فهرست
بعد از ظهر تاریخی توماس مولر
بعد از ظهر تاریخی توماس مولر

بعد از ظهر تاریخی توماس مولر

آی اسپورت - توماس مولر به احتمال فراوان بیش از همه بازیکنان حرفه ای فوتبال به عنوان بازیکنِ مربی شناخته می شود. هر سرمربی جدید بر روی نیمکت مونیخی ها می بایست در ابتدا تکلیف خود با توماس مولر را مشخص کند، اینکه بر روی وی و حرکات اغلب نبوغ آمیز وی تکیه کند؟ یا اینکه از حضور وی در ترکیب اصلی صرف نظر کند و او را به نیمکت ذخیره ها بفرستد؟

توماس مولر در زمان حضور لوئیس فن خال هلندی بر روی نیمکت مربیگری مونیخی ها همواره در ترکیب اصلی تیم حاضر بود. وی که بازیکن محبوب یوپ هاینکس سرمربی بعدی تیم به حساب می آمد از رابطه پیچیده ای با پپ گواردیولا برخوردار بود. به نحوی که این سرمربی اسپانیایی برخی مواقع و حتی در بازی های حساس از توماس مولر استفاده نمی کرد. برای نمونه در بازی رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل اتلتیکو مادرید، در سال 2016 میلادی گواردیولا وی را بر روی نیمکت ذخیره ها نشاند. توماس مولر در پروسه برکناری کارلو آنچلوتی از سمت سرمربیگری در بایرن مونیخ سهیم بود و نقش مؤثری بر عهده داشت و در نهایت رابطه وی با نیکو کواچ نیز چندان مثبت ارزیابی نمی شد، چون مولر در زمان حضور این سرمربی کروات در آلیانز آرنا در گفتگوهای رسانه ای خود، امکان حضور در تیمی دیگر را رد نکرده بود.

از بین تمامی مربیانی که توماس مولر زیر نظر آنها کار کرده، اما هرمان گرلاند معروف به «تایگر» مربی محبوب وی به حساب می آید. شخصی که به نوعی کاشف توماس مولر بوده و همواره از وی حمایت کرده است. حتی در این روزها که وی بار دیگر به عنوان دستیار هانسی فلیک به نیمکت مربی گری بایرن مونیخ بازگشته است. بی تردید پس از گرلاند، هانسی فلیک دومین سرمربی مورد علاقه توماس مولر محسوب می شود. شاید این بازیکن هرگز همانند این فصل از چنین جایگاه مهم و انکارناپذیری در بایرن مونیخ برخوردار نبوده است.

پاس گل های تاریخی توماس مولر

هانسی فلیک تکلیف توماس مولر را خیلی زود روشن نمود. وی در اولین کنفرانس خبری خود به عنوان سرمربی بایرن مونیخ در اوایل ماه نوامبر سال گذشته میلادی و پیش از رویارویی با تیم المپیاکوس یونان از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا گفت: «خاوی مارتینز و توماس مولر بازی خواهند کرد. من تمایلی به افشای جزئیات بیشتر ندارم». از آن زمان به بعد شانزده دیدار سپری شده و توماس مولر در همه این دیدارها حضور داشته و تنها در چهار دیدار سهمی در گل های بایرن مونیخ نداشته است. وی در مجموع این بازی ها موفق به ثمر رساندن هشت گل و ارسال یازده پاس منجر به گل شده است.

در بازی یکشنبه شب بایرن مونیخ مقابل کلن، مولر دو پاس منجر به گل برای هم تیمی های خود مهیا نمود، اتفاقی که از ابعادی تاریخی برخوردار شد. وی با این دو پاس، تعداد پاس های منجر به گل خود در رقابت های این فصل را به عدد چهارده رساند و به این ترتیب از یک سو رکورد شخصی خود در این زمینه که متعلق به فصل 2017/18 است را بهبود بخشید و از سوی دیگر موفق به ثبت رکوردی جدید در تاریخ رقابت های بوندس لیگا شد. چون به غیر از توماس مولر هیچ بازیکنی در تاریخ این رقابت ها بعد از بازی های هفته بیست و دوم موفق به ارسال چهارده پاس منجر به گل نشده بود.

بازی مقابل کلن را می توان به نوعی بهترین عملکرد توماس زیر نظر فلیک دانست. در بیشتر بازی های دور برگشت از رقابت های این فصل هانسی از او در سمت راست زمین بهره می گرفت، پستی که مولر چندان مایل به بازی در آنجا نیست. در این بازی اما با اضافه شدن کینگزلی کومان به ترکیب اصلی تیم، توماس بار دیگر به مرکز زمین و پست مورد علاقه خود در پشت روبرت لواندوفسکی منتقل شد.

توماس مولر در دقایق ابتدایی بازی و ظرف مدت پنج دقیقه با پاس های خود دو مرتبه کومان و لواندوفسکی را در موقعیت گل زنی قرار داد و در ادامه بازی اگر کومان و گنابری از شانس های خود استفاده بهتری می کردند، حتی آمار او در گل سازی بهتر هم می شد. البته خود او نیز در این بازی چهار مرتبه شانسش را برای گل زنی امتحان نمود که در این زمینه چندان موفق نشان نداد. در مجموع وی با هفتاد و دو مرتبه تماس با توپ در این زمینه در بین همه بازیکنان تهاجمی بایرن مونیخ دارای بهترین عملکرد بود.

درخشش توماس مولر چه معنایی برای کوتینیو دارد؟

عملکرد مولر در نیمه اول این دیدار فوق العاده بود، اما با افت بایرن مونیخ در نیمه دوم، بازی ساز و کارگردان اصلی مونیخی ها در خط حمله نیز دچار افت شد. وی در این زمینه گفت: «ما در نیمه اول عالی بودیم، اما در نیمه دوم ضعیف ظاهر شدیم. موضوعی که در بازی های اخیر اغلب تکرار شده و اندکی نگران کننده است. در دیدار مقابل چلسی، باید این مشکل را برطرف کنیم.»

در بازی یکشنبه شب این آمارها در حالی برای توماس به ثبت رسید که فیلیپه کوتینیو هرگز فرصت حضور در میدان را پیدا نکرد. بازیکنی که در تابستان گذشته به عنوان بازی ساز اصلی تیم با سر و صدای فراوانی به صورت قرضی به جمع مونیخی ها اضافه شد. کوتینیو در این دیدار برای اولین بار از زمان حضور هانسی فلیک به عنوان سرمربی تیم، تمام نود دقیقه بازی را از روی نیمکت ذخیره ها دنبال کرد. در سه بازی گذشته مونیخی ها در بوندس لیگا، هانسی از ستاره برزیلی خود حداقل به عنوان بازیکن جانشین بهره برده بود.

حسن صالح حمیدزیچ مدیر ورزشی بایرن مونیخ بعد از بازی هفته گذشته مقابل لایپزیش در مورد کوتینیو گفته بود: «ما از کیفیت بالا و توانمندی های وی آگاه هستیم، اما او به احساس شادابی و موفقیت نیاز دارد». با وجود حضور توماس مولری سرحال و دوباره متولد شده در خط میانی، ایجاد شرایط لازم جهت دستیابی کوتینیو به چنین احساسی، به سختی قابل تصور است و با توجه به خرید احتمالی بازیکنانی نظیر هاورتس و سانه از سوی مونیخی ها در تابستان آتی، ادامه حضور کوتینیو در شهر مونیخ چندان محتمل به نظر نمی رسد.

طرفداری

     
آی اسپورت
2020-02-19 23:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر