فهرست
ایراد کار حاج‌صفی؛ امان از آن لایک
ایراد کار حاج‌صفی؛ امان از آن لایک

ایراد کار حاج‌صفی؛ امان از آن لایک

آی اسپورت – بعد از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال و شکست علی کریمی، اعضای فوتبالی مجمع به‌خاطر رأی‌ندادن به کریمی به‌شدت مورد انتقاد افکار عمومی قرار گرفتند. با این حال آتش اعتراض‌ها زمانی به تندترین حد ممکن رسید که تصویر رأی‌دادن احسان حاج‌صفی منتشر شد. ستاره سپاهان که به‌عنوان کاپیتان تیم ملی حق رأی داشت، بعد از خوش‌وبش و چاق‌سلامتی مفصل با علی کریمی، رأی خودش را به نام مصطفی آجورلو در صندوق انداخت. حاج‌صفی بدشانس بود که بعد از انداختن برگه‌اش به صندوق شیشه‌ای، کاغذ درست در مقابل لنز عکاسان باز شد و آنها نام آجورلو را شکار کردند. این در حالی است که مهدی محمدنبی در طول مراحل رأی‌گیری بارها تذکر داده بود که اعضا برگه را دور از چشم عکاس‌ها پر کنند، اما بی‌احتیاطی حاج‌صفی سروصدای زیادی به‌پا کرد و حسابی برای او گران تمام شد. بعد از این اتفاق، حاج‌صفی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به رفتار متظاهرانه و خالی‌کردن پشت کریمی متهم شد. فشار روی او بی‌اندازه بالا گرفت و حتی برخی پیشکسوتان هم با انتشار پست‌های آتشین و نیش‌دار، از حاج‌صفی انتقاد کردند. پرسش اما اینجاست که اعتراض‌ها به کاپیتان تیم ملی تا چه اندازه مبنای منطقی دارد؟

 

 تمرین دمکراسی؛ احترام به‌نظر مخالف

بسیاری از آنها که در این 48ساعت مشغول انتقاد شدید از حاج‌صفی بوده‌اند، همان کسانی هستند که در شبکه‌های اجتماعی دم از دمکراسی و ضرورت احترام به نظرات مخالف می‌زنند. در همین راستا سؤال این است که کجای رفتار حاج‌صفی ایراد داشته؟ او به هر دلیلی تصمیم گرفته رأی خودش را به کسی غیر از علی کریمی بدهد. حتما احسان ملاحظات و جمع‌بندی‌های خاص خودش را داشته است. ما هرگز در جایگاه قضاوت‌کردن دیگران و تصمیم‌گرفتن به‌جای آنها نیستیم. علی کریمی یکی از محبوب‌ترین آدم‌های مملکت است، اما شاید یک نفر با همه ارادتی که به او دارد، توان مدیریتی‌اش را برای اداره فدراسیون فوتبال کافی نداند. این چه عیبی دارد؟ حتی برخی هواداران متعصب کریمی هم در این مدت از اینکه او سابقه مدیریتی نداشته، تن به مناظره نداده یا طرح روشنی ارائه نکرده گله‌مند بودند. چه‌بسا حاج‌صفی هم چنین ملاحظاتی داشته و نهایتا با همه احترام به کریمی، آجورلو را شایسته‌ترین گزینه تشخیص داده است. اگر دلمان می‌خواهد به آزادی‌های فردی احترام گذاشته شود، این کار را باید از خودمان شروع کنیم. تمرین دمکراسی یعنی همین که نظر و سلیقه مخالف را تحمل کنیم و اینطور بر سر کسی که دیدگاهش با ما فرق دارد هوار نشویم.

 

 تنها اشتباه احسان

نه خوش و بش و تعظیم حاج‌صفی مقابل کریمی ایرادی داشته و نه رأی دادن او به آجورلو؛ تنها اشکال کار کاپیتان تیم ملی، لایک و کامنت تأییدی او پای پست انتقادی جلال حسینی بود. کاپیتان پرسپولیس بعد از انتخابات در حمایت از پیشکسوت این باشگاه متن تندی منتشر کرد و کسانی را که به کریمی رأی نداده بودند، مورد نوازش قرار داد. بعد حاج‌صفی این پست را لایک کرد و حتی کامنت تحسین و تأیید گذاشت؛ طوری که همه مطمئن شدند یکی از 9رأی‌دهنده به جادوگر، خود احسان بوده است. اینجاست که مشکل تزویر و تظاهر به‌وجود می‌آید. قشنگ نیست که فعل حقیقی آدم با رفتار مجازی او متفاوت باشد. نمی‌شود برگه را به نام آجورلو پر کرد و در شبکه‌های اجتماعی با ژست حمایت از کریمی «توجه» خرید. اینجای داستان را اشتباه کردی آقای حاج‌صفی و هر توجیهی در این زمینه، عذر بدتر از گناه خواهد بود.

۳۲ ۱۰  
آی اسپورت
2021-03-02 19:59:00
نظر دهید

۱۰ نظر
اقلیت تاس
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۲۲
سر سفره زنوزی نشستن همینه
اقلیت حسرت قهرمانی آسیا
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۱:۰۶
علی کریمی که سر سفره هدایتی نشسته خورده چی!!!
حسین
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ۰۹:۵۰
کسی که حلال خور و آزادمرد باشه سر سفره یزید هم که بشینه اصالت خودشو حفظ میکنه ، در آزادمردی و درستی برخی چهره های فوتبالی که حداقل از عموم فوتبالی و غیرفوتبالیهای داخل فوتبال بهترن هیچ شکی نیس مثه کریمی و مهدوی کیا و هاشمیان و باقری و ....
در جواب اقلیت مفلوک
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۲۳
اگر هدایتی نبود پورحیدری و حجازی در بستر بیماری چه زجری می کشیدن؟
سال ۹۰ مبلغ ۵۰ میلیون با دلار هزار تومانی که میشه ۱ میلیارد در سال ۹۹ به حجازی کمک شد
همین مبلغ سال بعد به پورحیدری کمک شد....
محسن
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۲:۰۴
فقط همین را کم داشتیم.کلمه منافق، فقط کاربرد سیاسی ندارد.رفتار تا این حد متظاهرانه یه چیزی بدتر از منافق است. تازه این رفیق ما یعنی تجربه زندگی اروپایی هم داره.احتمالا اگر حاج‌صفی بازیکن حال حاضر سپاهان بود حتما به ساکت که کاتدیدای ریاست نبود رای میداد!!!
مهران
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۲:۴۱
اگر سرمربی تیم ملی توسط دلال ها انتخاب نشده بود امروز حاج صفی از تیم ملی خط می خورد! ایراد کار ايشون اینجاست یک ایشون نماینده کلی فوتبالی ها بودند نه فقط خودشون، دوم تظاهری بود که در حمایت از علی کریمی می کردند و سوم رای ایشون به اجرلو بود که هیچ مبنای منطقی نداشت. مگر می شه باشگاهی به کاپیتان تیم ملی نطر ناصوابش رو بتونه تحمیل کنه! انچه شکست حرمت بازوبند کاپیتانی ملی بود. اگر جای حاج صفی هر بازیکن دیگری بود الان رسانه ها کلی کارش رو نقد و تقبیح کرده بودند ولی جالب اینجاست صدای ورزش سه اصلا در نمی یاد و بقیه رسانه ها هم یکی به نعل می زنند دوتا به میخ! حاج صفی بار دیگر نشان داد چقدر شرف و مرادنگی ازش دور هست و در اوج بزرگی شخصیت حقیری و فرومایه و منفطعت طلبی داره و به لطف خدا این باررسوا هم شد. امیدواریم حداقل تلنگری برای رفیقمون باشه که به لطف خبرنگارانی مثل شما و فضای دلالیسم حاکم برعکس است.حالا خدارو شکر به جناب عظیمی رای ندادند
وحید
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۰۹
گذشت زمان ثابت کرد که لقمه هدایتی شرف داشته به لقمه زنوزی، یه طرف یه مرد داریم یه طرف یه نامرد
xxyxz
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۰۰
هدایتی حق معلمان و کارگران بیاره رو خورده بعد لقمه اش شرف داره؟
۱
Sima
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ۰۷:۳۲
تمام حرفات درسته و اشکال اصلی حاج صفی ریاکاریش بود. فقط الان یه سوال دارم کریمی تن به مناظره نداد؟ کدوم مناظره؟ اون که از اولش گفت فقط مناظره اونم تو برنامه زنده وقتی هم دید تو برنامه ظبطی باید بره شرکت نکرد که با توجه به پخش نشدن برنامه اینترنتی ش میبینیم که حق داشت لطفا لابه لای نوشته هاتون آدرس غلط ندین که برا بقیه هم جا بیفته
حسین
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ۰۹:۴۷
مشکل اصلی نه فقط این بوده که تظاهر کرده بلکه همیشه همین فوتبالیها و مخصوصا بازیکنان می نالیدند که چرا فدراسیون دست یه فوتبالی نمیفته که ما رو و مشکلاتمونو درک کنه ، حالا هم که یه چهره فوتبالی با برند بین المللی اومده وسط تا از حق فوتبالیها دفاع کنه همون نامردی که همیشه ناله میکرده بهش رای نداده وای به حال بقیه ، اینه مشکل اصلی!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر