فهرست
سیدجلال برابر ازبکستان شارژ می شود/ از تاشکند تا تاشکند
سیدجلال برابر ازبکستان شارژ می شود/ از تاشکند تا تاشکند

سیدجلال برابر ازبکستان شارژ می شود/ از تاشکند تا تاشکند

آی اسپورت- پیروزی برابر ازبکستان در تاشکند یعنی تیم ملی یک گام دیگر و شاید هم بیشتر به روسیه نزدیک تر شده است. تک گل جلال حسینی، 3 امتیاز را به حساب تیم ملی واریز کرد و دقیقا همین مقدار امتیاز را از جیب صدرنشین بیرون کرد و با همین ضربه ازبکستان دیگر صدرنشین نبود و این رتبه به تیم ملی تعلق داشت.

اما برای جلال حسینی، تاشکند شهر آرزوهاست. بهترین مدافع یک دهه اخیر فوتبال ایران، در بازیهای مان برابر ازبکستان شارژ می شود و به تنهایی همه کار می کند. او حالا با زدن 2 گل به این تیم، بعد از علی دایی بهترین گلزن تاریخ ایران به ازبکستان است ولی حسینی جز این دو گل، یک شاهکار دیگر هم دارد یعنی بردن تیم ملی به جام جهانی برزیل.

 

جام ملتهای آسیا 2007

تیم قلعه نویی در اولین گام به مصاف ازبکستان رفته است و نیمه اول را با باخت به پایان برده. تیم ملی آشفته بازی می کند تا اینکه جلال حسینی سر می رسد. او ارسال کرنر مهدوی کیا را با یک ضربه سر به تور دروازه بوگالو می رساند. تیم ملی به بازی برمی گردد و درنهایت برنده می شود.

 

مقدماتی جام جهانی 2014

ازبکستان در غیاب 7 بازیکن اثرگذارش به دلیل تقلب! در خانه نمایشی عالی دارد. آنها مالک توپ و زمین هستند ولی وقتی سیدجلال هست، همه چیز هست. او روی یک ضربه ایستگاهی ازبکستان تا درون دروازه می رود و توپ را بیرون می کشد، کمک داور ژاپنی عبور توپ را نمی بیند و تیم ملی در بازی می ماند و درنهایت گل برتری را می زند. ما 3 امتیاز می گیریم و ازبک ها صفر امتیاز. اگر سیدجلال نبود، چه می شد؟ 2 امتیاز از حساب ما کم می شد و یک امتیاز به ازبک ها، اضافه. پس روز آخر، ما با بردن کره جنوبی می شدیم 14 امتیاز و ازبکستان با پیروزی برابر قطر، 15 امتیازی می شد؛ بالاتر از ما و کره جنوبی و راهی جام جهانی. بین ایران و کره جنوبی 14 امتیازی هم تیمی مستقیما راهی جام جهانی می شد که تفاضل گل بهتری داشت یعنی کره جنوبی. پس اگر آن بیرون کشیدن توپ سیدجلال نبود، تیم ملی برای رسیدن به برزیل مجبور می شد از مسیر پلی آف اقدام کند.

 

مقدماتی جام جهانی 2018

ازبکستان صدرنشین با دو کلین شیت و تیمی که طی 13 بازی آخرش، 12 برد دارد مغلوب ضربه سر سیدجلال می شود. با این گل، ایران 7 امتیازی شده و به صدر می رود بالاتر از ازبکستان 6 امتیازی.

۵    
آی اسپورت
2016-10-08 19:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر