فهرست
خرید جدید بارسلونا؛ فرمانده‌ای جاه‌طلب
خرید جدید بارسلونا؛ فرمانده‌ای جاه‌طلب

خرید جدید بارسلونا؛ فرمانده‌ای جاه‌طلب

آی اسپورت - کلمان لنگله در بهترین زمان به هدفش رسید. این مدافع میانی 23 ساله ماه ژانویه سال 2017 به سویا پیوست و خیلی سریع در این تیم جا افتاد و خودش را به بازیکنی محبوب در سانچس پیسخوان تبدیل کرد، آنقدر که نه فقط هواداران سویا بلکه تعدادی از بزرگترین باشگاه‌های اروپایی هم شیفته تماشای بازی‌هایش شدند. یکی از آنها بارسلونا بود. آبی ‌و ‌اناری‌ها در بازار تابستانی امسال به دنبال خرید یک یا شاید هم دو مدافع بودند و سرمربی‌شان ارنستو والورده هم ترجیح می‌داد مدافعی به تیم اضافه شود که پیش از این در لالیگا بازی کرده و با سبک بازی اسپانیایی‌ها آشنا باشد.

بارسلونا درباره آینده مدافع میانی خودش ساموئل اومتیتی و احتمال رفتن او نگرانی‌هایی داشت هرچند که او در ماه ژوئن سرانجام خیال بارسایی‌ها را راحت و با آنها تمدید کرد. حالا او می‌تواند در کنار هموطنش در مرکز خط دفاعی بارسا یک زوج فرانسوی را تشکیل دهند چرا که لنگله رسماً به بارسلونا پیوست.

سویا امیدوار بود که مدافع میانی‌اش را یک فصل دیگر هم نگه دارد اما وضعیت مالی این باشگاه به گونه‌ای است که آن را همیشه مجبور به وداع با بهترین بازیکنانش می‌کند و لنگله هم یکی از آنها بود. این بازیکن فرانسوی آخرین نفر در صف بازیکنان بااستعدادی بود که مونچی، مدیربرنامه‌های کاربلد سابق سویا – کسی که الان برای رم کار می‌کند – به آندلس برد؛ یکی مثل دنی آلوز، سیدو کیتا و آدریانو که همگی آندلس را به مقصد بارسلونا ترک کردند.

او در 21 سالگی از تیم نانسی به سویا پیوست اما اعتراف کرد که در نوجوانی‌اش هم مورد توجه باشگاه اسپانیایی قرار داشت و وقتی که 17 ساله بود مونچی با والدینش صحبت کرده بود. مونچی حالا در رم کار می‌کند اما لنگله‌ای که او برای سویا خرید، مانند هدیه و میراثی بود که او برای این باشگاه آندلسی به یادگار گذاشت. لنگله در فصل گذشته بیش از تمام بازیکنان سویا بازی کرد و زمانی که وینچنزو مونتلا سرمربی تیم بود، در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل منچستریونایتد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان نقشی پررنگ داشت و باعث صعود سویا شد. از بخت بد سویا، این بازیکن نمی‌خواهد بماند و این بهترین خبر برای بارسا بود که از یکی دو ماه پیش برای خریدنش دست به کار شده و آنقدر شیفته او شده بود که حتی حاضر شد 6 میلیون یورو بیش از غرامت فسخ قراردادش با سویا، به این باشگاه بپردازد تا این بازیکن را بخرد. بارسا اما با پرداخت 36 میلیون یورو صاحب یک مدافع میانی پرسرعت، با قدرت بدنی بالا و درک بالا بر جاگیری در زمین بازی شده است که جزو آینده‌دارترین مدافعان نسل خودش محسوب می‌شود.

 

 

۶    
آی اسپورت
2018-07-14 12:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر