنها هم مدعی‌اند مجری برنامه 90 هوای تیم‌های پایتخت را دارد وگرنه نباید یک توهین و فحاشی را که به ادعای خودشان 100 نفر بیشتر در آن شرکت نداشتند با توهین 60 هزار نفری در ورزشگاه آزادی مقایسه می‌کرد!

از طرفی پرسپولیسی‌ها هم مدت‌هاست که از عادل دل خوشی ندارند. آنها همچنان نقش پیگیری برنامه 90 درباره حاشیه‌های باشگاه پرسپولیس را در حذف تیم‌شان از آسیا و جام حذفی موثر می‌دانند و او را دشمن پرسپولیس و برانکو می‌دانند.

حالا سوال این است که عادل دقیقا در کجای این دعواها ایستاده است؟ او با پرسپولیس مشکل دارد یا استقلال یا تراکتورسازی؟ کدام یک از این وصله‌ها به او می چسبد؟ چرا هواداران هر باشگاه، پس از این که فردوسی‌پور در برنامه‌اش از تیم آنها انتقاد می‌کند متهم به دشمنی با آنها می‌شود؟ آیا صرفا به دلیل این که او وظیفه و رسالت خبرنگاری و روشنگری خود را انجام می‌دهد باید متهم به رنگی بودن و طرفداری از یک تیم خاص شود؟ اتفاقا فردوسی‌پور دیشب درباره اتفاقات و تحولات باشگاه سپیدرود هم افشاگری‎هایی کرد. با منطق دوستان، آیا باید او را دشمن سپیدرود و رشتی‌ها هم دانست؟

ماجرا به همین سادگی است. این منطق تمام هواداران فوتبال در ایران است. افشاگری و انتقاد خوب است اما نه علیه ما! فردوسی‎پور فقط وقتی عادل است که به مشکلات رقیبان ما و دیگر تیم‌ها بپردازد ولی اگر درباره باشگاه مورد علاقه ما افشاگری کند ناعادل است!

۴۶ ۲۵  
آی اسپورت
2018-01-02 15:37:00
نظر دهید

۲۵ نظر
علی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۴
هیچکدوم برادر! عادل یه پرسپولیسی محض هست! چطور اتفاقا فرودگاه تبریز که صد نفر رقم زده بودن کامل بررسی مرد ولی این کار سازمان یافته برنامه ریزی شده که شصت هزار نفر انجام دادن داشت توجیه می کرد حالم دیگه از عادل بهم می خوره
حرف حساب
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۷
اتفاقا نکته قضیه همینجاست، عادل فقط به فرودگاه اشاره کرد در حالیکه تو استادیوم یادگار هم هزاران نفر شعارهای خلیج ع و غیرملی سر دادند! ایرانی بودن لیاقت میخواد که در هر وجود پست و بی ارزشی این افتخار وجود نداره! هر کی مشکل داره گورشو گم کنه و به آذربایجان یا ترکیه بره! ولی اگه موند غلط میکنه بر علیه ملیت این سرزمین شعار بده! سوزش این بدبختها اینجاست که سه ساله دارن زیرسرورشون دست و پا میزنند که یواشتر....!
افشين
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۰۲:۰۱
بعضي وقتها يه اتفاق واكنش زيادي در بر داره وربطي به تعداد نداره مدتي هست كه تو تبريز از ترس تماشاگران تراكتورتماشاگران رقيب به استاديوم نمي رن خود من در تبريز مسافر بودم وبازي را از تلويزيون ديدم . سال پيش كه تو اون ورزشگاه كوچك توهين كرديد و سر رادو را شكستيد و...امسال هم از پروين كه اسطوره اين مملكته وحضور نداشت تا خوردبين ومرحوم نوروزي از توهين تراكتوري ها در فرودگاه واستاديوم در امان نبودن وشكسته شدن شيشه ماشينهاي نمره تهران وپرسپوليسيها وحتي توهين در بازي با گسترش فولاد خيلي بايد ساده لوح باشيد كه فكر كنيد اينا سازماندهي شده نيست ودر اخر عقده تا جايي كه هنوز به بازيكني كه سربازيش تموم شده كارت نمي دهند اينا همه زير سر اجرلو هستش كه به اهدافش در تبريز برسه وگرنه در گذشته اين دو تيم خود را از يك خانواده مي ديدن ودر بازي به اتفاق هم را تشويق ميكردن. كنشهاي كوچك هميشه باعث واكنش بزرگتر ميشود در جريان حمله عده اي به سفارت سعودي به نا حق خارج از ضرر درمسائل سياسي در فوتبال هم بسياري متضرر شدن
۷
saman207
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۴
از همون لحظه‌ای شما و البته ما له له شدیم و خراب خراب که افرادی مانند عادل خان فردوسی پور به عنوان اصحاب رسانه، حتی جرئت نمی کنند به صورت خیلی ملو هم رفتار هوادارای تراکتوری رو تقبیح کند! از لحظه ای این جامعه به گند کشیده شد که شمای اصحاب رسانه ضعیف کشی را رواج دادید!! جناب عادل خان فردوسی پور، که با یه مدرک ارشد شدی عضو هیئت علمی تاپ ترین دانشگاه ایران، رفتار خودتو ببین! در یک شب واحد چگونه با دو نماینده رفتار کردی؟!! چه فرقی بین قاضی زاده، نماینده گلابی خور آذری زبان، و اون بنده خدای رییس نمیدونم کمسیون عمران وجود داشت؟؟!! یکی رو آوردی روی خط و ... ولی حتی جرئت نمی کنی از دومی اسم ببری!!!

همۀ عالم و آدم میدانند که لیدرهای عصر جدید این فوتبال چه کسانی هستند و از چه طبقه‌ای؟؟!! ای کاش به همان اندازه ای که با کنایه و طنز به لیدرهای می تازی، جرئت داشتی تا به کسانی که این لیدرها را به کار می گمارند، بتازی!

شما، اصحاب رسانه و ورزشی و ملت فهیم (!!)، وقتی توانستید انصاف را رعایت کنید، وقتی توانستید به خاطر چند روز بیشتر بر مسند قدرت بودن دروغ نگویید، آن وقت له له نمی شوید!!!

راستی! هنوز هم ادعا دارید ما بهترین تماشاگران دنیا را داریم؟!!!
حمید
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۳۱
آفرین. واقعا راست میگی! چطوری با مدرک کارشناسی ارشد شده عضو هیات علمی شریف؟
۲
حرف حساب
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۵۰
هیات علمی چیه برادر؟ این دوزار سواد نداره! از بس فوتبال دیده هر چی هم خونده بود پریده! این فقط اونجا زبان تخصصی رشته های مهندسی میگه! به عنوان حق التدریس! جان عزیزت احترام و عزت استاد و هیات علمی رو دیگه لگدمال نکن!
۷
امید از تفت
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
من که نود ندیدم ولی توهین تراکتوریها از 100 نفر در فرودگاه شروع شد و به توهین و شعارهای سیاسی و ضدایرانی و ضد انسانی چند هزار نفری در ورزشگاه ختم شد. توهین 100 نفری فرافکنی است. قانون فیفا بخواد اجرا بشه تیم تراکتور را باید دو سه دسته بفرستند پایین تر لیگ دو و سه. ولی اینجا همه چیز با سیاسی بازی و سیاسی کاری و مصلحتی حل و فصل میشه.
تا ابد آبی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۵۰
سوراختور رو بفرستن دسته پاییین تر اونوقت لنگیا رو کجا بفرستن نود دیقه به آذریا بصورت هماهنگ شده توهین کردن؟
۴
در جواب تا ابد آبی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۱
ادب که نداری!
اما اینو بدون کسانی که به فرشته کریمی توهین کردن باید با این منوال از زندگی ساقط بشن چون وحشیانه رفتار کردن با خانمی که گفته من پرسپولیسی هستم!
محمد
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
آفرین . حقیقتا که حرف حق را زدید . متاسفانه مردم ما انتقاد پذیر نیستند و هر انتقادی را از روی دشمنی منتقد میدانند . مردمی که اگر به کار های خود در روز نگاه کنند سراسر بی فرهنگی میبینند در حالی که این بی فرهنگی را از دیگران میدانند و خود را بافرهنگ قلم داد میکنند .
۶
حمید
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۱
من همیشه دست هر کسی رو که با فساد مبارزه کنه می بوسم. این رو قبلا به سایر نویسنده هاتون هم گفتم. کار شاقی هم نمی کنم. وظیفه اخلاقی من و بقیه است. بنابراین از همه انتظار دارم وقتی کسی با فساد مبارزه می کنه ازش حمایت کنند و اگر نکنند از نظر من متهم هستند؛ حداقل به ریاکاری و تزویر و حداکثر به مشارکت با مفسدین. حالا از نظر شما لحظاتی نبوده که عادل سکوت کرده در حالی می تونست از کسی که داره با فساد مبارزه می کنه حمایت کنه؟ آیا درگیری طاهری با اسپانسر مبارزه با فساد نبود؟ آیا طاهری برای برگشتن 15 میلیارد مسروقه مون تلاش نکرد؟ پس اگه واقعا دلش می سوخت و با فساد مشکل داشت چرا حمایت نکرد؟ آیا بجا نبود فقط یک آیتم درباره اسپانسر و کارهاش بسازه؟ بجا نبود که به دریدگی و بی پردگی دزدی اسپانسر معترض بشه؟ اسپانسری که ته حرفش این بود که می دزدم چون زورشو دارم. مگه 15 میلیارد رقم کمی بود؟ یا قشری که این پول ازشون دزدیده شده ارزششو نداشتن؟ یا شایدم اصلا عادل نمی دونست؟ این رو هم در نظر داشته باشید که اون موقع نه بحث پرونده طارمی و ریزه مطرح بود و نه بحث گولج. بنابراین ما با مدیری روبرو بودیم که تمام کارنامه اش پاک بود. اما عادل خان از همین مدیر هم حمایت نکرد و همه تمجیدهای ریاکارنه اش رو برای وقتی گذاشت که دیگه سر کار نبود.
من از هفته پیش نود رو گذاشتم کنار و دیگه نگاهش نمی کنم نه به خاطر استدلال هایی مثل حاشیه سازی در آسیا یا جام حذفی. بلکه فقط به خاطر این که مردی رو که داشت برای برگردوندن پولمون تلاش می کرد تنها گذاشت. حدسم خودم اینه که می ترسید اگر طاهری در مقابل اسپانسر موفق بشه بعدش نوبت خود صدا و سیما برسه. برای همین ترجیح داد تا در مقابل حق خوری آشکار اسپانسر سکوت کنه و از طاهری هم حمایت نکنه. ببخشید من دیگه به همچین آدمی اعتماد ندارم
شاهین ((اصلی))
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۳
دمت گرم..
ناعادل آدم رسانه میلی ست
به هدایتی میدان میده اما از علی کریمی فاصله می گیره
درباره گولچ حرف زد تا طاهری را ببره زیر سوال اما درباره مگویان حرفی نزد
درباره علی دایی حرف زد اما درباره بدهی مرفاوی سکوت کرد تا اعتراض پرسپولیسی ها را به کرات شنید و دستپاچه یه چیزی تهیه کرد اما از کسر شش امتیاز باشگاه استقلال حرفی نزد!
۷
علی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۱
عادل ممکنه برای استقلال و پرسپولیس بعضا خوب بوده باشه منتها برای تراکتور هیچ وقت خیرش نرسیده!!!!
۸ ۱
امیرحسین
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۵۳
تراکتوریا سر و پاشون دوزار خیر نیست همش شر و بیغیرتیه، اون وقت عادل چی خیری بهشون برسونه! الان تمام شهرهای مملکت دارن برای حقشون اعتراض میکنن این بیعرضه های بدبخت صداشون درنیومده، فقط دنبال این هستند که چند نفر تو استادیوم به ما گفتند اشک! یعنی .... تو اون سطح فهم و شعور!
۹
سامان
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۵
اون وقت كه اوج اختلاف مرفاوی با استقلال بود و هر روز مصاحبه میكرد و استقلال هم تو روزهای بد بود عادل یك كلمه حرف نزد حالا كه همه چی تموم شده و پرونده بسته شده یه مصاحبه الكی گرفته اونم واسه بستن دهن دیگران كه هیچ مشكلی هم واسه استقلال درست نكرد ولی تو هر برنامه یك ساعت رو پرسپولیس زوم كرد اونم شب تو دو تا بازی مهم و كلی ضربه زد توی هیچ بازی نبوده تو تبریز كه فحاشی شدید به تیمهای مهمان نشده باشه ولی عادل از ترسش حرف نزده
Sima
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۹
هنوزم شما دارید در حمایت از فردوسی پور مطلب می نویسید؟
دیگه همه فردوسی پور رو شناختن اون فقط و فقط به فکر منافع خودشه و طرفدار هیچ تیمی هم نیست یه سفره ای توی صدا وسیما پهن شده عادلم 18 ساله نشسته پاش. رسالت خبرنگاری عادل فقط برای بعضی مسائله؟ آیا رسالت خبرنگاریش ایجاب نمیکنه یه بار یه ایراد از این همه کارهای عجیب کیروش بگیره؟ همه مربیان قبلی تیم ملی مشمول رسالت خبرنگار عادل شدن به جز کیروش که نود تریبونش بوده همیشه
مهمترین مشکل باشگاههای ما بی پولیه که پیامدش 100 تا مشکل دیگست که فردوسی پور طبق رسالت خبرنگاریش همیشه 100 تا رو بررسی میکنه مجرمم پیدا میکنه خودشم حکمو میده ولی هیچ وقت سراغ مشکل اصلی که حق پخش و صداوسیمای دزد هست نمیره
اگه صدا و سیمای ما داره رسالتشو خوب انجام میده پس 90 هم به عنوان یه برنامه مهم صدا وسیما داره کارشو درست انجام میده
شبکه های اجتماعی رو قطع میکنن تا فقط صدا و سیما رسالت اطلاع رسانیشو انحام بده فکر میکنید عادل مشکل داره با این قضیه؟نه چون خودشم سر قضیه طاهری مطالبی که تو شبکه های اجتماعی علیهش نوشتن رو مسخره کرد و گفت عده ای شوریدگان درست مثل خس و خاشاک
حالا همه بیان به به و چه چه که عادل دیشب تو 90 درجه به فیلترینگ شبکه های اجتماعی تیکه پروند آی دمش گرم که چقد شجاعه
در شهری چون بهشت به کی سلام کنم؟
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
بگذاریم برای خود داستانی از جنس فونبال بنویسیم؛ سرودی از جنس شوربختی و عشق.

اپیزود اول

داستان آلیس در سرزمین عجایب

داستان جوانی که پروانه‌وار، واله شمع فوتبال، بر خیابان‌های سرد تهران با توشه‌ای از توانایی‌های خویش در دیلماجی یک زبان خارجی، پابر روزنامه‌ای به نام «جهان فوتبال» نهاد. نام‌هایی چون اردشیرلارودی، پژمان راهبر و… برتارک آن می‌تابید..یادم رفت بگویم این‌ها فقط سرقفلی این ملک را داشتند. این مکان مالکی داشت به نام مهدی تاج.

شعارشان این بود: قطب‌زدایی از فوتبال ایران….اجازه دادن به شکوفایی خلاقیت در فوتبال شهرستان‌ها. تا اینجای کار شعارخوب ودلگرم‌کننده‌ای برای جوانانی بود که سال‌ها سودای این امر را داشتند.

در این راه هرکس قرار شد چون صوفیان دشت طریقت از وابستگی‌های خود بگذرد. آلیس از رنگ مورد علاقه خود گذشت، قرمز وجودش را کشت و در راه شکل‌گیری این جریان فکری دهه هفتاد هجری شمسی همراه شد؛ جریانی که به یقین در صاف کردن قهرمانی‌های مداوم تیم‌های شهرستانی در این سال‌ها نقش پررنگی ایفا نمود. در این برهه هم قرمز و آبی نک و نکی کرده خرقه عادتی نموده و تکی‌پران قهرمانی‌هایی عرضه نمودند.

و اما آلیس داستان ما که به مدد اشتیاق فراوانش به فوتبال و تسلطش بر زبان انگلیسی توانسته بود نقش اول گزارش‌های فوتبال خارجی و نقش سوپاپ اطمینان فوتبال در صداوسیما را کسب کند به مدد حمایت بعضی مدیران شبکه ۳ سیما (که بعدها حتی عضو هیئت مدیره تیم آبی شدند) توانست ابزار رسانه‌ای خوبی در این امر باشد و داستان آنچنان پیش رفت که تو دانی و من.

اپیزود دوم

گالیور درسرزمین لی‌لی پوت‌ها

گالیور داستان جدید ما ناگهان خود را در سرزمین لی‌لی پوت‌ها یافت. لی‌لی پوت‌های حقیری که درگیر دلالیسم، فسادهای مالی، زدوبندها و مراودات سیاسی – نژادی و قومی خود بودند. آنقدر حقیر که وقت نداشتند به بالای خود نگاه کنند. گالیور از آن آسمان داشت به آنان می‌خندید. گالیور پس از مدتی از بیکاری خودش خسته شد. بدنبال تنوع می‌گشت.ناگهان فکری به ذهنش رسید، شروع کرد به سربه سرگذاشتن لی‌لی پوت‌ها. آخ چه کیفی می‌داد. لی‌لی پوت‌ها پر بودن از سوتی‌های جالب. هر هفته یکشنبه‌ها این داستان ادامه داشت. داستان از وقتی بامزه‌تر شد که الکساندرگراهام بل، این توانایی را به او داد که بتواند در یک استودیو صدای چند لی‌لی پوتی شنیده شود. هر دوره‌ یک لی‌لی پوت سیبل می‌شد. اصلا مهم نبود چه کسی باشد. هر چقدر هیزم آتش دعواشان بیشتر می‌شد خنده‌دارتر بود. .جالبی کار هم در این بود در سال میمون یک لی‌لی پوتی سمبل عشق بود و در سال اسب همان لی‌لی پوتی سمبل نفرت. ملقمه‌ای از تراژدی و کمدی هم این وسط گاهی اضافه می‌شد تا هیجان کار حفظ شود.

بعد از مدتی گالیور داستان ما از بقایای یک کشتی شکسته یک کتاب پیدا کرد:

تاریخ تمدن، یونان باستان. نوشته ویل دورانت: زئوس خدای خدایان

اپیزود سوم

چه می‌کنه این زئوسسسسس… از این به بعد تقدیر انسان‌ها و لی‌لی پوت‌ها در دستان من است. از امروز به بعد من پادشاه خدایان و فرمانروای تمام زیارتگاه‌های واقع در کوه المپ هستم. این نجوای درونی به او می‌گفت که دیگر گالیور نیست. و باید نقش زئوس فوتبال را به عهده بگیرد.

او تنها شده بود و عاشق خواننده‌ای در آنسوی آب‌ها که دائم می‌گفت: «من مرد تنهای شبم؟»

تغییرات در راه بودند. حالا او قرار یکشنبه‌های خود را به دوشنبه تغییر داده بود. برای رعایای خود مسابقات گلادیاتوری (پیامکی) ترتیب داده بود که در آن طلا هبه می‌کرد. جدیدا او از تلخک و ملیجک خوشش می‌آمد؛ شروع کرد به معاشرت با آنها. یکی از آنها خیلی به دل می‌نشست. از همه هم تودل‌بروتر بود و در پاسخ به هرسوال زئوس فقط می‌خندید. زمان می‌گذشت و می‌گذشت. زئوس خدای خدایان ولیکن هربار که مورد هجمه قرار می‌گرفت، باید به همگان دوباره اعلام می‌کرد که من بری از رنگ قرمز هستم نگاه کنید این هم نتیجه‌اش و در سرگشته‌ترین احوالات تیری آتشین به اردوگاه قرمزپوشان پرتاب می‌کرد.

اپیزود چهارم

شورش گیگانت‌ها

گیگانت‌ها هیولاهایی بودند که تعداد آن‌ها صد نفر برآورد شده‌ بود. آن‌ها به دستور گایا برای بازپس گرفتن سلطنت و قدرت تیتان‌ها به زئوس و دیگر المپ‌نشینان حمله کردند. بعد از اینکه پیشگویی شده بود هیچ‌یک از گیگانت‌ها بدست ایزدان از بین نخواهند رفت و برای شکست دادن هیولاها به یک فانی نیاز است، المپ‌نشینان از هراکلس تقاضای کمک کردند و با همکاری یکدیگر توانستند آن‌ها را شکست دهند.

(داستانهای متعدد حملات هدفمند از مربیان معروف و رجال سیاسی و اقتصادی به شبکه سه سیما در دهه ۸۰)

اپیزود پنجم

کی‌روش خان

می خواهم داستان را خلاصه کنم: زئوس، خدای خدایان، در گذر زمان، کائنات، ملیجک و تلخک را کنار زده است و برای اداره لی‌لی پوت‌ها از یک خان بعنوان مباشر خود استفاده نموده است. کی‌روش خان…نقش اول فیلمفارسی ما…خوش تیپ…مرد عمل…لوطی مسلک …عیبش در این بود که طوفان دریایی او را به جزیره قصه ما آورده بود و مخالفانی داشت و موافقانی. کی‌روش خان چون همزاد هندیش، سلمان خان، هرجا که جا داشت دشمنانش را به زانو درمی‌آورد و هرجا کم می‌آورد، سر ندبه به درگاه خداوند خویش می‌سایید. فرمانی از آسمان فرارسید؛ هیچ‌کس حق مخالفت با خان کی‌روش را ندارد.

پرده آخر

لی‌لی پوت‌ها مشغول کارهای خود بودند .اما در این میان انسان‌ها و بعضی از خدایان شروع به مخالفت کردند. در اردوگاه قرمز موجودی ظاهر شد که ظاهر آرامی داشت و برای هیچ‌کس احساس ترسی ایجاد نمی‌کرد. او از سرزمین خرواتسکا آمده بود، یک جوجه اردک زشت.

اما با گذشت زمان این موجود بی‌آزار تبدیل به هیولایی برای المب‌نشیان شد: «اژدهای تایفون» – هم او که داس را از چنگ زئوس در آورد.

آب به لانه مورچگان افتاد

در شهر همهمه شد. نه از خان کی‌روش کاری ساخته بود، نه از زئوس، چرا که تایفون تاندون‌های دست و پای زئوس را قطع کرده و او را بر روی شانه‌های خود گذاشت و از طریق دریا به غاری در سرزمین کیلیکیه حمل کرد. حال نوبت فرزندان زئوس بود که به کمک او بیایند. زئوس، خدای خدایان، به بشر خاکی محتاج شده بود.

آری فرزندان زئوس، زئوس محتاج شماست. بشتابید. زئوس محتاج چنگ و انگشت و قلم‌هایتان است. از هر وسیله استفاده کنید تا آشیانه تایفون را سست کنید.

و فراموش نکنید: «هدف وسیله را توجیه می‌کند»
به والله
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
ازنده تمام ورزشی نویسان ایران باسوادتری
۴
Kean
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۵۰
فردوسی پور سالهاست با استقلال مشکل داره،طرفدارای پیروزی فقط امسال با فردوسی‌پور مشکل پیدا کردن،که اونم فردوسی پور قصد درست کردن مسایلو داشت و علیه تیم محبوبش کار نکرد،هیچوقت یادم قیافه فردوسی پور بعد از برد ۳-۰استقلال تو دربی ،تو اولین برنامه نودش یادم نمیره که نای حرف زدن نداشت،ویا وقتی فینال حذفی رو پیروزی به سپاهان تو آزادی باخت و استقلال هم همزمان با برد فولاد قهرمان زودهنگام لیگ شد،بعداز بازی که ایشون گزارشگرش بود و پیمان یوسفی مجری،ایشون به کما رفته بود،یوسفی یه بار صداش کرد جواب نداد،یوسفی گفت عادل مثل اینکه ناراحتی،گفت نه فقط بخاطر مهدوی کیا ناراحت شدم،فردوسی پور از اول برنامه اش ریشه استقلال رو میزنه،اینو دیگه همه میدونن،تراکتوری ها هم حق دارن،به هر حال فردوسی‌پور تیم محبوبشو محکوم نمیکنه
فروبی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۵۵
ببند عمو، ببند...
علی زارع
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
عادل طرفداری هیچ تیمی رو نکرده
فقط حکومتی شده
مثل قبل مردمی نیست
۵
کارن
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۰۴
عادل.....مردی از سیاره مریخ...مردی..نترس وشجاع...مردی پر انرژی...صاف وصادق...پاک پاک... آن مردآمد تا فوتبال مارو نجات بده .وقتی عادل اومد رانتهای قدرت ومافیا تمام فوتبال مارو قبضه کرده بود..کوتوله های بی سواد دلالها ورانتهای فساد تمام فوتبال مارو احاطه کرده بودن....عادل اومد ومبارزه رو شروع کردچون عا ل از جنس فوتیال بودوبدرستی نقاط ضعف رو نشونه میگرفت وحرفهای قشنگی میزد پلیدیها وزشتیها ی فوتبال وادمهای فسادو رو میکرد همه دوسش داشتن وشدیدا ازش حمایت میکردند...عادل اومد تا مافیایی که عادل فکر میکردیه موجود درنده وخشمگینه نابودش بکنه...واقعا خوب بود ..آروم آروم رسانه های نوشتاری هم شروع به حمایت از عادل کردن حامیان عادل بیشتر وبیشتر شدند دست دلالها یکی یکی رو شد ترس وحشت نود عادل. باعث شد فاسدین ومافیا ورانتها کوچیک وکوچیکتر بشن در عوض عادل ودوستاش بزرگ وبزرگتر شدن......دیگه عا دل ونود آنچنان بزرگ شدند که حرف اول فوتبال بودند حتی مدیران فدراسیون بدون تایید عادل جرات آب خوردن نداشتن.......دیگه عادل شده بود قدرت اول....عادل که اومد نابود کننده مافیا بشه..خواسته یا ناخواسته شده قدرت اول وشاید هم مافیایی فوتبال.....عادل دلالها ورانتها رو نابود کرد تا به اون موجود درنده برسه ونابودش بکنه ..اما وقتی به ته مبارزه با مافیا رسیدهیچ موجود درنده ایی ندیدتواین فکر بود که اون موجود کجاست ؟کیه؟...غافل از اونکه حالا خود عادل شده نشسته جای اون موجود درنده.....شاید خودش هم نمیدونست..اما خیلی ها میدونستن که دیگه عادل شده قدرت اول پشت پرده فوتبال مافیایی ما...دیگه نه قلعه نوعی با اون علی معروفش جذابیتی داشتن نه کفاشیان وخنده هاش ونه تاج وباند اصفهانیش..حتی آجرلو وباند لرستانی وعزیز مخمدی وباند شیرهزی وبهروان وباند شمالی واصفهانیان باندآذری زبانهاو......هیچکدوم نه جذابیتی دارن نه قدرتی....همشون در طول این سالها با یک اشاره عادل ونود به بایکلنی فوتبال پیوستند...حالا دیگه این عادل ونوده که شده حرف اول. هوادار....این عادله که دوشنبه هر هفته دادگاهشو باز میکنه واهالی فوتبالو بجون هم میندازه .....این عادل که به همه دیکته میکنه کی بهترینه....دایی بااون غرورش ..کریمی. مجیدی...خدا اد...پروین ..پورحیدری...روشن..مایلی....کسی هست که به قدرت عادل معترف نباشه...این بزرگان فوتبال که هرکدومشون میلیونها حامی دارن..میتونن بدون عادل حتی یه مدرسه فوتبالو ا داره بکنن...خواسته یه ناخواسته عادلی که نابودکننده مافیا بود....شده مافیایی اول فوتبال ما..نمیدونم. کی واز کجا واز کدوم سیاره....یه مریخی دیگه باید پیدا بشه..یه عادل دیگه از یه سیاره دیگه بیاد تا این موجود واین زیبای خفته.....نه درنده وخشمگین......این مافیایی جدید فوتبال رو نابود بکنه....واقعا میشه امیدوار بود....
نوید
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۴۴
همه دارند نظر یادداشت نویس را تایید میکنند. هر کس طرفدار هر تیمی هست میگوید عادل بر ضد تیم او و مدافع تیم دیگر است. توجه هم نمیکنند که با این استدلال عادل باید بر ضد همه تیمها و هوادار همه تیمها باشد. نقیض غیرممکن. فکر کردن کار سختی است اما حرف زدن آسان است.
۱
حمید
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۲۴
چند تا کامنت بالاتر می تونی نظر منو در ارتباط با ماجرای طاهری و اسپانسر بخونی. لازمه بهت یادآوری کنم ماجرای دزدین پول هوادارا شامل استقلال و تراکتور هم می شد و من پرسپولیسی وقتی می گم عادل در مقابلش سکوت کرد این انتقاد شامل سکوتش در مقابل تضییع حق هواداران استقلال و تراکتور هم میشه. اینو گفتم تا بهت یادآوری کنم اینجوری ها هم نیست که همه انتقادها از روی تعصب به تیمم باشه. عادل خان باید جواب بده چرا در مقابل دزدیده شدن پول استقلالی ها سکوت کرد؟
۲
حسین اهوازی
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۵
عادل طرفدار تیم خاصی نیست ولی بیشتر دنبال سیاهیهای فوتباله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر