فهرست
جریان تازه پرسپولیس یک‌شبه ساخته نمی‌شود
جریان تازه پرسپولیس یک‌شبه ساخته نمی‌شود

جریان تازه پرسپولیس یک‌شبه ساخته نمی‌شود

آی‌اسپورت-  ثبات در دوران برانکو ایوانکوویچ برای پرسپولیس مفت به دست نیامد. پرسپولیس سال‌های بدی را پشت سر گذاشته بود تا سرانجام با برانکو به دورانی تازه رسید. آن تجربه‌های تلخ صبوری را به پرسپولیسی‌ها آموزش داد. دوران برانکو نیز آسان پا نگرفت. روزهای بد سپری شدند تا درخشش‌های جانانه از راه برسند. در فوتبال شاید هر لحظه حادثه‌ای رخ دهد اما یک جریان در باشگاه یک‌شبه ساخته نمی‌شود، مثل جریانی که پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ تجربه کرد. 

استخدام مربی جدید برای تیم‌هایی که هر سال در حال تغییر مربی هستند، حادثه عجیبی نیست. آن تیم‌ها عادت دارند هر بار با یک مربی خو بگیرند اما در تیمی مثل پرسپولیس که بیش از ۳ سال را با برانکو پشت سر گذاشت، تغییر مربی می‌تواند آثار جدی و عمیقی داشته باشد. تجربه‌ها و دانسته‌های مربی و هزاران نکته ظریف با تغییر مربی از دست می‌رود و مربی جدید وقت و حوصله می‌خواهد تا دوباره بتواند تیم خودش را بسازد. 

در فوتبال ظریف‌ترین تجربیات یک مربی در تیم اثر می‌گذارد، نکته‌های به ظاهر ناچیزی که مربی درباره بازیکنانش می‌داند و براساس آن نکته‌ها با بازیکنان رفتار می‌کند یا درباره آنها براساس تجربه‌هایش تصمیمات فنی می‌گیرد. با جدایی برانکو، تمام آن نکته‌ها نیز به باد رفته و آسان نیست که مربی جدید دوباره مثل برانکو آگاه از تیمش و صاحب شناخت از بازیکنانش باشد. 

پرسپولیس پس از برانکو چنین سرمایه فنی اثرگذاری را از دست داده و به دست آوردن دوباره‌اش با ایگور کالدرون با عجله ممکن نیست. چنین دستاوردهایی در طی گذشت زمان به دست می‌آید و قرص و آمپول آن برای مربیان ساخته نشده. اگر این‌ روزها پرسپولیس را بی‌شباهت به تیم برانکو ایوانکوویچ می‌دانید و هنوز تیم کالدرون را با نشانه‌های فنی مختص خودش نشناخته‌اید، اتفاق عجیبی رخ نداده و چاره‌ای نیست جز صبر، صبر برای ساخته شدن تیمی جدید که مربی جدید می‌خواهد. 

پرسپولیس در سال‌های اخیر عادت داشت بر صدر جدول تکیه بزند اما حالا با صدر کمی فاصله دارد و چنین فاصله‌ای که حتی با گذشت چند هفته جبران می‌شود، با توجه به تغییرات پرسپولیس، هرگز به معنای یک بحران فنی نیست. پرسپولیس اگر خود را فراموش نکند، اگر دست و پای خودش را گم نکند و دور ماندن از صدر را بحران نداند، چه بسا خیلی زود خود را بهتر بشناسد و بازی خود را پیدا کند و به صدر برگردد

۹ ۲  
آی اسپورت
2019-10-23 01:22:00
نظر دهید

۲ نظر
ع ع ب
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۳۴
ایگور کالدرون ؟؟!!!!!! فرشاد جان شما حتی اسم سرمربی رو هم بلد نیستی آخه بعد تحلیل می کنی پرسپولیس رو ؟؟!!!
۷
alisin
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۲۶
این عاغای ک - س نژاد از کاسه لیس های اسبق کیروشه
ی زمانی علیه برانکو و پرسپولیس ** شعر ها تلاوت میکرد
جدیش نگیرید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر