فهرست
درباره صدرنشینی پارس جم
درباره صدرنشینی پارس جم

درباره صدرنشینی پارس جم

آی‌اسپورت- برای اینکه بدانیم چرا پارس جم صدرنشین لیگ برتر است، فیلم بازی با ذوب آهن را ببینیم. چه اتفاقاتی افتاد که قلعه‌نویی آخر بازی شعار "حیا کن رها کن" شنید؟ روزی که ذوب آهن به قصد تحمیل اولین باخت جمی‌ها به میدان آمد، تارتار تصمیم گرفت پرس را از مقابل محوطه جریمه حریف آغاز کند و بازیسازی مدافعین میزبان مختل شود. عجیب نبود ضربات درخشان‌مهر در سمت چپ اوت می‌شد، حتی توپ‌هایی که به او می‌رساندند هم اوت می‌شد! (حدود ۵ بار)

پارس جم انگار با نفرات بیشتری بازی می‌کرد. توپ هر کجا به ذوب آهن می‌رسید، بلافاصله دو یار زرد پوش، ضربدری تکل می‌رفتند روی پاهاش و توپ را پس می‌گرفتند! (حدود ۱۰ بار) این سبک بازی، آمادگی فوق‌العاده‌ای می‌طلبد و جالب اینکه تحلیل نمی‌رفتند. بعد از گل فوق‌العاده زیبای زبیدی، تارتار تغییر استراتژی داد. آرایش دفاعی در زمین خودی با پتانسیل عالی برای ضد حمله در کنار آشفتگی ذوب آهن که بازی اگر ادامه می‌یافت هم به گل نمی‌رسیدند. علی دشتی که هفته اول و دوم، همچنین مقابل استقلال گل زده بود، دیروز نبود اما پارس جم «تیم» است. از فروزان تا امید سینگ و پورامینی. عناصر قابل تحسینی که ۱۰ هفته نباخته‌اند.

 چرا احسان پهلوان چنین ضعیف و متزلزل شده؟ عطایا بدتر از او. قلعه نویی روی نیمکت باشد و عطایا بارها خودخواهانه با حرکات انفرادی، توپ را لو بدهد؟ ذوب آهن مقابل سبک بازی و سرسختی حریفش غافلگیر شده بود. حتی وقتی مظاهری پنالتی را مهار کرد، کسی رمق برگشتن و دفع توپ نداشت. ایمان موسوی هم که قلعه‌نویی او را مجدداً یافته و به ذوب آهن آورده، فقط برای پرتاب اوت به میدان آمد! ژنرال بعد از بازی گفت: «۳ توپ آمد که هر سه تاش منجر به گل شد» گل‌محمدی هم بعد از شکست مقابل پیکان گفت: «کلاً ۳ توپ آمد که دو تاش گل شد» این تیم‌ها با چنین باوری باز هم می‌بازند.

۶    
آی اسپورت
2017-10-21 15:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر