فهرست
نکته ویژه:  بارسلونا تیم نیمه مربیان
نکته ویژه: بارسلونا تیم نیمه مربیان

نکته ویژه: بارسلونا تیم نیمه مربیان

آی‌اسپورت- بارسلونا در دیدار یک‌شنبه شب برابر ویارئال در هفته‌ بیستم لالیگا در نیمه اول به تساوی بدون گل دست یافت. آبی‌ اناری‌ها دو امتیاز دیگر این بازی را در نیمه دوم به لطف به ثمر رساندن پنج گل به دست آوردند. شاگردان ارنستو والورده در ۲۰ ‌هفته توانستند ۱۵ امتیاز در نیمه دوم کسب کنند.

این پیروزی شرایط بارسلونا را بهتر کرد چون نزدیک‌ترین حریف آبی‌ اناری‌ها یعنی اتلتیکومادرید برابر خیرونا متوقف شد و والنسیا تیم سوم جدول رده‌بندی ۲ بر یک مغلوب لاس پالماس  شد. به همین خاطر تیم والورده اکنون ۱۱ امتیاز بیشتر از تیم دیگو پابلو سیمئونه دارد و فاصله‌اش با والنسیا به ۱۴ امتیاز رسیده است. همچنین اختلاف بارسا با رئال مادرید (با یک بازی کمتر) ۱۹ امتیاز است.

برای نخستین بار نیست که بارسا می‌تواند در نیمه دوم نتیجه‌ را به نفع خود تغییر دهد. در ورزشگاه ویامارین در ۴۵ ‌دقیقه نخست دو تیم به تساوی بدون گل دست یافتند اما در نیمه دوم پس از گلزنی ایوان راکیتیچ، لیونل مسی و لوییس سوارس دبل کردند تا نتیجه‌ بازی به برد ۵ بر صفر تغییر پیدا کند.

یک هفته‌ پیش در ورزشگاه آنوئتا، جایی که بارسلونا در آن با مشکل روبرو می‌شود اتفاق مشابهی رخ داد. تیم اوزه بیو ساکریستان با گل‌های ویلیان خوسه و خوانمی با دو گل از بارسا پیش افتاد اما پیش از پایان نیمه نخست، پائولینیو اختلاف را به حداقل رساند. در نیمه دوم سوارس دبل کرد و مسی گل دیگری به ثمر رساند تا بازی ۴ بر ۲ شود.

در آخرین بازی آبی‌ اناری‌ها در سال ۲۰۱۷ که در سانتیاگوبرنابئو برابر مادرید انجام شد شاگردان والورده توانستند در نیمه دوم دو امتیاز باقی‌ مانده دیگر را به دست آورند. بارسا پس از تساوی بدون گل در نیمه اول با گل‌های سوارس (‌دقیقه ۵۴) ، مسی (‌دقیقه ۶۶) و الیکس ویدال (‌دقیقه ۹۳) به پیروزی ۳ بر صفر در ال کلاسیکو دست یافت.

در ویارئال در هفته‌ هجدهم شرایط مشابه بود. نیمه اول بدون گل به پایان رسید و نتیجه‌ نهایی پیروزی ۲ بر صفر برای آبی‌ اناری‌ها بود. سوارس و مسی گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

در هفته‌ هشتم در واندا متروپولیتانو اتلتیکومادرید با گل سائول نیگس در ‌دقیقه ۲۰ از بارسا پیش افتاد اما سوارس در ۱۰ ‌دقیقه پایانی بازی نتیجه‌ را به یک بر یک تغییر داد و آبی‌ اناری‌ها از این بازی یک امتیاز به دست آوردند.

در شروع فصل بارسلونا در هفته‌ چهارم مقابل ختافه بازی را به نفع خود بر گرداند و شکست یک بر صفر در نیمه اول را به پیروزی ۲ بر یک در پایان ۹۰ ‌دقیقه تبدیل کرد. در هفته‌ دوم بارسا تا نیمه اول مقابل آلاوس بدون گل مساوی کرده بود اما با دبل مسی ۲ بر صفر پیروز شد.

۲    
آی اسپورت
2018-01-23 17:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر